Srw-01 fizyczne przyciski i aplikacja

Sterownik rolet
TomaszPL
Posty: 8
Rejestracja: czw wrz 02, 2021 7:18 pm

Witam, zamierzam kupić sterownik srw-01 do sterowania roletą zewnętrzną, lecz przed zakupem mam pytanie. Do sterowania roletą mam fizyczne przyciski, które nie odbijają czyli pozostają w takim położeniu w jakim je wcisnąłem gdyż silnik ma krańcówki i się odłącza po dojechaniu do skrajnych położeń.
Jeśli fizyczny przycisk będzie w położeniu góra lub dół to czy sterowanie aplikacją będzie możliwe czy nie spali silnika itp.
Jeśli będę zamykał lub otwierał z aplikacji a ktoś w domu wciśnie fizyczny przycisk w odwrotnym kierunku to czy nie dojdzie do uszkodzenia?
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2087
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

TomaszPL pisze: czw wrz 02, 2021 7:36 pm Witam, zamierzam kupić sterownik srw-01 do sterowania roletą zewnętrzną, lecz przed zakupem mam pytanie. Do sterowania roletą mam fizyczne przyciski, które nie odbijają czyli pozostają w takim położeniu w jakim je wcisnąłem gdyż silnik ma krańcówki i się odłącza po dojechaniu do skrajnych położeń.
Jeśli fizyczny przycisk będzie w położeniu góra lub dół to czy sterowanie aplikacją będzie możliwe czy nie spali silnika itp.
Jeśli będę zamykał lub otwierał z aplikacji a ktoś w domu wciśnie fizyczny przycisk w odwrotnym kierunku to czy nie dojdzie do uszkodzenia?
Nic się nie popsuje, także śmiało!
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Wszystko będzie działać poprawnie. Jedynie co będziesz musiał zrobić to ustawić typ przycisku na "Bistabilny".
Oczywiście przyciski musisz odłączyć od rolety i podłączyć do SRW.
TomaszPL
Posty: 8
Rejestracja: czw wrz 02, 2021 7:18 pm

Gdzie znajduje się opcja bistabilny bo nie potrafię tego znaleźć?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8177
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

TomaszPL pisze: sob wrz 04, 2021 4:22 pm Gdzie znajduje się opcja bistabilny bo nie potrafię tego znaleźć?
Musisz wprowadzić moduł w tryb konfiguracyjny, połączyć się z wifi, które rozgłasza i wejść na stronę 192.168.4.1
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
TomaszPL
Posty: 8
Rejestracja: czw wrz 02, 2021 7:18 pm

Aktualizację firmware ustawić na tak czy pozostawić domyślnie na nie? Aktualizacja zachowa ustawienia?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Zachowa ustawienia. Po sprawdzeniu aktualizacji samo przełączy się na „Nie”
TomaszPL
Posty: 8
Rejestracja: czw wrz 02, 2021 7:18 pm

Dziękuję za odpowiedzi. Wszystko podłączone i działa. Borykam się jeszcze z aplikacją na androida. Nie potrafię tego trochę ogarnąć. Praktycznie każde zamknięcie/ otwarcie ma inny czas. Na chwilę obecną fizyczne zamknięcie rolety mam 60% w aplikacji wizualne 50% a procent zamknięcia 38%.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8177
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

TomaszPL pisze: ndz wrz 05, 2021 7:55 am Dziękuję za odpowiedzi. Wszystko podłączone i działa. Borykam się jeszcze z aplikacją na androida. Nie potrafię tego trochę ogarnąć. Praktycznie każde zamknięcie/ otwarcie ma inny czas. Na chwilę obecną fizyczne zamknięcie rolety mam 60% w aplikacji wizualne 50% a procent zamknięcia 38%.
Wynika to z tego, że czas rozwijania rolety (który liczy Supla) nie skaluje się liniowo z ilością odsłoniętego okna.
Ustawienie dolnej pozycji rolety nie jest obowiązkowe, ale trochę poprawia wizualizację.
To że "poprawia" oznacza, że nie naprawia w 100% ;).
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SRW-01”