Problem z połączeniem z modułem przez modem z sieci kablowej

Sterownik rolet
fatboy_slim
Posty: 9
Rejestracja: śr maja 26, 2021 8:56 am

Witam,

Zakupiłem sterowniki do rolet SRW-01 i nie mogę nawiązać połączenia z siecią wifi która jest rozgłaszana przez modem z sieci kablowej (sam nie mogę wejść do ustawień modemu, telefony podłączone do tej sieci, komputer i tv działają bez problemu, nie jest to problem ilości urządzeń bo sprawdzane na kilku telefonach).
Sam proces znajdowania urządzenia kończy się powodzeniem, ale potem nie widać rolety w aplikacji i ostatni status jaki jest to zawsze Wifi Connecting...
Jak zrobiłem tymczasowo sieć wifi udostępnioną przez telefon komórkowy to moduły znajduje i następnie są widoczne w aplikacji bez żadnych komplikacji i wszystko działa jak należy.

Model modemu z kablówki to Dasan H660RW.

Proszę o pomoc co mogę zrobić w tym temacie.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8178
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Upewnij się, że masz WiFi w paśmie 2.4 GHz.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
fatboy_slim
Posty: 9
Rejestracja: śr maja 26, 2021 8:56 am

Ten modem z tego co widzę w instrukcji pracuje tylko w pasmie częstotliwości 2.4 GHz
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8178
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

To jeszcze upewnij się, że nazwa sieci i hasło są poprawnie wpisane. Zwróć uwagę, czy gdzieś na końcu nie dodała się spacja.

Sieć wifi może też nie wpuszczać, gdy jest za dużo klientów. Czasami też serwer DHCP nie wpuszcza, gdy przekraczasz pulę adresów. To, że telefony się łączą, nie znaczy, że inne urządzenie się podłączy, bo telefony mogły być wcześniej zapisane i mogą mieć przydzielony adres.
Jeśli chcesz to zweryfikować to możesz spróbować podłączyć inne urządzenie WiFi, które jeszcze nigdy się nie łączyło z Twoją siecią.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Dodaj jeszcze raz do sieci rozgłaszanej przez modem. Jak się nie połączy to przejdź ponownie przez kreator i na końcu odczytaj co jest w "Poprzedni status"
fatboy_slim
Posty: 9
Rejestracja: śr maja 26, 2021 8:56 am

Ile razy bym nie przechodził przez ponowny proces próby dodania urządzenia to status zawsze jest Wifi Connecting...
Nazwa sieci i hasło dokładnie sprawdzone. Co do ilości klientów to dostałem informację że nie ma ograniczenia. Generalnie temat zgłosiłem do operatora kablówki i sprawdzają co może być przyczyną. Jak coś się dowiem to tutaj napiszę.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Jak chcesz mogę Ci udostępnić nieoficjalny firmware dla SRW w wersji 2.8, który jest oparty o nowsze biblioteki producenta układu WiFi. Może tu jest jakiś problem powodujący, że akurat z Twoim AP nie chce się połączyć.
wary
Posty: 59
Rejestracja: pn kwie 26, 2021 10:43 pm

Ostatnio zainstalowałem 13 takich modułów.
Z pierwszym miałem podobny problem. Problemem był sygnał wifi w dwóch pasmach. Wyłączyłem czasowo 5 a zostawiłem 2,4. Odpaliłem jeszcze raz tryb konfiguracji i zalogował się. Po tej operacji przywróciłem 5/2,4.
Jeśli masz router jednozakresowy możesz spróbować mojego drugiego sposobu. Kolejne moduły ustawiałem na aktualizacje softu logując się do sieci SRW w trybie konfiguracji 192.168.4.1. W formularzu ustawień możesz podać ssid i hasło dostępowe do sieci, serwer supli itd. Po zapisaniu i ponownym włączeniu moduły od razu logowały się mi w aplikacji.
W
fatboy_slim
Posty: 9
Rejestracja: śr maja 26, 2021 8:56 am

Nadal nic nie pomaga. Pan z kablówki twierdził że nie powinno być żadnego problemu (sprawdzał specyfikację modułów) ale ze swojego poziomu robił jakiś reset i ja również przywracałem ustawienia fabryczne modemu. Efekt taki sam. Ostatnio status wifi connecting...

Zauważyłem że po wpisaniu hasła nie w aplikacji a przez 192.168.4.1 to hasło w ogóle się nie zapisuje w postaci ******, tylko jest puste pole. Jak klikam zapisz to i tak jest w tym polu będzie pusto i może w tym jest problem.

Chyba ostatnia deska ratunku to nowy firmware także proszę o jego udostępnienie.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Hasło zawsze będzie tam puste. Abym mógł Ci udostępnić firmware musisz podłączyć SRW do serwera przez jakiegoś HotSpot-a.
Jak już podłączysz to wyślij mi na priv-a adres email konta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SRW-01”