ZAMEL SRW-01 problem z fizycznym włącznikiem i aplikacją

Sterownik rolet
Grzyboll
Posty: 2
Rejestracja: ndz cze 13, 2021 8:29 am

Witam wszystkich,
to mój pierwszy post na forum i odrazu z problemem :? :

Zakupiłem 2 sterowniki ZAMEL SRW-01 - podłączenie robiłem sam zgodnie z dołączonym schematem.
Sterowniki zarejestrowałem na swoim koncie i są widoczne w aplikacji na telefonie.
Po podłączeniu mam problem jednak z przyciskami na ścianie, ich zachowanie jest dziwne, tzn. aby opuścić roletę muszę wcisnąć włącznik "dół" i wrócić do pozycji "stop", aby zatrzymać taką roletę muszę powtórzyć sekwencję "dół" "stop". To samo z podnoszeniem - "góra" "stop" staruje, "góra" "stop" zatrzymuje.

Jakieś pomysły co może być przyczyną?

Druga sprawa, to problem z aplikacją Supla. Mam chyba klasyczny problem odwróconych przycisków: "góra" to "dół", "dół" to "góra". Guziki z prawej (bez podtrzymania) w ogóle nie działają. Jak dobrze zrozumiałem wątki na forum, to muszę odwrócić kable wchodzące do sterownika od silnika (patrząc na sterownik od frontu to 3 i 4 kabel)?

Z góry dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Pierwszy problem to kwestia zmiany ustawień wejść. Przełącz SRW w tryb konfiguracji. Połącz się z siecią WIFi SRW. Otwórz 192.168.4.1 i tam zmień typ wejścia na bistabilne.

Drugi problem - zamień miejscami środkowe przewody. Później zamień miejscami przewody z przycisku.

Trzeci problem - aby działały przyciski po prawej musisz skalibrować roletę. Aby to zrobić ustaw czas otwarcia i zamknięcia na cloud.supla.org
Grzyboll
Posty: 2
Rejestracja: ndz cze 13, 2021 8:29 am

Super dzięki, wszyskie problemy rozwiązane!
Bardzo cenię takie porady, szybko i konkretnie :)

Pozdrowienia
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SRW-01”