Problem z połączeniem z modułem przez modem z sieci kablowej

Sterownik rolet
fatboy_slim
Posty: 9
Rejestracja: śr maja 26, 2021 8:56 am

Niestety po wgraniu nowego firmware problem nie ustąpił. Skończyły mi się pomysły co tu jeszcze kombinować aby to zadziałało.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Zapytaj dostawcę czy nie blokują przypadkiem portu 2016 TCP.
Poproś o rozdzielenie sieci 2.4 i 5G

Zapytaj jaki masz ustawiony rodzaj szyfrowania tej sieci. Niech Ci wyślą screen z ustawień jeśli nie masz dostępu.
percy
Posty: 31
Rejestracja: czw lut 02, 2017 8:11 pm

Miałem tak gdy ISP przełączył mnie na IPv6. Po zmianie z powrotem na IPv4 wszystko zaczęło działać.
fatboy_slim
Posty: 9
Rejestracja: śr maja 26, 2021 8:56 am

Jednak źle pisałem. Mogę wejść w ustawienia modemu :) Załączam plik z ustawieniami. Mam nadzieję, że teraz uda się rozwiązać problem.
Załączniki
1.png
1.png (59.43 KiB) Przejrzano 986 razy
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2803
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Zmień kanał z auto select na np. 6
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3945
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Ja bym dowiedział się u dostawcy Internetu, czy może przestawić ten router w tryb Bridge (sprzęt ma taką możliwość). Jeśli tak to postawiłbym swój router z dwoma pasmami Wi-Fi (2.4 i 5 GHz).
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Zmień AES na TKIP.
W SSID masz pusto.
Wyłącz kanały 12 i 13
fatboy_slim
Posty: 9
Rejestracja: śr maja 26, 2021 8:56 am

Zmiana z auto na kanał 6 nie pomaga.

Zmiana z AES na TKIP oraz wyłączenie kanałów 12 i 13 również nie przynoszą efektu. Ciągle ostatni status to Wifi Connecting...
SSID i hasło sam wymazałem z printscreena.

Mogę do niego dołożyć router i wtedy zapewne problemy znikną, ale chciałbym uniknąć dodatkowego urządzenia.
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3945
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

A może w SSID masz jakieś znaki specjalne zastosowane? Może masz przekroczoną ilość urządzeń (router obsługuje max. 32 urządzenia dla jednego SSID).

Ustaw drugi SSID (drugą sieć) i wyłącz dla niej WPS i spróbuj podłączyć SRW do tej sieci.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
fatboy_slim
Posty: 9
Rejestracja: śr maja 26, 2021 8:56 am

Miałem znak specjalny w ssid, ale po zmianie nazwy problem nie ustąpił. Hasło również nie zawiera znaku specjalnego.

Z ustawieniem drugiego ssid miałem problem także tutaj nie jest przetestowane rozwiązanie. Drugi SSID jest rozgłaszany ale nie ma internetu przez niego.

Maksymalna ilość urządzeń na pewno nie jest przekroczona, modem był przywracany do ustawień fabrycznych i ma maks 3-4 urządzenia w sieci.

Sprawdziłem też czy uda się połączyć z modułami jak wyłączę wszelkie zabezpieczenia sieci i zrobię ją otwartą, i tutaj efekt taki sam czyli "Wifi connecting..."

Jutro będę dzwonił do kablówki z pytaniem czy nie blokują portu 2016 TCP.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SRW-01”