srw-01 odwrotne działanie

Sterownik rolet
Loko
Posty: 22
Rejestracja: ndz lut 07, 2021 10:15 am

lesny8 pisze: śr lip 14, 2021 5:25 am Podłącz silnik i wysteruj z aplikacji przyciskami z lewej srony. Jeśli działa odwrotnie, zamień przewody do silnika miejscami.
Podepnij fizyczne klawisze. Sprawdź ich działanie. Jeśli działają odwrotnie, zamień przewody do klawiszy miejscami.
Zamieniłem przewody w sterowniku i jest już dobrze. Dzięki. Mam jeszcze kłopot z przyciskami na ścianie, gdy zasłaniam roletę jest ok, natomiast jak chcę ją z powrotem puścić do góry (odsłonić), wówczas przycisk na ścianie albo zadziała (sporadycznie) albo słychać jakby bzyczenie (tam gdzie się chowa roleta przy silniku) i nie działa. W jedną stronę w ogóle działa poprzez jednokrotne wciśnięcie a w drugą jeśli już zadziałą i nie bzyczy to trzeba go cały czas trzymać wciśniętego. Myślałem, że to przycisk się wyrobił i jest do wymiany bo tak fizycznie jakby niestabilny, ale ojciec właśnie zamontował sterownik na innym oknie i jest to samo. Więc raczej wątpliwe by drugi przycisk też odmówił posłuszeństwa i byl do wymiany, skoro przed rozebraniem gniazdka działały normalnie.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Jakie przyciski (model/producent) ? Mają podświetlenie ? Bistabilne czy monostabilne ?
Upewnij się, że sterują N-em, a nie L-em. To samo SRW. Upewnij się, że na L jest L i na N jest N.
Loko
Posty: 22
Rejestracja: ndz lut 07, 2021 10:15 am

pzygmunt pisze: śr lip 14, 2021 9:50 am Jakie przyciski (model/producent) ? Mają podświetlenie ? Bistabilne czy monostabilne ?
Upewnij się, że sterują N-em, a nie L-em. To samo SRW. Upewnij się, że na L jest L i na N jest N.
Montował je deweloper, na pewno jest to LEGRAND, z tego co zobaczyłem na www to powinien to być nr katalogowy 773614. Mogę sprawdzić w domu jeśli będzie oznaczenie jakieś widoczne. Podświetlenia nie mają. Normalnie wcześniej bez SRW-01 działały w ten sposób że musiałem je przytrzymywać wciśnięte, na jednym oknie mam już zamontowany SRW-01 (tam jest wszystko ok, oprócz tego że w aplikacji mam na odwrót zamykanie/otwieranie ale odpuściłem bo boję się że jak otworzę to już nie zmieszczę wszystkiego w puszcze) i tam przycisk działa w ten sposób że przycisnę raz bez przytrzymywania i roleta się zasłania/odsłania. Nie muszę przytrzymywać. Czy to wyjaśnia czy jest mono/bistabilny?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Wrzuć zdjęcie przycisku i zdjęcie podłączenia.
Loko
Posty: 22
Rejestracja: ndz lut 07, 2021 10:15 am

Ok, ale dopiero jak wrócę z pracy, po 16. Dodam jeszcze że sąsiad ma takie same jak ja i u niego wszystko działa normalnie.
Loko
Posty: 22
Rejestracja: ndz lut 07, 2021 10:15 am

Załączam zdjęcia przycisku i połączenia
Załączniki
IMG_20210714_165032.jpg
IMG_20210714_165032.jpg (1.89 MiB) Przejrzano 941 razy
IMG_20210714_164924.jpg
IMG_20210714_164924.jpg (2.61 MiB) Przejrzano 941 razy
IMG_20210714_164919.jpg
IMG_20210714_164919.jpg (2.57 MiB) Przejrzano 941 razy
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Wygląda, że jest to niepoprawnie podłączone.
Poniżej schemat na podstawie wycinka z instrukcji Legranda (kolorystyka średnia. N powinien być niebieski, a L brązowy lub czarny).
Potwierdź jeszcze czy przycisk wraca do swojej wyjściowej pozycji po jego naciśnięciu (tak jak dzwonkowy)

Swoją drogą takim podłączeniem mogłeś spalić silnik. Stąd to "bzyczenie".
Załączniki
carvia-zle-podlaczenie.png
carvia-zle-podlaczenie.png (423.9 KiB) Przejrzano 929 razy
legrand-carvia-srw.png
legrand-carvia-srw.png (429.03 KiB) Przejrzano 929 razy
Loko
Posty: 22
Rejestracja: ndz lut 07, 2021 10:15 am

pzygmunt pisze: śr lip 14, 2021 5:37 pm Wygląda, że jest to niepoprawnie podłączone.
Poniżej schemat na podstawie wycinka z instrukcji Legranda (kolorystyka średnia. N powinien być niebieski, a L brązowy lub czarny).
Potwierdź jeszcze czy przycisk wraca do swojej wyjściowej pozycji po jego naciśnięciu (tak jak dzwonkowy)

Swoją drogą takim podłączeniem mogłeś spalić silnik. Stąd to "bzyczenie".
Dzięki Ci wielkie za poświęcony czas. Przycisk nie za bardzo wraca do swojej wyjściowej pozycji, jakby nie odbija sprężynka, boję się już sprawdzać żeby nie spalic silnika. Wcześniej wracał. Trochę mnie dziwi że z aplikacji normalnie zasłaniam i odsłaniam rolety, tylko przyciski nie działają.
Chyba już nic nie namieszam używając rolet poprzez aplikacje?
Ojciec podłączał przewody wg tego filmiku

https://youtu.be/IObpth9_Mxg

Będziemy poprawiać wg Twojego schematu, dzięki. Dam znać jak już będzie skończone.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Wg Twojego podłączenia silnikiem sterujesz z SRW z przycisku i z SRW i przycisku jednocześnie. Jeśli przycisk ma odwrotny kierunek niż SRW to podajesz dwa kierunki jednocześnie i możesz spalić silnik. Rozłącz wszystko i podłącz tak jak na schemacie.
Sprawdź czy to wina sprężynki, a czy aby nie jest to po prostu wersja bistabilna. Wtedy tylko trzeba zmienić ustawienia. Uszkodzić się nic nie uszkodzi przez to czy wraca czy nie o ile wszystko poprawnie podłączysz.

Jak wszystko podłączysz (oczywiście na wyłączonym zasilaniu z bezpiecznika) to wrzuć zdjęcie zanim jeszcze ten bezpiecznik włączysz.
Loko
Posty: 22
Rejestracja: ndz lut 07, 2021 10:15 am

Teraz jednak sprawdziłem jeszcze te przyciski (zaryzykowałem) one jednak odbijają, wracają na swoje miejsce. Akurat na tej drugiej rolecie niż wysłane zdjęcie, ale mam tam tak samo podłączone - jeden przycisk teraz działa w ten sposób że jak go przytrzymam to roleta się zasłania o nagle wraca z powrotem albo się zasłania a jak puszczę przycisk i przytrzymam ponownie to się odsłania.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SRW-01”