czas otwierania - przycisk

Sterownik rolet
piotr.prezes
Posty: 5
Rejestracja: czw paź 17, 2019 7:36 pm

Dzień dobry,
to mój pierwszy post - proszę o ew. wyrozumiałość.

Zainstalowałem pokaźną ilość SRW-01 - tj. 21 sztuk. Wszystkie soft 2.7.2. Wszystko działa, WiFi jest dobrze zrobione. Rolety zewnętrzne, z krańcówkami. Jednak jest temat który mnie męczy. Otóż w cloud ustawiam czasy otwierania i zamykania rolet - są one respektowane, mniej więcej, gdy "klikam" z aplikacji mobilnej lub na stronie. Natomiast gdy używam przycisków fizycznych (monostabilne) to czasy działania przekaźników są mniej więcej dwukrotnie dłuższe. Dla testów ustawiałem czas 3 sekundy - było 3 z apki i 6 z przycisku. Gdy ustawię 20 sek, to z aplikacji mam około 22-23 sekundy, a z przycisku - ok. 45 sek. Później słychać pyknięcie przekaźnika, więc jest poprawnie i zasilanie nie jest cały czas podawane. Jednak - dlaczego tak jest ?

Drugie pytanie - do czego jest opcja

Kod: Zaznacz cały

IN1/2 Config
w opcjach urządzenia ?

Pozdrawiam
Piotr
wsosniak
Posty: 718
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

coś podobnego z tymi czasami opisywałem tutaj: viewtopic.php?p=35416#p35416

ale z tego co piszą autorzy projektu "Te marginesy czasowe są celowe."
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

To jest poprawne działanie. Nie ma się czym przejmować. Ten czas jest celowo 2 razy dłuższy aby roleta się zbyt szybko nie zatrzymała przy błędnym ustawieniu czasu w cloudzie. Były jeszcze jakieś powody takiego działania ale z głowy nie pamietam. Na pewno było to uzasadnione.
Opcja IN1/2 config określa czy ma być dostępna możliwość przełączenia modułu w tryb konfiguracji z przycisków czyli bez wyjmowania modułu z puszki.
piotr.prezes
Posty: 5
Rejestracja: czw paź 17, 2019 7:36 pm

Rozumiem, dziękuję za odpowiedzi.
Co do znaczenia IN1/2 Config - tak się domyślałem. Btw, to wejście w tryb konfiguracji wykonuje się naciskając 10x "góra", czy dowolnie? Jest jakiś manual do tego (widziałem film na YT)?
Opcja bardzo przydatna. Mimo, że podłączenie było wykonane wszędzie tak samo (te same kolory przewodów), to montażyści nie bardzo wzięli pod uwagę fakt, że niektóre rolety miały silnik z prawej strony, a niektóre z lewej, a tym samym góra/dół miało inne znaczenie. Toteż w kilku miejscach musiałem przestawić w konfiguracji. To bardzo dobra opcja.

Jeszcze jedno pytanie: jakie są korzyści ze stawiania własnego serwera (oprócz oczywistej że działa, gdy nie ma internetu) oraz czy jest możliwa migracja z cloud <--> własny serwer? Mam pod ręką jakieś raspberry, lub nawet może być vm na esxi, więc dam radę postawić - ale czy gra jest warta świeczki?

Pozdrawiam twórców.
Piotr
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Korzyść głównie polega na niezależności od internetu. Nie ma na dzień dzisiejszy narzędzia do migracji.
piotr.prezes
Posty: 5
Rejestracja: czw paź 17, 2019 7:36 pm

Dziękuję

I jeszcze pytanie: w jednym pokoju będę musiał zastosować przycisk bistabilny.
Czy algorytm działania po przełączeniu takiego przycisku (i pozostawieniu w stanie przyciśniętym) jest taki: "działaj przez ilość sekund określoną w cloud a potem ignoruj do następnej zmiany stanu" ?
Chodzi o to, że jak nacisnę "na dół" i sobie pójdę, to czy przekaźnik się wyłączy i czy potem nie ma kolizji ze sterowaniem z harmonogramu lub aplikacji mobilnej ?

Piotr
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Przy podłączeniu przecisków bistabilnych należy w ustawieniach wybrać ten typ wejścia.
Nie będzie kolizji.
L0L3K
Posty: 109
Rejestracja: czw lut 22, 2018 2:34 pm

pzygmunt pisze: pt paź 18, 2019 7:32 am Korzyść głównie polega na niezależności od internetu. Nie ma na dzień dzisiejszy narzędzia do migracji.
Jeśli mam teraz wszytsko za Supla Cloud to gdy zrobie wlasny serwer będe musial poprostu wszystko konfigurować od nowa?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Tak
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SRW-01”