Czujnik wiatru do SRW-01

Sterownik rolet
eciksupla
Posty: 1
Rejestracja: śr sie 08, 2018 4:24 am

Witam. Szukam prostego rozwiązania do sterowników rolet SRW-01 (28szt) aby sygnał z czujnika wiatru otworzył wszystkie rolety. Proszę o pomoc
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

eciksupla pisze: śr sie 08, 2018 4:29 am Witam. Szukam prostego rozwiązania do sterowników rolet SRW-01 (28szt) aby sygnał z czujnika wiatru otworzył wszystkie rolety. Proszę o pomoc
W obecnej chwili jedynie jakieś Arduino połączone z wiatraczkiem i API.
samir
Posty: 2
Rejestracja: pn lis 09, 2020 6:37 am

Czy ktoś znalazł już proste rozwiązanie?
Minęło już trochę czasu, żaluzje fasadowe stały się bardziej popularne więc temat może być częsty.
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1968
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Ja powiązałem dane swojej stacji pogodowej , konkretnie nasłonecznienie ze sterownikiem bojlera . Jako szczęśliwy posiadacz FV :D , wyszedłem z założenia iż jeżeli jest ładne słoneczko min 7000lux (wg mojego bh1750) to można załączyć bojler który był sterowany do tej pory z harmonogramu i załączany w tylko w nocnej taryfie i grzać wodę również w dzień.
Jestem przekonany iż podobnie można by sterować żaluzjami w zależności od prędkości wiatru ze stacji pogodowej , ja nie mam srw , jeszcze :D . Gdy tylko się w nie zaopatrzę to zrobię sobie zależność od wiatru i temperatury wewnątrz i na zewnątrz domu aby przymknąć rolety gdy jest za ciepło.
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SRW-01”