Roleta z 6 żyłami + SRW01

Sterownik rolet
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1782
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Podaj mi dokładny model tego silnika.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
cichu18
Posty: 6
Rejestracja: czw lis 04, 2021 6:12 pm

ERA MAT ST 324 - do trzech cyfr na koncu nie jestem przekonany, aczkolwiek one mowia jedynie o mocy silnika itd.
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1782
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Faktycznie SBW-02 spełniło by tu odpowiednią rolę. Mamy w swojej ofercie zasilacze dopuszkowe.

https://zamel.com/pl/ledix/zasilacz-led ... -znp-08-12

Więc jak oba urządzenia włożysz do puszki to będzie to działać prawidłowo.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18285
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

... ale będzie to brama w aplikacji, a nie roleta. Nie będziesz też widział czy jest otwarta czy zamknięta chyba, że jakoś zamontujesz kontaktron.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Nawet nie jedna, ale dwie bramy (lub furtki, drzwi) ;)

Wg mnie nie ma tutaj gotowego produktu, który by się dobrze wpasował w taki napęd.
Niestety tak jest, gdy próbuje się łączyć kilka różnych systemów - nie zawsze się da i nie zawsze jest to proste.

Ja bym tutaj poszedł w jakieś urządzenie na 230 V z dwoma przekaźnikami bezpotencjałowymi. Do tego GUI Generic i ustawienie obsługi rolet.
Następnie nie ustawiamy czasów otwarcia i zamknięcia (więc roleta pozostanie nieskalibrowana) i sterujemy z aplikacji po prostu strzałkami "po lewej stronie".

Dużo rzeczy nie będzie nam działać poprawnie z powodu braku informacji o stanie rolety.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
Lector
Posty: 1398
Rejestracja: pt lis 17, 2017 2:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Tak się w tracę, jeżeli działa ta roleta jak brama to by można zastosować ROW-01 do sterowanie step-by-step.
Do tego już jakieś DIY do krańcówek i ma się podgląd w aplikacji.
Niespełniony automatyk. :mrgreen:
https://3d-lamp.photos/
cichu18
Posty: 6
Rejestracja: czw lis 04, 2021 6:12 pm

Kurczebto forum jest niesamowite! Dziekuje Wam wszystkim za pomoc, nie spodziewalem sie az takiego odzewu!
Prawdopodobnie po wstepnych ustaleniach inwestora stanie na sbw02 z zasilaczem gdyz to co ma byc tak naprawde realizowane zdalnie to pelne otwarcie i pelne zamkniecie pojedynczej rolety, grupy rolet i wszystkich. Stany posrednie nie interesuja. A sposob w jaki beda reprezentowane w aplikacji jest do przyjecia
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

@pzygmunt, da się sterować kanałem bramy w grupie, gdy kanały nie mają przypisanego czujnika otwarcia?

@cichu18, ja bym się jednak nad tym jeszcze zastanowił. Będziesz miał dwa kanały bramy - każdy z nich będzie miał w apce przycisk "otwórz/zamknij". Jeden kanał będzie zamykał roletę, inny otwierał (oba z takim samym opisem na przycisku).
Sterowanie asystentami głosowymi nie będzie działało. Sprawdziłbym jeszcze czy grupowe sterowanie będzie tutaj sensowne. Jeśli w ogóle będzie działać, to będziesz musiał zrobić osobną grupę do zamykania i osobną do otwierania.

Wszystkie rolety mają ten napęd? Zgodnie z opisem producenta, ten napęd jest wyłącznie do markiz... (nie wiem czemu, ale tak napisali)
Poza tym jeśli jest już tam automatyka Nice - to może Nice ma rozwiązania na te potrzeby?
Dokładanie do istniejącego sterownika, jakiegoś innego sterownika, to taka mocna proteza.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18285
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Sterowanie grupowe wysyła do każdej z bram indywidualnie rozkaz OPEN lub CLOSE.
To jak się zachowa dana brama w grupie zależy od tego czy ma działający czujnik otwarcia.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

pzygmunt pisze: pt lis 05, 2021 12:50 pm Sterowanie grupowe wysyła do każdej z bram indywidualnie rozkaz OPEN lub CLOSE.
To jak się zachowa dana brama w grupie zależy od tego czy ma działający czujnik otwarcia.
Rozumiem, że to wysyłanie do bram indywidualnie odbywa się na poziomie serwera. Co robi serwer z poleceniem open lub close dla bram bez przypisanego czujnika otwarcia? Wyśle sygnał do urządzenia, aby kliknęło przekaźnikiem, czy nie?
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SRW-01”