Yunshan sterowanie alarmem

fxsystem
Posty: 59
Rejestracja: pt sty 04, 2019 2:48 pm

Mam pytanie odnośnie sterowania alarmem:

Czy mogę wysterować tak Yunshana żeby realizował funkcję wejścia:

Naruszenie wejścia załącza czuwanie strefy, do której należy wejście, koniec naruszenia wyłącza czuwanie.

Jeżeli tak to do których styków należy podłączyć wejście?
Rozumiem że wejście powinno być typu NO i w momencie załączenia przekaźnika włącza się czuwanie w strefie, a w momencie wyłączenia przekaźnika czuwanie w strefie się wyłącza.
--
1 x Sonoff Mini | 1 x Zamel MEW-01 | 1 x Zamel SBW-01 | 1 x Nice WiFi | 1 x Sonoff TH10 | 2 x Yunshan | 6 x Sonoff touch TX | 14 x Sonoff Basic - wszystko działa na Ubiquiti 2 x UniFi UAP AC LR + Edgerouter
Awatar użytkownika
milion81
Posty: 194
Rejestracja: pn maja 07, 2018 8:34 am

Ja mam tak zrobione jak piszesz z tym że ustawione jako automat schodowy na 1sek załącza lub wyłącza alarm. Wykorzystuje do tego 3 przekaźnik + wemos d1 i soft Multiboard *relaysx9. Każdy przekaźniki do załączania/wyłączania osobnej strefy. Mam integre i w ustawieniach wejść trzeba ustawić jak w załączniku i śmiga bezbłędnie. Na yunshan też tak samo będzie Ci chodzić. Z przekaźnika z NO do integry do wolnego wejścia np Z10 a COM z przekaźnika do COM w Integrze 😀
Załączniki
Screenshot_20190925-164346_Gallery.jpg
Screenshot_20190925-164346_Gallery.jpg (489.75 KiB) Przejrzano 1785 razy
Screenshot_20190925-164126_Drive.jpg
Screenshot_20190925-164126_Drive.jpg (440.75 KiB) Przejrzano 1785 razy
Pietras81
Posty: 1702
Rejestracja: ndz lut 17, 2019 6:56 am
Lokalizacja: Osielsko

To ja zapytam inaczej mam centrale risco i ma ona 4 wyjścia programowane Kiedys był do nich podpięty nadajnik radiowy z solida. Z tego co zauważyłem to pilot działa na zasadzie odbiornika radiowego pulson który cały czas jest zasilany. Na wyjściu jest cały czas styk zwarty w czasie załączenia obwód jest przerwany na pewnie sekundę i w tedy następuje zalaczwnie alarmu lub rozłączenie po kolejnym kliknieciu. Tu podłączył bym Youshona pod wyjście przekaznika i jako soft od bramy rozłączał by obwód i załączał alarm. Do wejścia krancowki podłączył bym wyjście programowalne na NO lub NC gdzie zmiana stanu wskazywała by czy alarm jest załączony czy rozłączony i to wydaje ze powinno by działać. Mam jednak pytanie czy mogę dolutowac bezpośredni do esp pod gips 12, 13 kabelki i tam podłączyć bezpośrednio dodatkowe wyjścia z alarmu gdzie ustawiłbym np. Brak zasilania czy alarm. Mam również pytanie jak rozwiązać problem powiadomienia push.
https://pietras-81.aqi.eco/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Yunshan wi-fi relay module”