Nie da się zaktualizować raspberry do wersji Cloud ponad v2.3.2

Moderator: fracz

Simono
Posty: 402
Rejestracja: pn wrz 17, 2018 5:26 pm

Mam wersję Docker 2.3.2 na Malinie
Dlaczego przy git pull pokazuje mi, że mam aktualną wersję skoro na githubie jest 2.3.6?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Może pobierasz z innego źródła albo branch-a zmieniłeś ?
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2802
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Simono pisze: śr kwie 10, 2019 9:24 am Mam wersję Docker 2.3.2 na Malinie
Dlaczego przy git pull pokazuje mi, że mam aktualną wersję skoro na githubie jest 2.3.6?
Jest jakiś problem z tymi obrazami na docker hubie, bo git ich nie widzi, nie widzi zmian. Problem jest prawdopodobnie od momentu kiedy @fracz utworzył sobie automat, którym buduje i wypycha na docker huba zbudowane obrazy, ale to jest tylko takie moje skojarzenie. Ja sobie z tym poradziłem przepinając się na src i budując obraz samemu, ale jest to rozwiązanie chwilowe, póki @fracz nie wróci z urlopu i nie prześwietli tematu. Przemek wspominał, kiedyś że tym się zajmuje Wojtek, dlatego też tak napisałem.
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Simono
Posty: 402
Rejestracja: pn wrz 17, 2018 5:26 pm

pzygmunt pisze: śr kwie 10, 2019 9:26 am Może pobierasz z innego źródła albo branch-a zmieniłeś ?
Nic nie zmieniałem. Ostatnia aktualizacja która poszła to do 2.3.2 później już nie pewnie tak jak kolega @lesny8 pisze. Nic to poczekam na powrót z urlopu kolegi @fracz
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Wszystko działa, tylko że mi padły wszystkie raspberrypi zero, dlatego nie mam jak aktualnie opublikować armv6. armv7 i x64 powinny być aktualne bez przełączania się na src. Na innych architekturach gałąź src jest dobrym wyjściem.

Istniejące tagi zawsze można podejrzeć tu: https://hub.docker.com/r/supla/supla-cloud/tags
Simono
Posty: 402
Rejestracja: pn wrz 17, 2018 5:26 pm

To co mam zrobić jeśli po git pull mam Already up-to-date (Raspberry Pi 3)?
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2802
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Żeby nie było, to tak to wygląda u mnie na RPi 3 i u kilku kolegów pewnie też. Nie wiem czym to jest spowodowane, nie widać jest nowszych obrazów dla tego Tagu, a nawet po usunięciu obrazu i pobraniu go na nowo pobiera się właśnie ten z wersją v2.3.2

Kod: Zaznacz cały

docker pull supla/supla-cloud:arm32v7
arm32v7: Pulling from supla/supla-cloud
Digest: sha256:74b0047b8ffe98e7966e0041b51e13b73bc0902aa77e41d2d86373be0b44cb3b
Status: Downloaded newer image for supla/supla-cloud:arm32v7

Kod: Zaznacz cały

pi@raspberrypi:~/supla-docker $ docker images supla/supla-cloud
REPOSITORY          TAG                 IMAGE ID            CREATED             SIZE
supla/supla-cloud   arm32v7             59bc70655eff        4 weeks ago         557MB

