Nie łączy z wi-fi, dioda miga 2s/2s

Sterownik rolet
eRd
Posty: 17
Rejestracja: sob sty 09, 2021 7:16 pm

Witam
Po kilku miesiącach normalnego działania urządzenie przestało komunikować się z siecią.
Urządzenie działa, podnosi i opuszcza roletę z klucza, ale nie ma komunikacji w aplikacji.
Po wprowadzeniu w ten konfiguracji dodaję urządzenie. Niby wszystko przebiega bez zarzutu, najpierw łączy ze sterownikiem, potem z siecią Wi-Fi, ale na koniec dioda zamiast świecić światłem ciągłym to świeci 2 sekundy i na 2 sekundy gaśnie i tak w kółko.
Na routerze w logu zero informacji żeby srw01 próbował się połączyć z siecią Wi-Fi.
Próbowałem również zresetować srw01 do ustawień domyślnych poprzez wprowadzenie w tryb konfiguracji, a potem naciśnięcie przycisku aż zapali się raz dioda i puszczam przycisk.
Wersja oprogramowania to o ile dobrze pamiętam 2.7.2.
Czy zmiana adresacji z 192.168.0.1 na 192.168.2.1 bez zmiany nazwy sieci i hasła może powodować jakiś problem przy założeniu, że np odłączymy sterownik na chwilę od prądu żeby pobrał nowe ip?
Czy macie może jakikolwiek pomysł co może być nie tak?
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Zmieniłeś może urządzenia sieciowe na sprzęt firmy Tenda?
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
eRd
Posty: 17
Rejestracja: sob sty 09, 2021 7:16 pm

Nie. Router główny został wymieniony przez operatora z uwagi zwiększenie prędkości łącza (poprzednio miałem router od operatora w trybie bridge i do niego podpięty mój router netgear wnr3500l z tomato na pokładzie i dopiero do niego podłączony linksys wrt54gl również z tomato na pokładzie i do niego łączy się ten sterownik rolet).
W tym momencie nie przełączałem routera od operatora w bridge, bo chciałem zrezygnować z tego netgeara, więc do niego teraz bezpośrednio podłączony jest ten linksys, ale musiałem zmienić mu adresację od strony LAN, bo byłaby taka sama jak od WAN.
Dzisiaj przywróciłem ustawienia fabryczne na wrt i ustawiłem wszystko od nowa, nawet zmieniłem ssid z inną nazwą i przeprowadziłem ponownie konfigurację i nadal do samo.
Jeszcze w dniu wczorajszym zanim spróbowałem od nowa skonfigurować sterownik pojawiał się w device listy na routerze na niecałą minutę i znikał i tak w kółko. Teraz zupełnie nie ma nawet w logu żeby próbował się połączyć.
Może jutro spróbuję jeszcze z tym netgearem, który teraz jest nieużywany albo z hotspotem na smartfonie. Dam znać.
Dzisiaj last state w sterowniku był albo connecting wi-fi o ile dobrze pamiętam albo unknown ssid (mimo, że się zgadzało).
Jest jakaś nowsza wersja firmware'u? Jeśli tak to pewnie i tak żeby go załadować najpierw musi poprawnie połączyć się z siecią, a potem z internetem?
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Musisz uporać się ze swoją siecią Wi-Fi. Pamiętaj że musi to być sieć 2.4 GHz.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
eRd
Posty: 17
Rejestracja: sob sty 09, 2021 7:16 pm

Taki, wiem, że na 2.4. Do tej pory działało pięknie na tym linksysie.
Moduł wifi w sterowniku raczej nie jest uszkodzony, bo aplikacja mi się z nim łączy w trybie konfiguracji, bo nawet sprawdzałem poprzez wejście na 192.168.4.1 i wyświetla mi jego dane.
Nie mam natomiast pojęcia dlaczego nie łączy się z routerem. No nic, jutro trzeba spróbować na drugim routerze lub hotspocie w telefonie.
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

W sieci domowej najwygodniej mieć tylko jeden router, reszta urządzeń skonfigurowana jako Access Point. Koniecznie na Access Pointach musi być wyłączone DHCP.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
eRd
Posty: 17
Rejestracja: sob sty 09, 2021 7:16 pm

Witam
Problem polegał na tym, że na routerze przestawiłem tryb wifi z auto na G-only (54 Mbit), po zmianie na auto sterownik zaczął się łączyć z siecią. Dziwne to nieco, bo wydaje mi się, że powinno działać, ale w sumie w niczym mi to nie przeszkadza, więc zostanie auto.
Oczywiście najpierw przetestowałem na netgearze i mimo braku jego podłączenia z internetem to do samej sieci wifi połączył się bez problemu.
Koniec końców wszystko działa jak należy i przy okazji przeprowadziłem aktualizację SRW.
Dzięki za pomoc i pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SRW-01”