Centralne sterowanie rolet

Sterownik rolet
elpot
Posty: 1
Rejestracja: śr sty 20, 2021 9:37 am

Witam, mam problem, gdyż nie wiem jak rozwiązać to na supla a mianowicie mam 13 rolet ( sterowanie góra/dół) i do tego każda roleta ma swój indywidualny przycisk sterujący plus w domu mam 2 przyciski do sterowania centralnego.
I chciałbym to rozwiązać w ten sposób, że jeden przycisk centralny obsługuje piętro (5 rolet) a drugi jeśli się da na wszystko czyli 13 rolet lub sam parter (8 rolet)

Nie wiem ile do tego potrzebuje sterowników srw oraz jak spiąć wtedy centralne czy potrzebny do tego np. jakieś arduino lub raspberry.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Nie mamy jeszcze modułów do przycisków centralnych. Planowane są dopiero od cloud-a w wersji v2.4 (już jest bliżej niż dalej do jego wydania). Docelowo każdy SRW będzie miał miał funkcje sterowania dowolną grupą poprzez odpowiednie kliknięcie przycisku. Obecnie kilku użytkownikom udało się podłączyć przyciski centralne z użyciem diod prostowniczych ale sam tego nie testowałem. Są też rozwiązania DIY, które wykorzystują linki bezpośrednie i ESP/Arduino. Umożliwiają sterowanie grupowe z podłączonego do nich przycisku. Z aplikacji oczywiście możesz podzielić sterowanie na grupy jakie chcesz. Co do ilości SRW. Jeden SRW przypada na jedną roletę.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8177
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

pzygmunt pisze: śr sty 20, 2021 9:55 am Co do ilości SRW. Jeden SRW przypada na jedną roletę.
Za wyjątkiem, SRW-02m ;)
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
shoowtek
Posty: 18
Rejestracja: pt kwie 09, 2021 6:11 am

Witam,
Czy jest już może gotowe rozwiązanie dla sterowania centralnego?
Mam 9 rolet, każda ma swój lokalny włącznik ze sterownikiem SRW-01.
Jest tez jeden włącznik globalny, który w zamyśle sterować ma wszystkimi roletami jednocześnie.
Czy jest sterownik, który to ogarnie? W tym przypadku może byc tylko sterowanie z przycisku. Wifi nie jest tutaj wymagane, bo jak wiemy, możemy rolety grupować i sterować w apce.
Dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1773
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

shoowtek pisze: pt kwie 09, 2021 6:20 am Witam,
Czy jest już może gotowe rozwiązanie dla sterowania centralnego?
Mam 9 rolet, każda ma swój lokalny włącznik ze sterownikiem SRW-01.
Jest tez jeden włącznik globalny, który w zamyśle sterować ma wszystkimi roletami jednocześnie.
Czy jest sterownik, który to ogarnie? W tym przypadku może byc tylko sterowanie z przycisku. Wifi nie jest tutaj wymagane, bo jak wiemy, możemy rolety grupować i sterować w apce.
Dziękuję za pomoc.
Rozwiązanie jest gotowe lecz oczekuje na podwyższenie wersji clouda.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2087
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

miroph pisze: pt kwie 09, 2021 6:51 am
shoowtek pisze: pt kwie 09, 2021 6:20 am Witam,
Czy jest już może gotowe rozwiązanie dla sterowania centralnego?
Mam 9 rolet, każda ma swój lokalny włącznik ze sterownikiem SRW-01.
Jest tez jeden włącznik globalny, który w zamyśle sterować ma wszystkimi roletami jednocześnie.
Czy jest sterownik, który to ogarnie? W tym przypadku może byc tylko sterowanie z przycisku. Wifi nie jest tutaj wymagane, bo jak wiemy, możemy rolety grupować i sterować w apce.
Dziękuję za pomoc.
Rozwiązanie jest gotowe lecz oczekuje na podwyższenie wersji clouda.
Więc na tą chwilę separator wejść zamela lub jakikolwiek inny jeśli masz okablowanie (działać będzie offline) albo linki bezpośrednie (dowolny moduł z odpowiednim softem) i tylko online.
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
shoowtek
Posty: 18
Rejestracja: pt kwie 09, 2021 6:11 am

lukfud pisze: pt kwie 09, 2021 6:56 am Więc na tą chwilę separator wejść zamela lub jakikolwiek inny jeśli masz okablowanie (działać będzie offline) albo linki bezpośrednie (dowolny moduł z odpowiednim softem) i tylko online.
Tak, cale okablowanie jest już gotowe. O to wlasnie chodzi, żeby włącznik centralny działał tylko offline. Nie chcę nim sterować przez wifi, bo grupować rolety będę w apce.
Czyli dobrze rozumiem, że separator wejść na to pozwoli?
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2087
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

shoowtek pisze: pt kwie 09, 2021 7:18 am
lukfud pisze: pt kwie 09, 2021 6:56 am Więc na tą chwilę separator wejść zamela lub jakikolwiek inny jeśli masz okablowanie (działać będzie offline) albo linki bezpośrednie (dowolny moduł z odpowiednim softem) i tylko online.
Tak, cale okablowanie jest już gotowe. O to wlasnie chodzi, żeby włącznik centralny działał tylko offline. Nie chcę nim sterować przez wifi, bo grupować rolety będę w apce.
Czyli dobrze rozumiem, że separator wejść na to pozwoli?
Tak, separator pozwoli Ci na centralne sterowanie podłączonymi fizycznie do niego modułami. Nie będzie to miało nic wspólnego z grupami, które utworzysz sobie w Cloud.
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
shoowtek
Posty: 18
Rejestracja: pt kwie 09, 2021 6:11 am

lukfud pisze: pt kwie 09, 2021 7:28 am Tak, separator pozwoli Ci na centralne sterowanie podłączonymi fizycznie do niego modułami. Nie będzie to miało nic wspólnego z grupami, które utworzysz sobie w Cloud.
OK, dzięki. A czy jest gdzieś dostępna dokumentacja lub jakiś manual, jak można to podłączyć? Muszę przyznać, że jestem laikiem w tym temacie.
Czy zlecić to elektrykowi, który wykonał instalację?
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2087
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

shoowtek pisze: pt kwie 09, 2021 7:38 am OK, dzięki. A czy jest gdzieś dostępna dokumentacja lub jakiś manual, jak można to podłączyć? Muszę przyznać, że jestem laikiem w tym temacie.
Czy zlecić to elektrykowi, który wykonał instalację?
Zleć elektrykowi ;)
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SRW-01”