Younshan rozłącza się.

Awatar użytkownika
lukosław
Posty: 116
Rejestracja: pn paź 28, 2019 8:20 am

Podepnę się bo mam dokładnie ten sam problem z Yunshanem i softem multiboard. Działa kilka dni (2-3), a potem wchodzi w stan permanentnego rozłączenia. Dopiero restart pomaga. Mam w domu w sumie kilkanaście modułów (Zamel, Sonoff) i tylko z tym jednym jest problem. Router jest raczej w porządku (Ubiquiti ac lite). Zasięg w miejscu pracy Yunshana może nie idealny, ale też nie ma jakiegoś dramatu.

Na forum widziałem, że niektórzy dolutowywali antenę do tego modułu, ale też niektórzy pisali, że to pogarsza sprawę i żeby zamiast tego użyć repeatera. To jak w końcu z tym jest? Czy może być to wina softu i warto spróbować z innym? Będę wdzięczny za wskazówki.
Awatar użytkownika
vitia
Posty: 120
Rejestracja: śr lip 10, 2019 8:40 am

Zwieszanie się może być spowodowane routerem. Mój (D-Link) ma np takie odpały, że podłączyć się do niego da, ale tylko ok 3 urządzeń. Kolejne kilka loguje się, ale nie ma dostępu do sieci, choć tego nie pokazuje po sobie. Np. telefon jest w sieci,pobrał IP, ale nie da się korzystać z netu. Pozostałe urządzenia już wcale się nie logują. Tak mu się zrobiło po jakichś 8 latach i za karę wylądował w garażu :D Ale tu też się średnio sprawdza (np. Yunshan jest do niego zapięty) i koniec końców będzie musiał zostać wymieniony.

A np po przerwie w dostawie prądu czy też netu, Yunshan sam się nie zaloguje do sieci. Muszę iść i zrestartować go.

Tak więc widać, router niby dobry, a zły :D
Awatar użytkownika
lukosław
Posty: 116
Rejestracja: pn paź 28, 2019 8:20 am

Tracę już cierpliwość do tego modułu. Dołożyłem do niego antenę zgodnie z tym manualem: https://www.instructables.com/id/Extern ... r-ESP8266/ I nic. Nadal gubi połączenie. Last state mówi: SSID not found. Sprawdziłem ustawienia sieci i są na pewno dobre.
Chyba go wywalę i spróbuję z sonoffem SV.
Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

1.Jaki masz soft wgrany ?
2. Próbowałeś na innym sofcie , czy ten problem również występuje ?
Awatar użytkownika
lukosław
Posty: 116
Rejestracja: pn paź 28, 2019 8:20 am

Pisałem 2 posty wcześniej, że soft to multiboard. Nie próbowałem z innymi.
Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

Spróbuj w ramach testu:
viewtopic.php?p=52955#p52955
I daj znać.
wsosniak
Posty: 718
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

lukosław pisze: pt sty 24, 2020 7:54 am Tracę już cierpliwość do tego modułu. Dołożyłem do niego antenę zgodnie z tym manualem: https://www.instructables.com/id/Extern ... r-ESP8266/ I nic. Nadal gubi połączenie. Last state mówi: SSID not found. Sprawdziłem ustawienia sieci i są na pewno dobre.
Chyba go wywalę i spróbuję z sonoffem SV.
Nie wymagaj od chińskiego badziewia ze będzie chodzić jak urządzenie typu pro. Myślisz ze sonoffy są lepsze ? Ja kiedyś kupiłem 20 sonoffow z czego 2 nie działały (gubiły sieć tak jak u ciebie) dalej niż 3 metry od routera. Próbowałem reklamować ..... zgadnij jaki skutek ? Straty kasy i czasu wkalkuluj w koszty twojej zabawy z chińszczyzną.
dydyrydy
Posty: 301
Rejestracja: pt mar 01, 2019 7:35 pm

Yunshany to fajne sprzęty i na tyle sztuk, które przeszły mi przez ręce nie miałem ŻADNEGO problemu ze stabilnością ich działania. Dla mnie super rozwiązanie.
Moja Supla: ;)
3 x Sonoff SV (brama wjazdowa, garażowa i furtka)
2 x Sonoff Basic (oświetlenie)
1 x Sonoff SV (oświetlenie)
1 x Sonoff 4CH Pro (podlewanie)
1 x Sonoff 4CH (różne graty)
Awatar użytkownika
lukosław
Posty: 116
Rejestracja: pn paź 28, 2019 8:20 am

Mały update w kwestii niestabilnego połączenia. Z jakiegoś nieznanego mi powodu, problem zniknął. Yunshan pracuje bardzo stabilnie i nie rozłączył się ani razu przez ostatnie 2-3 tygodnie. Zastanawiam się, czy przypadkiem nie ma to jakiegoś związku z update'm clouda, bo to jedyne co mogło się wydarzyć bez mojej ingerencji, a z tego co patrzyłem to ostatni (po dłuższej przerwie) był właśnie 20 dni temu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Yunshan wi-fi relay module”