Sterownik nie moze sie polaczyc do wifi

Sterownik rolet
mariusz-
Posty: 4
Rejestracja: sob sty 09, 2021 10:23 pm

Witam wszystkich,

Mam pare sterownikow SRW-01 do rolet ktore sobie dzialaja. Skonfigurowane sa tak, ze sa podlaczone do sieci WIFI stworzonej przez access point TP-Linka. Dzis odlaczylem access point od pradu i podlaczylem po chwili ponownie, ale niestety ta chwila wystarczyla, aby wszystko szlag trafil. Musialem zresetowac ustawienia access pointa i skonfigurowac je jeszcze raz. Ustawilem wszystko tak jak bylo (nazwa sieci i haslo) i wszystko urzadzenia ktore mam w domu polaczyly sie z siecia WIFI bez problemu - z wyjatkiem sterownikow SRW-01. Wszystkie maja status "Rozlaczono" i za bardzo nie wiem co z tym zrobic. Prawdopodonie moglbym rozkrecic wszystkie puszki, zresetowac sterowniki i skonfigurowac je jeszcze raz, ale chyba nie musze mowic, ze to jest ostatnie co chcialbym zrobic... Macie moze jakas rade jak sobie z taka sytuacja poradzic?
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Wyłącz na chwilę zasilanie rolet bezpiecznikiem.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

@mariusz- Przed wykonaniem tak radykalnych ruchów najpierw zapytaj co robić.
Jeśli tak się zadziało jak się zadziało to albo jest problem z DNS-em albo z routerem, który nie radzi sobie z taką liczbą urządzeń.
SRW nie musisz wyciągać z puszek aby je skonfigurować/przekonfigurować.

Przełącz jeden z nich w tryb konfiguracji naciskając 10x przycisk łącznika (tak jak na poniższym filmiku).
https://www.youtube.com/watch?v=al6R-Q6 ... ACSOFTWARE

Połącz się z siecią wifi emitowaną przez moduł i otwórz stronę 192.169.4.1.
Przeczytaj w nagłówku co jest w LAST STATE.

PS przy okazji zaktualizuj oprogramowanie w modułach.
mariusz-
Posty: 4
Rejestracja: sob sty 09, 2021 10:23 pm

Robert Błaszczak pisze: sob sty 09, 2021 10:45 pm Wyłącz na chwilę zasilanie rolet bezpiecznikiem.
To było pierwsze co zrobiłem, niestety bez efektu.
pzygmunt pisze: sob sty 09, 2021 10:46 pm @mariusz- Przed wykonaniem tak radykalnych ruchów najpierw zapytaj co robić.
Jeśli tak się zadziało jak się zadziało to albo jest problem z DNS-em albo z routerem, który nie radzi sobie z taką liczbą urządzeń.
SRW nie musisz wyciągać z puszek aby je skonfigurować/przekonfigurować.

Przełącz jeden z nich w tryb konfiguracji naciskając 10x przycisk łącznika (tak jak na poniższym filmiku).
https://www.youtube.com/watch?v=al6R-Q6 ... ACSOFTWARE

Połącz się z siecią wifi emitowaną przez moduł i otwórz stronę 192.169.4.1.
Przeczytaj w nagłówku co jest w LAST STATE.

PS przy okazji zaktualizuj oprogramowanie w modułach.
To nie może być to, skoro przed odłączeniem Access Pointu wszystko śmigało bez problemu. Najwyraźniej sterowniki mają problem żeby połączyć się ponownie do sieci WiFi. Spróbuję po śniadaniu przejść kroki z filmiku i dam znać czy coś się udało.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Sprawdź LAST STATE
Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

@mariusz-
Nie wiem jakiego Masz AP TP-Linka.
Ale np: TL-WA855RE obsługuje tylko max 8 "urządzeń".
Też myślałem, że jednym AP ( TL-WA855RE ) obsłużę wszystkie "moduły" SUPLI, a tu "lipa".
mariusz-
Posty: 4
Rejestracja: sob sty 09, 2021 10:23 pm

pzygmunt pisze: ndz sty 10, 2021 10:36 am Sprawdź LAST STATE
Przełączyłem właśnie sterownik w tryb konfiguracji, pojawiła się nowa sieć WiFi, połączyłem się do niej ale 192.169.4.1 nie działa, żadna strona się nie ładuje. Przełączyłem jeszcze raz korki, ale i tym razem nic to nie dało.
Patryk pisze: ndz sty 10, 2021 2:33 pm @mariusz-
Nie wiem jakiego Masz AP TP-Linka.
Ale np: TL-WA855RE obsługuje tylko max 8 "urządzeń".
Też myślałem, że jednym AP ( TL-WA855RE ) obsłużę wszystkie "moduły" SUPLI, a tu "lipa".
U mnie jest inna sytuacja, bo do tej pory wszystko działało. Popsuło się po odłączeniu na chwilę AP od prądu.
Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

Nie 192.169.4.1
Tylko:
192.168.4.1
mariusz-
Posty: 4
Rejestracja: sob sty 09, 2021 10:23 pm

Patryk pisze: ndz sty 10, 2021 7:24 pm Nie 192.169.4.1
Tylko:
192.168.4.1
Mamy to! Strona działa, i już wiem co jest źle. Na sterowniku coś się zbombalo i z nazwą sieci WiFi się zmieniła (podkreslnik _ zmienił się na spacje). Nie wiem czemu, ale przywróciłem do życia właśnie jeden sterownik i idę naprawiać resztę.

Dzięki wszystkim za pomoc ;)
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Samo się nie zmieniło na spacje.... tym bardziej we wszystkich.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SRW-01”