Przycisk centralny rolet sterowany przez SRW-01

Sterownik rolet
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1772
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Źle to masz podłączone. Jak zamkniesz rolety z przycisku lokalnego wtedy nie będziesz widział tego w aplikacji.
Rozłącz wszystko. Przewód L doprowadź do przycisku i zrób mostek na L w sterowniku. Przewody góra , dół z przycisku wepnij pod zaciski IN1 i IN2. A przewody które sterują ci roletami podłącz do sterownika gdzie jest sterowanie silnikiem. Oczywiście przewód neutralny do zacisku N.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8177
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

miroph pisze: pt wrz 04, 2020 8:06 am Źle to masz podłączone. Jak zamkniesz rolety z przycisku lokalnego wtedy nie będziesz widział tego w aplikacji.
Rozłącz wszystko. Przewód L doprowadź do przycisku i zrób mostek na L w sterowniku. Przewody góra , dół z przycisku wepnij pod zaciski IN1 i IN2. A przewody które sterują ci roletami podłącz do sterownika gdzie jest sterowanie silnikiem. Oczywiście przewód neutralny do zacisku N.
On i tak ma osobne sterowniki do rolet i pewnie lokalne przyciski do każdej z nich. Stanu rolety i tak nie uświadczy ;)
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1772
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

klew pisze: pt wrz 04, 2020 8:22 am
miroph pisze: pt wrz 04, 2020 8:06 am Źle to masz podłączone. Jak zamkniesz rolety z przycisku lokalnego wtedy nie będziesz widział tego w aplikacji.
Rozłącz wszystko. Przewód L doprowadź do przycisku i zrób mostek na L w sterowniku. Przewody góra , dół z przycisku wepnij pod zaciski IN1 i IN2. A przewody które sterują ci roletami podłącz do sterownika gdzie jest sterowanie silnikiem. Oczywiście przewód neutralny do zacisku N.
On i tak ma osobne sterowniki do rolet i pewnie lokalne przyciski do każdej z nich. Stanu rolety i tak nie uświadczy ;)
Przesyłam poglądowy schemat podłączenia. Tu nie chodzi o to czy będzie widział która roleta w danej chwili ma jaki stan. Lecz przy takim podłączeniu będzie widział czy rolety centralnie są zamknięte czy centralnie otwarte. Nawet jeśli kilka rolet będzie miało różne położenie to stan zamknięcia czy otwarcia całości po użyciu przycisku jak i aplikacji będzie widoczny.
Załączniki
bitmap.png
bitmap.png (419.88 KiB) Przejrzano 2349 razy
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Nie będzie widział poprawnego stanu. Wystarczy jak zmieni położenie każdej z osobna i już nie będzie się pokrywać. Dodatkowo nie powinien ustawiać czasu w ustawieniach bo sterownik zgłupieje i nie pozwoli np. całkowicie zamknąć bo będzie myślał, że już jest zamknięte. Ewentualnie można ustawić czas x2, albo po prostu z marginesem to wtedy pozwoli.
rnoxy
Posty: 23
Rejestracja: sob sie 15, 2020 7:02 am

To ja może dodam cos od siebie.

Rzeczywiście nie widzę stanu otwarcia rolet. Ciagle swieci słońce :)

Podłączyłem do M zamiast do IN. Czy mam to przestawić? Widzę tutaj różne zdania co do tego podłączenia.

Czytałem w innym temacie ze można to zrobić o ile poprzestawiam na sterownikach kable z centralnego do lokalnych.

Trochę nie czuje potrzeby monitorowania stanu rolet. Skoro przycisk w dół je zamyka do samego końca, a drugi przycisk podnosi je w górę, to po co mam odczytywać stan?

A swoją droga o co chodzi w ustawieniach?
Ja nie mam pojęcia gdzie to się ustawia.
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1772
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Podłącz jak pisze @Przemek. Czyli tak jak miałeś podłączone.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Możesz tak podłączyć jak @miproh tylko wtedy albo nie ustawiaj czasu w cloudzie albo ustaw czas x2.
woytaz
Posty: 20
Rejestracja: pt lis 01, 2019 6:25 pm

Mam pytanie. Czy mając srw-01 przy każdej z rolet można sterować z łącznika centralnego ?czy potrzebny jest srp-01 ?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

SRW nie współpracuje z przyciskiem centralnym bez dodania dodatkowych diod (gdzieś na forum widziałem takie rozwiązanie). Zamel pracuje nad modułem RNW-01, który będzie mógł pełnić role przecisku centralnego nawet bez dedykowanego okablowania. Bardzo możliwe, że każde SRW będzie też mogło mieć funkcję przycisku centralnego równolegle do podstawowych funkcji (cloud 2.4)
woytaz
Posty: 20
Rejestracja: pt lis 01, 2019 6:25 pm

Dziękuje za odpowiedź👌
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SRW-01”