Srw-01 konfiguracja

Sterownik rolet
kubol56
Posty: 9
Rejestracja: ndz lis 07, 2021 7:28 pm

Witam,
Prośba o pomoc w skonfigurowaniu rolet. Otóż przed założeniem sterownika srw-01 roletami sterowałem na dwa przyciski gora/dół i napęd działał kiedy trzymałem przycisk. Mogłem ustawić roletę w dowolnym położeniu.
Po dołożeniu sterownika, chciałbym aby ta funkcjonalność pozostała.
Niestety obecnie przytrzymanie przycisku, czy też wciśnięcie go 1 raz daje ten sam skutek tj, całościowe zamkniecie/otwarcie rolety. Nie jestem w stanie ustawić przyciskiem takiego położenia jakie chce, bo roleta leci całkowicie w dół lub w górę. Nie mogę też przyciskiem zastopować trwającej akcji.
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 4008
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Stopujesz naciskając krótko przycisk w odwrotnym kierunku.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
kubol56
Posty: 9
Rejestracja: ndz lis 07, 2021 7:28 pm

Wówczas roleta nie stopuje, tylko idzie w odwrotnym kierunku.
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 4008
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

A wprowadziłeś do Supla Cloud czasy zamknięcia i otwarcia rolety?
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
kubol56
Posty: 9
Rejestracja: ndz lis 07, 2021 7:28 pm

Tak, wprowadzilem całkowity czas otwarcia 32sek, i całkowity czas zamknięcia 28sek.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18335
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Ustawiłeś rodzaj wejścia jako monostabilne ? Ponowne naciśnięcie tego samego przycisku powinno zatrzymać roletę.
kubol56
Posty: 9
Rejestracja: ndz lis 07, 2021 7:28 pm

pzygmunt pisze: ndz lis 07, 2021 8:06 pm Ustawiłeś rodzaj wejścia jako monostabilne ? Ponowne naciśnięcie tego samego przycisku powinno zatrzymać roletę.
Nie mam pojęcia. Jak to ustawić?
Awatar użytkownika
Lector
Posty: 1400
Rejestracja: pt lis 17, 2017 2:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Najszybciej na obudowie SRW przytrzymać przycisk około 10s, aż dioda zacznie szybko migać.
Później połączyć się z wifi Supla......
Wejść na stronę 192.168.4.1 i tu będą opcje do ustawienia.
Ostatnio zmieniony ndz lis 07, 2021 8:32 pm przez Lector, łącznie zmieniany 1 raz.
Niespełniony automatyk. :mrgreen:
https://3d-lamp.photos/
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18335
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Przełącz moduł w tryb konfiguracji. Połącz się z jego siecią WiFi. Otwórz stronę 192.168.4.1 i tam to możesz ustawić.
W tym filmiku możesz zobaczyć jak można przełączyć moduł w tryb CONFIG bez wyjmowania go z puszki.

https://www.youtube.com/watch?v=al6R-Q65aP4
kubol56
Posty: 9
Rejestracja: ndz lis 07, 2021 7:28 pm

W ustawieniach mam monostabilne. Dla pewności zrobiłem jeszcze update. Mimo to, problem nadal jest taki, że np. przy podnoszeniu rolety, wciśnięcie ponowne przycisku podnoszenia nic nie daje (roleta dalej się podnosi), a wciśnięcie przycisku opuszczenia, nie stopuje czynności, a zaczyna opuszczać roletę. Co jeszcze może być nie tak?
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SRW-01”