SRW-01 Dziwne zachowanie przy opuszczaniu z aplikacji

Sterownik rolet
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18278
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

W rolecie, której stan nie pokrywa się z tym co jest w aplikacji naciśnij na moment przycisk podnoszenia/opuszczania w aplikacji tak aby silnik tylko ruszył na 1-2sek. Sprawdź czy wtedy pozycja jest poprawna czy pozostaje niezgodna ze stanem faktycznym.

[EDIT]
Mogę zaproponować aktualizację firmware-u do wersji opartej o SDK 3.0.4.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

myxhir pisze: śr lut 03, 2021 10:05 am Przycisku w ogole nie uzywam bo odkad mam suple robie to z aplikacji a przycisk sluzy do awaryjnego ew ustawienia rolety wlasnie w takiej sytuacji.
A w jakiej pozycji jest przycisk na stałe? "stop"?
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18278
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

To może być trop.
Awatar użytkownika
myxhir
Posty: 358
Rejestracja: czw sty 07, 2021 12:16 pm
Lokalizacja: Skórzewo, Poznań

ruszylem silnikiem z apki ale po prostu roleta jedzie do gory a 10% zmieniło sięna 4% a roleta jest na poziomie 60%.

Przycisk jest stale na stopie
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18278
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Wygląda tak jakby coś powodowało rozłączenie przekaźnika przy jednoczesnym utrzymaniu stanu wysokiego na porcie GPIO tak, że moduł myśli, że roleta nadal jedzie. To co mogę na tą chwilę zaproponować to aktualizację do wersji opartej o nowe SDK producenta układu ESP.
Awatar użytkownika
myxhir
Posty: 358
Rejestracja: czw sty 07, 2021 12:16 pm
Lokalizacja: Skórzewo, Poznań

czyli jednym słowem przełączyć moduł w tryb konfiguracji i wybrac update firmware na yes, tak ?
A mówisz o rozłączeniu w sensie wyjścia z Zamela do rolety ?
Awatar użytkownika
flowerek
Posty: 411
Rejestracja: wt mar 06, 2018 2:24 pm

Przypomnialo mi sie ze na poczatku 1 roleta mi swirowala...przyczyna byla w kabelkach...chyba cos nie laczylo...iskrzylo.przy obciazeniu bo raz szlo a raz nie...poprawilem wszystkie kabelki bo nie wiedzialek ktory sprawia problem i wszystko wrocilo do nomy..

Wpadlem na to bo po wyciagnieciu modulu z puszki wszystko smigalo...po wlozeniu i przykreceniu lacznika wariowalo. Po wyjeciu znow ok. Wiec sie domyslilem ze jak dopycham modul to pewnie jakies kabelki sie napinaja...

Nie wiem czy to twoj przypadek ale sprawdz jeszcze to jesli aktualizacja softu nie pomoze.
11xSRW-01, 1x Sonoff mini schodowy, 3xSonoff SV, 5xSonoff S26, 4xSonoff Basic, 1xGosund Sp-111, 1xSonoff Touch, 1xH801, 1xSonoff Dual, czujnik poczty w skrzynce DIY, 1x Loratap roletowy (test trwa), 1x MiniTiger (test trwa), 1 x zawór wody BQ05 DIY
Awatar użytkownika
myxhir
Posty: 358
Rejestracja: czw sty 07, 2021 12:16 pm
Lokalizacja: Skórzewo, Poznań

dzieki za trop chociaż kable czyscilem i odizolowywalem i dokrecalem bardzo mocno a najgorsze ze to jest bardzo losowe bardzo dlugo potrafi byc ok a potem nagle takie cos
Awatar użytkownika
flowerek
Posty: 411
Rejestracja: wt mar 06, 2018 2:24 pm

Wiesz co moze to i nie kable

U mnie np. Chodzilo nie o przewody dokrecane przeze mnie ale o te ktore elektryk juz poupychal w puszce - dzisiaj wszystko jest laczone w puszkach na szybkozlaczki. Jak wpychalem modul to "ruszalem" tamte przewody...ktoras szybkozlączka chyba iskrzyla bo jak podociskalem i zlozylem od nowa to problem ustapil.
11xSRW-01, 1x Sonoff mini schodowy, 3xSonoff SV, 5xSonoff S26, 4xSonoff Basic, 1xGosund Sp-111, 1xSonoff Touch, 1xH801, 1xSonoff Dual, czujnik poczty w skrzynce DIY, 1x Loratap roletowy (test trwa), 1x MiniTiger (test trwa), 1 x zawór wody BQ05 DIY
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18278
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Ponawiam propozycje aktualizacji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SRW-01”