Roleta z 6 żyłami + SRW01

Sterownik rolet
cichu18
Posty: 6
Rejestracja: czw lis 04, 2021 6:12 pm

Witam,
Mam pytanie odnośnie podłączenia SRW-01 do rolety z której wychodzi 6 żył: 3 żyły od zasilania - L, N, PE oraz 3 żyły w kolorach:
- biało-pomarańczowy "Close / Sense",
- biało-czarny "Common",
- biały - "Open / SbS".

Czy w takim przypadku, kiedy sterowanie roletą nie jest wysokoprądowe jak w tradycyjnej instalacji z 4 żyłami tylko ewidentnie niskoprądowe poprzez tzw. styk można zrealizować połączenie z modułem SRW-01? Common na neutral, i close oraz open na M góra dół? Niestety nie mam informacji jaki jest producent silnika w rolecie aby zdobyć jakąkolwiek instrukcje.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18325
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

W tym przypadki SRW się do tego nie nadaje. Ewentualnie SBW lub Sonoff SV i sterownie przez SBS-a.
cichu18
Posty: 6
Rejestracja: czw lis 04, 2021 6:12 pm

No dobra, puszka głęboka, supla mi się mieści, ale SRW zasilamy 230, a SBW 24 ac/dc. Instalacja przygotowana na 230v tj. 3 żyły z rozdzielnicy i od rolety do rolety. Zasilacza już tam nie upcham. Jakieś inne pomysły?
robertklepacki94
Posty: 951
Rejestracja: czw wrz 02, 2021 1:06 pm

cichu18 pisze: czw lis 04, 2021 7:58 pm No dobra, puszka głęboka, supla mi się mieści, ale SRW zasilamy 230, a SBW 24 ac/dc. Instalacja przygotowana na 230v tj. 3 żyły z rozdzielnicy i od rolety do rolety. Zasilacza już tam nie upcham. Jakieś inne pomysły?
Ja bym użył SRW plus dwa przekaźniki interfejsowe
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18325
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Tylko tam musiałoby być sterowanie kierunkowe.
robertklepacki94
Posty: 951
Rejestracja: czw wrz 02, 2021 1:06 pm

Sterowanie kierunkowe zapewni SRW a przekaźniki przerzucą tylko sygnał z rolet.
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18325
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

- biało-pomarańczowy "Close / Sense",
- biało-czarny "Common",
- biały - "Open / SbS".

Może inaczej.
Nie jestem pewien czy to będzie działać ponieważ nie wiem co decyduje czy jest tam Open czy SbS. Czy jest Close czy Sense.
cichu18
Posty: 6
Rejestracja: czw lis 04, 2021 6:12 pm

Po przewertowaniu calego internetu z duza doza prawdopodobienstwa (jeszcze musze sie upewnic na budowie), mamy do czynienia z silnikiem rolety firmy Nice ktora to ma wbudowany odbiornik pod nadajniki dedykowane radiowe oraz na dzien dobry jest ustawiona w trybie polautomatycznym tj. jedno klikniecie np. w gore i jedzie do krancowki, chyba ze zostanie przerwane kolejnym klikiem tego samego przycisku. Przewody wiec nie odgrywaja dodatkowych ról - jedynie gora dol wspolny
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18325
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

SRW przy takiej logice się nie sprawdzi.
cichu18
Posty: 6
Rejestracja: czw lis 04, 2021 6:12 pm

W takim razie jeśli dałbym rade upchnąć w puszce zasilacz to czy SBW-02 spełniłby swoje zadanie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SRW-01”