Mobilus Ares - SRW-01

Sterownik rolet
Piotr89
Posty: 3
Rejestracja: pt lip 03, 2020 12:08 pm

Witam serdecznie,

Posiadam silnik sterowany radiowo Mobilus "Ares" (nie jestem w 100% pewien, rok montażu 2016) (dołączony pilot mobilus cosmo) czy jest opcja sterowania za pomocą Supli?

Do rolet mam dodatkowo zamontowane przyciski.
Aktualnie przycisk działa na zasadzie kliknięcie ruch w dół - roleta zamyka się, aby zatrzymać należy kliknąć ruch w górę. Przycisk Simon CZP1.01/11

Silnik posiada 5 przewodów, 2 do sterowania góra/dół, uziemienie, neutralny, fazowy.

Obecnie sterowanie przez pilot wymagało tylko fazowego i neutralnego.
Do podłączenia klawiszy zostały wykorzystane dodatkowe dwa przewody - zwarcie do fazy rozpoczyna ruch rolety, który kończy się po osiągnięciu pozycji krańcowej - zwarcie przewodu odpowiadającego za ruch w przeciwnym kierunku powoduje zatrzymanie się rolety.

Obecnie podłączyłem sterownik SRW-01 ale nie zależnie który przycisk w aplikacji nacisnę roleta wykonuje ruch do momentu osiągnięcia pozycji krańcowej.

Pozdrawiam,
Piotr
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Czy ten silnik jest jeszcze podłączony do jakiegoś modułu Mobilusa czy radio ma w sobie ?
Jeśli automatyka jest wewnątrz silnika to może być problem z pogodzeniem tego z SRW.

"zwarcie do fazy rozpoczyna ruch rolety" - roleta jedzie tak długo jak trzymasz czy rozpoczyna ruch i kontynuuje po chwilowym zwarciu ?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Nie znalazłem na stronach Mobilusa instrukcji do tego silnika ale przy silnikach ERS jest taka informacja:

"Istnieje możliwość przełączenia TRYBU STEROWANIA PRZEWODOWEGO siłownika ERS :
- bez podtrzymania (fabrycznie ustawiony) - sterowanie krótkim impulsem;
- z podtrzymaniem- praca siłownika uzależniona od długości podawanego sygnału;"


Jeśli przestawisz sterowanie na "Z podtrzymanie" to będzie działać.... ale jest jedno ale.
Supla nie pokaże Ci prawidłowej pozycji rolety jeśli zmienisz jej pozycję z pilota radiowego.
Piotr89
Posty: 3
Rejestracja: pt lip 03, 2020 12:08 pm

Po chwilowym zwarciu kontynuuje ruch do końca.

Czyli otworzyć kasetę i zobaczyć co jest w środku, czy jest opcja przestawienia...

Po zainstalowaniu supli, pilot bd zbędny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SRW-01”