Page 1 of 1

Supla Serwer na Synology - Krok po kroku

Posted: Thu Oct 04, 2018 6:22 pm
by MPL
Witam Was serdecznie.
Chciałbym tu umieścić opis instalacji serwera Supli na Synology. Niestety kompletnie sobie nie radzę :oops:
Zacząłem od ...

Otwieramy Centrum Pakietów

Image

i instalujemy ...

Image

Uruchamiamy :

Image

Następnym etapem jest wyszukiwanie odpowiedniego obrazu i jego instalacja. Z uwagi na to , że chcę mieć własny serwer, który pozwoliłby mi sterować moimi przełącznikami bez udziału zasobów firm trzecich pobrałem supla / supla-server oraz wersję 2.2 :

Image

Po pobraniu uruchamiamy obraz i … co wiem na pewno , że mogę zmienić nazwę kontenera na bardziej przyjazną, oraz opcje z jakimi ma się dany kontener uruchamiać …

Image

Niestety nie bardzo wiem co dalej … (więcej ustawień)

1. Ustawienia zaawansowane
Image
2. Wolumin
Image
3. Sieć
Image
4. Ustawienia portu
Image
5. Połączenia
Image
6. Środowisko
Image

Re: Supla Serwer na Synology - Krok po kroku

Posted: Thu Oct 04, 2018 10:36 pm
by fracz
Pełny stos supla składa się z trzech kontenerów - dwóch dostarczonych przez nas (te które pobrałeś) i jeden dostarczony przez Oracle - kontener z bazą danych Mysql.

Ciężko będzie Ci to skonfigurować, by się dogadały ze sobą. Pewnie się da, ale instrukcja będzie dłuuuuga, bo będziesz powtarzać to, do czego my już dotarliśmy udostępniając konfigurację docker compose: https://github.com/SUPLA/supla-docker/b ... ompose.yml (czyli dokładnie określenie jakie kontenery wchodzą w skład aplikacji i jak mają ze sobą gadać).

Przygotowując instalację na QNAP okazało się, że docker-compose jest tam wspierany i - po lekkim dostosowaniu - mogliśmy użyć w/w konfiguracji do instalacji na tej właśnie platformie: https://github.com/SUPLA/supla-docker/b ... ompose.yml

Poszukaj, czy Synology wspiera docker-compose i jeśli tak - czy ma jakieś specjalne wymagania (w stylu: skąd ma to pobrać, jaka wersja compose itp). Zobacz też filmik z instalacji na QNAP viewtopic.php?f=11&t=3063 - da Ci to wyobrażenie na temat "jak powinno to wyglądać by było w miarę łatwe".

Zobacz też szkic architektury: viewtopic.php?f=23&t=3335