SLW-01 mało precyzyjne ustawianie kolorów z aplikacji

Sterownik RGB
Tomwild
Posty: 4
Rejestracja: ndz cze 30, 2019 4:55 pm

Witam
Właśnie zakupiłem sterownik SLW-01 i mam problem z dokładnym sterowaniem kolorami z aplikacji. Np. wybiera kolor żółty z koła rgb w aplikacji a taśma led świeci sie na zielonkawo żólty. Tak samo jest z kolorem białem który ma kolor niebieskawy. Mam tez sterownik SLW-02 i ustawienie 100% R , 100% G i 75% B daje czysty kolor biały. Przydałoby sie do sterowania sterownikiem SLW-01 w aplikacji dorobic tryb wybierania kolorow za pomoca 3 suwaków RGB żeby precyzyjnie dobrac kolor. Można by też zrobić coś do kalibracji kolorów. Zastanawiam się też czy inni użytkownicy maja podobny problem z odwzorowaniem kolorów?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Pierwszy raz się spotykam z takim problemem. SLW-01 przy kolorze białym na wszystkich 3ch wyjściach ma 100% mocy.

Podłącz RGB pod +12v na krótko i sprawdź czy będziesz miał ten sam efekt. Może slw jest uszkodzony.
Tomwild
Posty: 4
Rejestracja: ndz cze 30, 2019 4:55 pm

Witam
Z tego co sprawdziłem to oba sterowniki działają poprawie. Również podłączenie 12V na krótko daje podobny efekt. Dlatego warto byłoby pomyśleć o dodaniu opcji ręcznego ustawiania/edycji koloru (3 wartości RGB) w celu uzyskania żądanego koloru.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Jeśli podłączenie 12V na krótko nie daje białego koloru to ta taśma jest kiepskiej jakości.
Tomwild
Posty: 4
Rejestracja: ndz cze 30, 2019 4:55 pm

Kolor biały jest dyskusyjny. Jak dla mnie jest zbyt zimny, wolałbym bardziej ciepłą barwę. Niestety za pomocą aplikacji nie da się tego uzyskać ponieważ biały kolor jest ustalony na "sztywno". Taśma led taka jak na tej aukcji https://allegro.pl/oferta/tasma-led-rgb ... 6775332703
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

"Tak samo jest z kolorem białem który ma kolor niebieskawy." - nie powinno się tak dziać. Szczególnie jak podłączasz na krótko zasilanie do wszystkich kolorów. Normalnie poszczególne kolory LED świecą jaśniej lub ciemniej przy tym samym zasilaniu. Taśma powinna tak mieć dobrane led-y aby wszystkie kolory świeciły taką samą jasnością przy tym samym zasilaniu.

Mam gdzieś kawałek taśmy z 5050 na "pokładzie" i nie ma takiego efektu jak opisałeś.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SLW-01”