problem z wejściem w tryb konfiguracji

Sterownik rolet
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18324
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

2.7.24 to aktualna wersja.
W przypadku problemu, zanim podejmiesz jakieś kroki to napisz..
Nieziem
Posty: 6
Rejestracja: śr wrz 30, 2020 9:27 pm

Tak też zrobię.
Dziękuję. :-)
Awatar użytkownika
myxhir
Posty: 361
Rejestracja: czw sty 07, 2021 12:16 pm
Lokalizacja: Skórzewo, Poznań

Przeglądałem ten wątek bo kiedyś miałem podobny problem z SRW-01 i ratowałem się ściągnięciem łącznika od rolety. Ogólnie 4/5 rolet wchodzą normalnie w tryb konfiguracji natomiast 1 łącznik nie zawsze. Czytałem posty i po restarcie zasilania wydaje się bez problemu wejść w tryb przełączając 10x przycisk jednak przy drugiej próbie wejścia już nie jest to takie łatwe. od 22 sekundy jest próba ponownego wejścia (i tak się już potem zazwyczaj dzieje) że klikając przełącznik to moduł nie zawsze zewrze styk - nie słychać tego kliknięcia a czasami przygasa lampka. Moduł działa ogólnie prawidłowo i tutaj ratuje się tym że ustawiłem je tak w puszce że widzę lampki :D

Poniżej filmik z dysku google'a jak to wygląda. Nie mam sieci Mesh, jedynie repeter Netisa do sieci 2.4GHz. Oświetlenie mam na zasilaczach ledowych ale było wyłączone w tym momencie. Czy to normalne zachowanie że np po resecie zasilania jest lepiej a potem znowu to samo. Rolety działają już sobie ponad rok.

Rolety na FW 2.8.24

https://drive.google.com/file/d/1hkH9qc ... sp=sharing
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18324
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Czy po wyjęciu z puszki tez tak wychodzi z trybu config ?
Awatar użytkownika
myxhir
Posty: 361
Rejestracja: czw sty 07, 2021 12:16 pm
Lokalizacja: Skórzewo, Poznań

pzygmunt pisze: pn paź 04, 2021 5:54 pm Czy po wyjęciu z puszki tez tak wychodzi z trybu config ?
Tego nie sprawdzałem bo musiałbym wszystko demontować a chce to zrobić jak zamówię nowe łączniki, prawdopodobnie dopiero w listopadzie bo te od developera są tragiczne i każdy demontaż coraz bardziej je "sypie" - zatrzaski kiepskiej jakości dlatego nie chce tego demontować przed zamówieniem nowych :). Kojarzę też temat ale już go nie znalazłem gdzie pisałeś o kablach ułożonych po jednej stronie modułu że też mogą zakłócać bo tam jest antena ale tutaj raczej wszystko mam za modułem bo tak to upychałem w puszce. Chociaż wszędzie starałem się tak samo układać moduły i kable, nawet wymieniłem na mniejsze przekroje 1.5mm^2 na zasilanie i 1mm^2 na podłączenie do przycisku

A co jeśli na wyjętym module będzie to samo ? Ew. zastanawia to że restart zasilania jakoś pomaga nie sprawdzałem tylko czy na kolejną zwiechę też to działa. Pozostałe 4 rolety konfigurują się "od strzała" po 10 klikach
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18324
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Jak po wyjęciu z puszki będzie też od razu wychodzić z trybu konfiguracji to będziemy szukać dalej.
Awatar użytkownika
myxhir
Posty: 361
Rejestracja: czw sty 07, 2021 12:16 pm
Lokalizacja: Skórzewo, Poznań

pzygmunt pisze: pn paź 04, 2021 6:11 pm Jak po wyjęciu z puszki będzie też od razu wychodzić z trybu konfiguracji to będziemy szukać dalej.
Nie wiedzieć czemu ale jak moduł siedział w puszce a wyciągnąłem łącznik to było ok, zatem ponownie przyłożyłem łącznik do puszki i znowu był ten problem z przygasaniem. Ostatecznie inaczej poukładałem kable i je wymieniłem i nie wiedzieć dlaczego problem ustał a ruszałem tylko fazowy do łącznika i 2 przewody od wejścia in1 i in2.
piksiak
Posty: 118
Rejestracja: wt gru 22, 2020 7:54 am
Lokalizacja: Siedlce (Chęciny)

Choinkę czas zacząć ubierać. Wyciągam PNW-01. W międzyczasie zmieniłem wifi. Próbuję wejść w tryb konfiguracji i kicha. Naciskam 5 s. coś tam szybciej błyśnie i koniec. Dobrze, że ten wątek znalazłem. Wyłączyłem routery tenda MW6 (wszystkie, jak zostawiałem jeden który był najdalej też nie działało) i jak ręką odjął. Wszystko skonfigurowane i działa.
--- Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ---
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18324
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Przy okazji zaktualizuj oprogramowanie
piksiak
Posty: 118
Rejestracja: wt gru 22, 2020 7:54 am
Lokalizacja: Siedlce (Chęciny)

Zaktualizowane. Dzięki.
--- Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ---
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SRW-01”