Sterownik nie steruje roletami.

Sterownik rolet
grzes
Posty: 5
Rejestracja: sob lut 10, 2018 4:30 pm

Witam,
Mam 5 rolet ze sterownikami SRP-04 wszystkie są połączone do centralnej puszki w której zastosowałem sterownik SRW-01 . Sterownik jest połączony jak na załączonym zdjęciu.

Sterownik skonfigurowałem, na telefonie pokazuje procentowe otwieranie i zamykanie. Problem jest taki, że ze sterownika nie wychodzi sygnał do centralnie połączonych rolet. Nie działa z aplikacji i z włącznika roletowego. Gdy naciska się przyciski na włączniku lub w aplikacji słychać, działające przekaźniki w SRW-01

Jeśli podłącze sam włącznik bezpośrednio do centralnego kabla wszystko chodzi poprawnie, więc problemem musi tu być sterownik.
Czy połączenie jest błędne czy może sterownik jest uszkodzony?
Dziękuję za odpowiedź.
Załączniki
IMG_20180210_153125.jpg
IMG_20180210_153125.jpg (1.67 MiB) Przejrzano 11178 razy
addaniel
Posty: 27
Rejestracja: ndz sty 21, 2018 11:49 am

Nie jestem ekspertem ale czy potwierdziles ze konfiguracja i zestawienie srp z srw bedzie dzialala??ja mam spiete na srw wszystko i smiga.
Sprawdź na jednej rolecie podłączając srw 01 i bedziesz mial odpowiedz czy ze sterownimiem wszystko jest OK.
grzes
Posty: 5
Rejestracja: sob lut 10, 2018 4:30 pm

Potwierdziłem, że konfiguracja działa. Problem w tym, że ze sterownika srw-01 nie wychodzi sygnał na kable centralne po naciśnięciu przycisku góra/dół. (mierzone miernikiem)
addaniel
Posty: 27
Rejestracja: ndz sty 21, 2018 11:49 am

A ten niebieski przewod co wchodzi do srw 01 i w puszcze z żółtym przewodem to co to jest spiete??
Awatar użytkownika
Lector
Posty: 1398
Rejestracja: pt lis 17, 2017 2:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Ogólnie to powinien być to neutralny.
I jeżeli kostka działa, to jest neutralny (0).

Jeżeli z samego klawisza działa, a z klawisza i SRW-01 już nie to wina jest albo w podłączeniu, albo sam SRW-01 jest uwalony.

Do tego typu instalacji Zamel przewiduje z ExtaFree SRP-03 w połączeniu z SRP-04.

Rozumiem ze w SRP-04 wchodzisz na centralne?
Brązowy jest fazowym w tej puszce?

Jak tak, to sprawdź czy wduszając klawisze faza pojawia się na zaciskach wejściowych do SRW-01.
Sprawdź czy na pewno masz zero.
Ostatnio zmieniony sob lut 10, 2018 7:52 pm przez Lector, łącznie zmieniany 1 raz.
Niespełniony automatyk. :mrgreen:
https://3d-lamp.photos/
grzes
Posty: 5
Rejestracja: sob lut 10, 2018 4:30 pm

Niebieski jest tak jak napisał Lector - 0

W SRP-04 jest połączenie lokalne i centralne

Brązowy kabel jest fazowym.
Awatar użytkownika
Lector
Posty: 1398
Rejestracja: pt lis 17, 2017 2:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Jak tak, to sprawdź czy wduszając klawisze faza pojawia się na zaciskach wejściowych do SRW-01.
Niespełniony automatyk. :mrgreen:
https://3d-lamp.photos/
grzes
Posty: 5
Rejestracja: sob lut 10, 2018 4:30 pm

Faza pojawia sie na wejściu do srw i słychać w srw słychać działający przekaźnik.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Pierwsza rzecz to procentowe otwieranie nie będzie tutaj działać. Tzn zadziała ale jak tylko z innego przycisku zmienisz położenie to SRW-01 się zgubi więc % otwieranie musisz wyłączyć. Kolejna sprawa to podłącz do SRW tylko zasilanie i z aplikacji sprawdź czy na środkowych zaciskach będzie pojawiała się faza. Ważne L było na L i N na N.
grzes
Posty: 5
Rejestracja: sob lut 10, 2018 4:30 pm

Problemem był uszkodzony sterownik. Nowy działa poprawnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SRW-01”