Montaż jednego urządzenia koło drugiego

Sterownik rolet
corso
Posty: 31
Rejestracja: pt lis 17, 2017 7:38 am
Lokalizacja: Ruda Śląska

Mam pytanie do praktyków i pewnie też do Zamela. W instrukcji obsługi do SRW-01 napisano, że należy montować urządzenia w odległości nie mniejszej niż 15cm jeden od drugiego. U siebie mam zebrane sterowanie roletami w pary, w jednym miejscu mam 2 puszki koło siebie do sterowanie 2 roletami. Chciałem sobie zamontować tam SRW-01 do ich sterowania i teraz mam zagwozdkę, czy to będzie działać poprawnie (podobny problem będzie z ROW-01 i ROW-02 bo włączniki też mam zgrupowane).

Czy ktoś ma to rozwiązane podobnie i czy spotkał się z jakimiś problemami?
Pytanie do Zamela, skąd jest takie ograniczenie? Coś wam wyszło podczas testów czy to tylko dmuchanie na zimne?

Z czym muszę się liczyć w praktyce, przy takiej instalacji?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18281
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Były takie przypadki, że rzeczywiście chip, który jest na pokładzie czyli ESP8266 niezbyt dobrze działał jak obok niego był drugi. Było też wiele przypadków gdzie nie było z tym problemów. Musisz po prostu sprawdzić jak będzie u Ciebie.
wsosniak
Posty: 718
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

pzygmunt pisze: pn lut 11, 2019 10:23 am .....Było też wiele przypadków gdzie nie było z tym problemów......
Akurat zaliczam sie do tego przypadku :) z czego się bardzo cieszę. Tzn mam 15 x SRW-01 w całym domu , i w dwóch miejscach mam po trzy sterowniki SRW-01 zamontowane bardzo blisko siebie w puszkach (nawet tych 15 cm odległości pomiedzy nimi tam nie ma) i pracują bez problemu ( a nawet w jednym z tych miejsc jest jeszcze ROW-02 - czyli w sumie 4 sterowniki zamela w bardzo bliskiej odległości od siebie)
corso
Posty: 31
Rejestracja: pt lis 17, 2017 7:38 am
Lokalizacja: Ruda Śląska

Dzięki za odpowiedź, będę testował. Mam nadzieję, że nie będę miał problemów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SRW-01”