Kod: Zaznacz cały

pi@raspberrypi:~/supla-docker $ docker history supla/supla-cloud:arm32v7
IMAGE               CREATED             CREATED BY                                      SIZE                COMMENT
59bc70655eff        4 weeks ago         /bin/sh -c #(nop)  CMD ["/usr/bin/supervisor…   0B
<missing>           4 weeks ago         /bin/sh -c #(nop) COPY file:8d02fc3800c81f51…   2.59kB
<missing>           4 weeks ago         /bin/sh -c #(nop) COPY file:6bb8635bda6d0bc0…   386B
<missing>           4 weeks ago         /bin/sh -c #(nop) WORKDIR /var/www/cloud        0B
<missing>           4 weeks ago         /bin/sh -c wget -nc https://github.com/SUPLA…   50MB
<missing>           4 weeks ago         /bin/sh -c #(nop)  ENV CLOUD_VERSION=2.3.2      0B
<missing>           8 weeks ago         /bin/sh -c {   echo 'opcache.memory_consumpt…   531B
<missing>           8 weeks ago         /bin/sh -c #(nop) COPY file:a8b66e468012cefe…   151B
<missing>           8 weeks ago         /bin/sh -c #(nop) COPY dir:9159ae4087afc0f64…   717B
<missing>           8 weeks ago         /bin/sh -c apt-get update && apt-get install…   6.04MB
<missing>           8 weeks ago         /bin/sh -c apt-get update     && apt-get ins…   191MB
<missing>           8 weeks ago         /bin/sh -c #(nop) WORKDIR /var/www              0B
<missing>           3 months ago        /bin/sh -c #(nop)  CMD ["apache2-foreground"]   0B
<missing>           3 months ago        /bin/sh -c #(nop)  EXPOSE 80                    0B
<missing>           3 months ago        /bin/sh -c #(nop) WORKDIR /var/www/html         0B
<missing>           3 months ago        /bin/sh -c #(nop) COPY file:e3123fcb6566efa9…   1.35kB
<missing>           3 months ago        /bin/sh -c #(nop)  ENTRYPOINT ["docker-php-e…   0B
<missing>           3 months ago        /bin/sh -c #(nop) COPY multi:0a6fe33cb396949…   6.43kB
<missing>           3 months ago        /bin/sh -c set -eux;   savedAptMark="$(apt-m…   42.8MB
<missing>           3 months ago        /bin/sh -c #(nop) COPY file:ce57c04b70896f77…   587B
<missing>           3 months ago        /bin/sh -c set -xe;   fetchDeps='   wget  ';…   13.3MB
<missing>           3 months ago        /bin/sh -c #(nop)  ENV PHP_SHA256=ab8c5be6e3…   0B
<missing>           3 months ago        /bin/sh -c #(nop)  ENV PHP_URL=https://secur…   0B
<missing>           3 months ago        /bin/sh -c #(nop)  ENV PHP_VERSION=7.0.33       0B
<missing>           3 months ago        /bin/sh -c #(nop)  ENV GPG_KEYS=1A4E8B7277C4…   0B
<missing>           3 months ago        /bin/sh -c #(nop)  ENV PHP_LDFLAGS=-Wl,-O1 -…   0B
<missing>           3 months ago        /bin/sh -c #(nop)  ENV PHP_CPPFLAGS=-fstack-…   0B
<missing>           3 months ago        /bin/sh -c #(nop)  ENV PHP_CFLAGS=-fstack-pr…   0B
<missing>           3 months ago        /bin/sh -c #(nop)  ENV PHP_EXTRA_CONFIGURE_A…   0B
<missing>           3 months ago        /bin/sh -c #(nop)  ENV PHP_EXTRA_BUILD_DEPS=…   0B
<missing>           3 months ago        /bin/sh -c {   echo '<FilesMatch \.php$>';  …   237B
<missing>           3 months ago        /bin/sh -c a2dismod mpm_event && a2enmod mpm…   68B
<missing>           3 months ago        /bin/sh -c set -eux;   sed -ri 's/^export ([…   1.96kB
<missing>           3 months ago        /bin/sh -c #(nop)  ENV APACHE_ENVVARS=/etc/a…   0B
<missing>           3 months ago        /bin/sh -c #(nop)  ENV APACHE_CONFDIR=/etc/a…   0B
<missing>           3 months ago        /bin/sh -c apt-get update  && apt-get instal…   40.2MB
<missing>           3 months ago        /bin/sh -c mkdir -p $PHP_INI_DIR/conf.d         0B
<missing>           3 months ago        /bin/sh -c #(nop)  ENV PHP_INI_DIR=/usr/loca…   0B
<missing>           3 months ago        /bin/sh -c apt-get update && apt-get install…   163MB
<missing>           3 months ago        /bin/sh -c #(nop)  ENV PHPIZE_DEPS=autoconf …   0B
<missing>           3 months ago        /bin/sh -c set -eux;  {   echo 'Package: php…   46B
<missing>           3 months ago        /bin/sh -c #(nop)  CMD ["bash"]                 0B
<missing>           3 months ago        /bin/sh -c #(nop) ADD file:1f3db2bdb8941ca17…   49.6MB

Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Git pull nie musi zwracać nic nowego.

./supla.sh upgrade

powinno pobrać nowe.
Simono
Posty: 402
Rejestracja: pn wrz 17, 2018 5:26 pm

Nie pobiera robiłem wczoraj i dzisiaj
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2802
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Ja to wiem, ale docker-compose pull, który jest w skrypcie powinien pobrać nowy obraz z docker huba, a go nie pobiera. Może wcześniej źle się wyraziłem. Nie tyle git nie widzi zmian ale docker. Nawet ręcznie pobierając obrazy(cloud i server) z tym tagiem, nie pobierają się najnowsze.

Kod: Zaznacz cały

pi@raspberrypi:~/supla-docker $ git pull
Already up-to-date.
pi@raspberrypi:~/supla-docker $ ./supla.sh upgrade
Making database backup
Database backup saved to ./var/backups/supla04102019130556.sql.gz
Stopping SUPLA containers
Stopping supla-server ... done
Stopping supla-cloud  ... done
Stopping supla-db     ... done
SUPLA containers has been stopped.
Pulling supla-db     ... done
Pulling supla-cloud  ... done
Pulling supla-server ... done
Starting SUPLA containers
Starting supla-db ... done
Starting supla-cloud ... done
Starting supla-server ... done
SUPLA containers has been started.
Nie jestem z tym sam, bo z tego co wyczytać można w tym wątku, to są już 3 inne osoby, które też mają z tym taki sam problem.
Edit
Osobiście to sobie poradziłem, ale czemu tak jest pojęcia nie mam.
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
ODPOWIEDZ

Wróć do „supla-docker”