Problem z roletami - sterownik Legrand

Sterownik rolet
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18335
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Problem został odtworzony i wygląda na to, że rozwiązany. Kolega @miproh wstępnie przetestował i wygląda na to, że mogę Ci udostępnić aktualizację. Wyślij mi na priv-a adres email Twojego konta abym mógł udostępnić aktualizację.
Jarek_KK
Posty: 26
Rejestracja: czw maja 07, 2020 8:11 am

Wysłałem e-mail na prv
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18335
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Aktualizacja jest już dostępna. Możesz zainstalować. Aby to zrobić musisz przełączyć moduł w tryb konfiguracji i na 192.168.4.1 ustawiasz "Firmware update" na YES. Po aktualizacji powinieneś widzieć wersję 2.7.16
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18335
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

I jak rezultat ?
Jarek_KK
Posty: 26
Rejestracja: czw maja 07, 2020 8:11 am

A więc tak. supla została zaktualizowana, i po testowana, generalnie wszystko zaczeło teraz działac, lecz widać delikatne opóznienie po wlaczeniu kierunku (okolo 1.6 sekundy). Jak narazie testowałem pare scenariuszy w tym szybka zmiana kierunku góra-dol i roleta tez zachowuje sie prawidłowo. Nie wiem jak to działało wczesniej ale teraz jak roleta jest w ruchu, to moge ją zatrzymać z apki klawiszem stop oraz chwilowy góra/ dol, klawisze całkowite otwarcie i zamknięcie nie wpływają na ruch rolety.
Czy jeśli dokupię nowe odbiorniki SRW to one również dostaną te aktualizację?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18335
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Ten czas teoretcznie powinien być krótszy. Przy szybkich zmianach kierunku jest i było celowe opóźnienie. W przypadku przycisku bistabilnego „szybka” zmiana zachodzi przy każdym przełączeniu. Jeśli kupisz kolejne szt. to udostępnię Ci dla nich update. Ta wersja co pobrałeś nie jest jeszcze oficjalnie wydana.

Co do zatrzymania przyciskiem góra/dół. Rozumiem, że dzieje się tak jak naciskasz przeciwny kierunek ?
Jarek_KK
Posty: 26
Rejestracja: czw maja 07, 2020 8:11 am

Jeśli chodzi o zatrzymanie rolet to nie ma znaczenia w którym kierunku roleta się porusza i naciśnięcie przycisku góra lub dół w apce zatrzymuje roletę, dzieje się tak zarówno podczas ruchu do góry jak i do dołu (naciśniecie tego samego kierunku w którym roleta aktualnie się porusza również ja zatrzymuje).
Zakupiłem kolejne moduły i już są podłączone, czy mógłbyś mi aktywować na nich aktualizację nowej wersji softu?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18335
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Udostępnione
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SRW-01”