SRW-01 problem

Sterownik rolet
Świetlik
Posty: 14
Rejestracja: ndz sty 12, 2020 12:51 pm

Witam.
Jestem nowy na forum, przeszukałem tematy i niestety nie znalazłem podobnego problemu ani rozwiązania.
Wczoraj podłączyłem SRW-01 do rolety i okazało się, że sterowanie nie działa jak trzeba: po pierwsze w sterowaniu smartfonem działa tylko opuszczanie rolety w dół (przyciski po lewej), sterowanie w górę nie działa - w obu przypadkach słychać charakterystyczne kliknięcie w module. Przyciski po prawej stronie (do całkowitego opuszczenia i podniesienia rolety) brak reakcji (kliknięcia nie słychać).
Do tego przycisk fizyczny: sterowanie w dół działa impulsowo (raz nacisnę i roleta zjeżdża do końca) w górę muszę przycisk cały czas trzymać.
Ustawienie podniesienia rolety harmonogramem: o wyznaczonej godzinie słychać kliknięcie w module, ale roleta nie rusza.
Czy ktoś miał podobny problem? Zaznaczam, że faza i neutralny są na swoim miejscu, pozostałe przewody również.
Sprawdziłem działanie na innej rolecie, efekt jest dokładnie taki sam.
Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Będę wdzięczny za radę.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18333
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Wrzuć zdjęcie jak to podłączyłeś. Czy roleta wcześniej na samym przycisku działała poprawnie ? Przyciski mono czy bistabilne ?
Świetlik
Posty: 14
Rejestracja: ndz sty 12, 2020 12:51 pm

Niestety sprzęt już odłączyłem, nie mogłem tego tak zostawić, ale podłączenie nadzorował elektryk.
Co do przycisku to przyznam, że nie jestem pewien: dwa przyciski obok siebie, jeden góra, jeden dół, do zamknięcia rolety przyciskiem fizycznym potrzebuję nacisnąć i trzymać, ale po dojściu do końca silnik się wyłącza. Wtedy puszczam przycisk.
Zmiana rodzaju przycisku w ustawieniach SRW-01 niczego nie zmienia, problem pozostaje.
Roleta działała poprawnie, po wyjęciu SRW-01 znów działa jak należy. Obie sprawdzane rolety działają prawidłowo.
Może to wina SRW-01, zauważyłem, że czasem problem jest zrzucany na wady pierwszej partii.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18333
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Sądzę, że źle coś zostało podłączone. Odkręcenia przycisk. Odsuń go od ściany tak aby przewody były widoczne. Zrób zdjęcie i tu je wrzuć . Rozrysuję Ci jak to powinno być podłączone.
Świetlik
Posty: 14
Rejestracja: ndz sty 12, 2020 12:51 pm

Tak to wyglada.
Załączniki
0CD19592-782B-4F8C-9638-8F52D74C703A.jpeg
0CD19592-782B-4F8C-9638-8F52D74C703A.jpeg (303.36 KiB) Przejrzano 2367 razy
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18333
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Masz tam centralne sterowanie ?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18333
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Pamiętasz model tego łącznika ?
Świetlik
Posty: 14
Rejestracja: ndz sty 12, 2020 12:51 pm

Nie mam centralnego, to przycisk do pojedynczej rolety firmy OSPEL model Impresja (kod producenta ŁP-7Y), wyglada na to, że monostabilny.
Gniazdka powyżej to oświetlenie kuchni.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18333
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Co w Twojej instalacji robią przewody uziemienia połączone z przewodem N i L ?
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 4007
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Też się nad tym zastanawiam, o co chodzi w tej instalacji i jak to teraz działa? :)
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SRW-01”