SRW-01 Dziwne zachowanie przy opuszczaniu z aplikacji

Sterownik rolet
Awatar użytkownika
myxhir
Posty: 361
Rejestracja: czw sty 07, 2021 12:16 pm
Lokalizacja: Skórzewo, Poznań

Witam

Niestety nie znalazłem strikte mojego przypadku przez wyszukiwarkę ew był jakiś podobny temat. Otóż od niedawna w zasadzie od listopada używam sukcesywnie 5 modułów SRW-01 do sterowania Roletami. Przez ten okres 2-3x zdarzyło mi się coś takiego że opuszczam sobie z aplikacji grupę 2 rolet z 0% na np 60% po czym po chwili (2-4 sek) w aplikacji nagle mam 100% i roleta się zatrzymuje na poziomie jakby np 30-40%. Wówczas jedyne co pomaga to fizycznie ją "Wybazować" czyli maksymalny zjazd z przycisku do dołu. Gadałem z sąsiadem, który też ma suple i mówił że też mu się tak zdarzyło ale gdzieś 3x na przestrzeni 3 lat.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18333
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Jak wystąpi taka sytuacja prześlij na forum zrzuty ekranu z widoku grupy oraz wszystkich rolet pojedynczo. Nic nie zmieniaj tylko najpierw napisz. Spróbujemy wyłapać co się tam zadziało.
Awatar użytkownika
myxhir
Posty: 361
Rejestracja: czw sty 07, 2021 12:16 pm
Lokalizacja: Skórzewo, Poznań

Ok, tak zrobię chociaż z tego co pamiętam to pojedyncza roleta też widniała jako 100% (tak samo jak grupa) bo miałem ją przysłoniętą w aplikacji. Czy ew oprócz samych screenów, grupa/pojedyncze rolety wchodzące w skład grupy coś jeszcze mogę podesłać? być może te kilka razy zrobiłem coś co nie zostało przewidziane, a wole dostarczyć jak najwięcej informacji w razie co :)
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18333
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Wyślij screeny i info, że taka sytuacja wystąpiła. Nie ruszaj/zmieniaj nic po takim wystąpieniu. Spróbujemy przeanalizować co się da po naszej stronie.
Awatar użytkownika
myxhir
Posty: 361
Rejestracja: czw sty 07, 2021 12:16 pm
Lokalizacja: Skórzewo, Poznań

Cześć znowu się to zdarzyło
Wyglądało to tak. Przed ruszeniem harmonogramu podnoszenia podniosłem sobie roletę tarasowa pojedyncza na cos rzędu 40-50 % i podobnie podwójną. W momencie kiedy uruchomił się harmonogram podnoszenia po ok kilku min obie rolety w momencie ruszania dostały nagle 80% a po jakiejś chwili 10% - rolety się nie ruszały. Niestety ale podwójną musiałem unieść bo nic bym nie widział natomiast roletę pojedynczą zostawiłem i przesyłam screeny. Część screnów się nie zmieściła i poniżej linki do dysku google. Na zdjęciach faktyczny stan rolety oraz ten z aplikacji i screny z konta na supli. tą jedną roletę zostawiam bo nie będzie przeszkadzać

widok grupy z Taraowa
https://drive.google.com/file/d/1jBbdJ9 ... sp=sharing

tarasowa pojedyncza faktyczny stan
https://drive.google.com/file/d/1ovH6ZQ ... sp=sharing
Załączniki
pojedyncza w aplikacji
pojedyncza w aplikacji
Pojedyncza w aplikacji.jpg (82.28 KiB) Przejrzano 1622 razy
Roleta podwojna w supli na stronie
Roleta podwojna w supli na stronie
roleta podwojna.PNG (76.85 KiB) Przejrzano 1622 razy
Widok Rolety w Supli na Stronie
Widok Rolety w Supli na Stronie
roleta supla.PNG (78.2 KiB) Przejrzano 1622 razy
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8289
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Srw masz podpięte bezpośrednio do rolety? Czy też masz tam może jakieś inne sterowniki po drodze? Jakie przyciski używasz?
Jakie masz ustawione czasy zamykania i otwierania? Co widać w historii wykonania harmonogramu?
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
myxhir
Posty: 361
Rejestracja: czw sty 07, 2021 12:16 pm
Lokalizacja: Skórzewo, Poznań

mam podłączony przycisk 3 pozycyjny: gora/ stop/ dol. moduł jest w puszce za łącznikiem i z niego bezpośrednio jest sterowana roleta .

Czasy i historia poniżej
Załączniki
historia.PNG
historia.PNG (30.39 KiB) Przejrzano 1608 razy
czasy.PNG
czasy.PNG (29.38 KiB) Przejrzano 1608 razy
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8289
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Przycisk jest monostabilny (sam zawsze odbija do pozycji neutralnej) czy nie?
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
flowerek
Posty: 411
Rejestracja: wt mar 06, 2018 2:24 pm

A kalibracja była zrobiona każdej rolety?
i tak z ciekawości skąd sie biorą takie czasy opuszczania i podnoszenia? 27,6 i 28,4 sekundy - chodzi mi o wartość po przecinku?
ja to robię tak, że startuję roletę z przycisku i mierzę stoperem + 1 sek extra żeby zawsze sie dobrze domknęła (bez prześwitów)
nigdy nie wpisywałem wartości po przecinku...
może ja to źle robię :) ale mi działa i takich przypadków nie miałem
11xSRW-01, 1x Sonoff mini schodowy, 3xSonoff SV, 5xSonoff S26, 4xSonoff Basic, 1xGosund Sp-111, 1xSonoff Touch, 1xH801, 1xSonoff Dual, czujnik poczty w skrzynce DIY, 1x Loratap roletowy (test trwa), 1x MiniTiger (test trwa), 1 x zawór wody BQ05 DIY
Awatar użytkownika
myxhir
Posty: 361
Rejestracja: czw sty 07, 2021 12:16 pm
Lokalizacja: Skórzewo, Poznań

Przycisku w ogole nie uzywam bo odkad mam suple robie to z aplikacji a przycisk sluzy do awaryjnego ew ustawienia rolety wlasnie w takiej sytuacji.

Co do kalibracji to tak byla robiona dlatego te czasy. Ja kalibruje na zasadzie roleta jedzie w dol do momentu az slysze ze jest odcinane zasilanie potem jedzie w gore i w momencie wylaczenia - slychac tez zatrzymanie na kasecie mam czas wylaczenia. Czasy ustawiam na 100 ms po faktycznym stanie czyli jesli roleta zatrzymuje sie u gory i slychac to to po 100 ms odcinane jest wysterowanie. Mam nadzieje ze dobrze to opisalem nie mniej jednak czasami takie akcje jak ta sie zdarzają i nie wiem z czego to wynika
Załączniki
Grupa rolet tarasowych.jpg
Grupa rolet tarasowych.jpg (88.33 KiB) Przejrzano 1591 razy
Pojedyncza faktycznie.jpg
Pojedyncza faktycznie.jpg (3.09 MiB) Przejrzano 1591 razy
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SRW-01”