Problem z instalacją w docker na Synology NAS

Moderator: fracz

mareks6
Posty: 259
Rejestracja: sob sty 13, 2018 4:39 pm
Lokalizacja: Opole

doinstalowałem ale teraz mam komunikat że brakuje jakichś uprawnień i nie może zrobić folderu:

fatal: could not create work tree dir 'supla-docker': Permission denied

szukałem już wszędzie gdzie mi przyszło do głowy i nie wiem gdzie i co musi mieć te uprawnienia?

Zalogowany byłem oczywiście jako admin z pełnymi uprawnieniami, ale może chodzi o jakieś uprawnienia samej aplikacji GIT czy jak? Gdzie ich szukać? Po kliknięciu na GIT Server w Menu głównym, uruchamia mi tylko tabelkę, gdzie muszę przypisać dostęp poszczególnym użytkownikom no i oczywiście admin ma dostęp, ale to chyba też nie o to chodzi?
szym3k
Posty: 268
Rejestracja: pn maja 15, 2017 10:32 am

@mareks6 daj od razu po wejściu w terminal

Kod: Zaznacz cały

sudo -i



Ktoś może mi coś poradzić? Większość przeszła bez problemu zgodnie z instrukcją do dokera na githubie, jedynie katalog do bazy musiałem ręcznie zrobić i zmiana portów clouda, bo 443 był już używany. Ale mam problem, bo cloud nie chce się połączyć z bazą (kontener bazy normalnie startuje i w logach nie widać żeby mu coś dolegało). Siedzę już którąś godzinę nad tym i już nie wiem co jest nie tak :/. W terminalu clouda widnieje:

Kod: Zaznacz cały

Waiting for database connection (6)...                                          
Waiting for database connection (5)...  
Ostatnio zmieniony sob lis 03, 2018 8:58 am przez szym3k, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Jak dojdzie do 0, to do konsoli powinien zwrócić faktyczny problem, który uniemożliwia połączenie. Może to coś Ci/nam podpowie.
szym3k
Posty: 268
Rejestracja: pn maja 15, 2017 10:32 am

Patrzyłem, ale w sumie nic ciekawego nie ma w tym logu, ale może ktoś coś zauważy.

Kod: Zaznacz cały

Waiting for database connection (10)...
Waiting for database connection (9)...
Waiting for database connection (8)...
Waiting for database connection (7)...
Waiting for database connection (6)...
Waiting for database connection (5)...
Waiting for database connection (4)...
Waiting for database connection (3)...
Waiting for database connection (2)...
Waiting for database connection (1)...
08:54:40 ERROR     [console] Error thrown while running command "doctrine:database:create --if-not-exists --no-interaction". Message: "An exception occured in driver: SQLSTATE[HY000] [1130] Host '172.18.0.4' is not                       allowed to connect to this MySQL server" ["error" => Doctrine\DBAL\Exception\DriverException { …},"command" => "doctrine:database:create --if-not-exists --no-interaction","message" => "An exception occured in driver                      : SQLSTATE[HY000] [1130] Host '172.18.0.4' is not allowed to connect to this MySQL server"] []

In AbstractMySQLDriver.php line 115:

  An exception occured in driver: SQLSTATE[HY000] [1130] Host '172.18.0.4' is
   not allowed to connect to this MySQL server


In PDOConnection.php line 47:

  SQLSTATE[HY000] [1130] Host '172.18.0.4' is not allowed to connect to this
  MySQL server


In PDOConnection.php line 43:

  SQLSTATE[HY000] [1130] Host '172.18.0.4' is not allowed to connect to this
  MySQL server


doctrine:database:create [--shard SHARD] [--connection [CONNECTION]] [--if-not-exists] [-h|--help] [-q|--quiet] [-v|vv|vvv|--verbose] [-V|--version] [--ansi] [--no-ansi] [-n|--no-interaction] [-e|--env ENV] [--no-de                      bug] [--] <command>


In CheckDbConnectionCommand.php line 27:

  Could not connect to to the database.


doctrine:database:create [--shard SHARD] [--connection [CONNECTION]] [--if-not-exists] [-h|--help] [-q|--quiet] [-v|vv|vvv|--verbose] [-V|--version] [--ansi] [--no-ansi] [-n|--no-interaction] [-e|--env ENV] [--no-de                      bug] [--] <command>


                    Application Migrations


08:54:40 ERROR     [console] Error thrown while running command "doctrine:migrations:migrate --no-interaction --allow-no-migration". Message: "An exception occured in driver: SQLSTATE[HY000] [1130] Host '172.18.0.4'                       is not allowed to connect to this MySQL server" ["error" => Doctrine\DBAL\Exception\DriverException { …},"command" => "doctrine:migrations:migrate --no-interaction --allow-no-migration","message" => "An exception o                      ccured in driver: SQLSTATE[HY000] [1130] Host '172.18.0.4' is not allowed to connect to this MySQL server"] []

In AbstractMySQLDriver.php line 115:

  An exception occured in driver: SQLSTATE[HY000] [1130] Host '172.18.0.4' is
   not allowed to connect to this MySQL server


In PDOConnection.php line 47:

  SQLSTATE[HY000] [1130] Host '172.18.0.4' is not allowed to connect to this
  MySQL server


In PDOConnection.php line 43:

  SQLSTATE[HY000] [1130] Host '172.18.0.4' is not allowed to connect to this
  MySQL server


doctrine:migrations:migrate [--write-sql] [--dry-run] [--query-time] [--allow-no-migration] [--configuration [CONFIGURATION]] [--db-configuration [DB-CONFIGURATION]] [--db DB] [--em EM] [--shard SHARD] [-h|--help] [                      -q|--quiet] [-v|vv|vvv|--verbose] [-V|--version] [--ansi] [--no-ansi] [-n|--no-interaction] [-e|--env ENV] [--no-debug] [--] <command> [<version>]
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Kod: Zaznacz cały

Host '172.18.0.4' is not allowed to connect to this MySQL server
Jaka jest wersja Dockera na tym Synology?
szym3k
Posty: 268
Rejestracja: pn maja 15, 2017 10:32 am

Kod: Zaznacz cały

Docker version 17.05.0-ce, build 9f07f0e-synology
szym3k
Posty: 268
Rejestracja: pn maja 15, 2017 10:32 am

Po aktualizacji na DSM 9.2.1 poszło od strzała ;)
sebszc
Posty: 4
Rejestracja: śr kwie 24, 2019 7:57 am

Witam,

Czy ktoś z użytkowników Synology ma obcykany proces instalacji i konfiguracji Supli i mógłby wrzucić aktualizację do wątku?
_aro_
Posty: 51
Rejestracja: pn kwie 09, 2018 5:10 pm
Lokalizacja: Legnica

Hejka !

A z czym masz problem na Synology ?
Ja to przerobiłem - fakt że nie bez problemów :D
Tutaj jest ładnie krok po kroku opisany ...
viewtopic.php?f=23&t=4081
kaczor
Posty: 2
Rejestracja: śr sie 07, 2019 7:26 pm

Ja wczoraj zainstalowałem Suplę na Synology DiskStation DS218+ przy pomocy standardowego Dockera bez większych problemów. Jakby ktoś był zainteresowany to mogę coś podpowiedzieć albo podesłać gotowe konfiguracje kontenerów do podkopiowania (szczególnie ustawień zmiennych środowiskowych, bo trochę tego trzeba z .env przepisać).
ODPOWIEDZ

Wróć do „supla-docker”