SRW-01 kalibracja rolety - problem

Sterownik rolet
kajzerdynia
Posty: 3
Rejestracja: sob paź 02, 2021 6:48 pm

Witam, mam podpięty do rolety SRW-01, sterowany za pomocą WiFi.
Pomimo odpowiednio zmierzonych czasów tj.
Czas Otwarcia - 20 sek
Czas zamknięcia - 16 sek
Zamykanie rolety na początku przy 16 sek odbywało się poprawnie tj. do pełnego zaciemnienia lecz po kilku cyklach, zamknięcie rolety odbywa się w okolicach 93-98% i są co chwile są wahania.
Z czego to wynika?

Druga kwestia jak to np wygląda w zimie gdzie np. silnik i roleta może działać i zamykać i otwierać się ciut wolniej czy wtedy trzeba korygować cały czas nastawy czasowe zamykania/otwierania?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18325
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Masz krańcówki w silniku ?
Która wersja oprogramowania ?
kajzerdynia
Posty: 3
Rejestracja: sob paź 02, 2021 6:48 pm

Oprogramowanie 2.8.31
Krańcówek brak
Czy jest możliwe, że pełne otwarcie/zamknięcie z poziomu aplikacji iOS ma delikatną różnice względem otwierania/zamykania z poziomu strony internetowej/harmonogramu?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18325
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

SRW nie współpracuje z silnikami, które nie mają krańcówek. Nie będzie to poprawnie działać.
Musielibyśmy dodać jakąś opcję "Brak krańcówek" co wyłączyłoby marginesy.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18325
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Sprobuj zaktualizować do wersji 2.8.36
viewtopic.php?f=23&t=6212
kajzerdynia
Posty: 3
Rejestracja: sob paź 02, 2021 6:48 pm

Zaaktualizowałem, mam teraz opcje kalibracja na stronie supla, jak ja klikne to moduł robi cyknięcie potem pojawia sie komunikat ze udalo sie przeprowadzic kalibracje co to daje?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8264
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

kajzerdynia pisze: sob paź 02, 2021 9:44 pm Zaaktualizowałem, mam teraz opcje kalibracja na stronie supla, jak ja klikne to moduł robi cyknięcie potem pojawia sie komunikat ze udalo sie przeprowadzic kalibracje co to daje?
Dzięki tej opcji można ręcznie wywołać na nowo procedurę kalibracji.
Zależnie od pozycji - roleta pojedzie albo całkiem na dół, albo całkiem do góry przez czas ustalony w Cloud (z lekkim marginesem).

Kalibracja służy synchronizacji rzeczywistej pozycji rolety ze stanem w aplikacji.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
myxhir
Posty: 361
Rejestracja: czw sty 07, 2021 12:16 pm
Lokalizacja: Skórzewo, Poznań

Mam to samo na SRW-01 że pomimo zmierzenia czasu zamknięcia otwarcia tak że np roleta dojeżdża słyszę jak silnik działa na przeciążeniu (krańcówki automatyczne czyli zatrzymanie silnika na przeciążeniu) i odcina i po krótkiej chwili SRW odłącza przekaźnik i tak samo do góry. Rolety działają ok przez ileś cykli potem jak autor postu pisał wszystko się rozjeżdża i musze zjechać do dołu ręcznie trzymając przycisk w aplikacji aż odłączy roletę i jak wrócę do góry to jest ok na ileś cykli. Latem jeż jest inaczej jak rolety się nagrzeją, wówczas silniki mają ciężej. To samo jak zjadę roletą z maks położenia czyli z 100% -> 3% to mam inny rezultat niż jak z 0 -> 3%. Zakładam że problemem jest precyzyjne skalibrowanie rolety i różna prędkość liniowa w zależności od nawoju rolety w kasecie.

Czy soft 2.8.36 daje możliwość kablibracji zwykłych SRW-01 z silnikami wyłączanymi przeciążeniem czy raczej mowa tutaj o mSRW-01?

Posiadam te rolety:
https://systemy.kasiarolety.pl/pl/p/Sil ... rMQAvD_BwE
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18325
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Auto - kalibracja wymaga innej elektroniki.
Tak czy siak zaktualizuj do najnowszej wersji i obserwuj czy opisany efekt nadal występuje.
Upewnij się też czy prawidłowo zmierzyłeś czas. Powinien być liczony do rozłączenia silnika.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SRW-01”