Sonoff POW w wersji 2.0 - firmware dla systemu SUPLA i ZABBIX (Vers. 2.9.2)

djack2017
Posty: 683
Rejestracja: pn lis 27, 2017 7:36 am
Kontakt:

wiosenwp pisze: pn sty 25, 2021 1:14 pm Działa wyśmienicie. Czy mogę zaproponować sprowadzenie kalibracji do 2 pozycji, np napięcie x prąd = moc, lub moc / napięcie = prąd. Podpowiedz mi jeszcze proszę, które parametry kalibrują kWh, bo mam jeszcze delikatny rozjazd (ok 3proc.).
Prąd, napięcie i moc mierzone są jako oddzielne parametry. Wyliczane jest tylko zużycie energii z mocy i dosyć precyzyjnie odliczanych odcinków czasu.
Pomyślę jeszcze nad kalibracją kWh.
Ale trzeba też pamiętać, że Sonoff Pow to nie jest miernik laboratoryjny i nie należy oczekiwać cudów.
__________________________________________________________
Specjalizowane oprogramowanie do sterowników Sonoff, Gosund, Blitzwolf, Shelly i innych:
https://djack.com.pl/modules.php?name=Downloads&d_op=viewdownload&cid=54
wiosenwp
Posty: 11
Rejestracja: sob sty 16, 2021 5:19 pm

Ok.Super. zmniejszę więc mnożnik mocy o te 3 proc i tyle mi wystarczy. Dzięki. Pozdrawiam
wiosenwp
Posty: 11
Rejestracja: sob sty 16, 2021 5:19 pm

Dzień dobry. Wygląda, że tylko ja używam tego sonoffa, albo nikt inny nie ma z nim problemów.
Mój sonoff wskazał ujemny odczyt. Zdarzyło się to z moich obserwacji tylko raz ale myślałem, że to przez to jakieś zerowanie odczytu przy aktualizacji firmware. Ale wczoraj nie działo się nic innego niż zwykle. Załączam screeny. Co mogło być przyczyną?
Załączniki
Screenshot_20221120-091732.png
Screenshot_20221120-091732.png (92.26 KiB) Przejrzano 424 razy
Screenshot_20221120-091815.png
Screenshot_20221120-091815.png (89.55 KiB) Przejrzano 424 razy
djack2017
Posty: 683
Rejestracja: pn lis 27, 2017 7:36 am
Kontakt:

Taki pik w dół zdarza się dosyć rzadko. Którą wersję oprogramowania masz w tym sterowniku?
W nowszych wersjach jest już zabezpieczenie przed takim impulsem.
__________________________________________________________
Specjalizowane oprogramowanie do sterowników Sonoff, Gosund, Blitzwolf, Shelly i innych:
https://djack.com.pl/modules.php?name=Downloads&d_op=viewdownload&cid=54
wiosenwp
Posty: 11
Rejestracja: sob sty 16, 2021 5:19 pm

Mam ostatni firmware który wypuściłeś. Firmware for Sonoff-Pow for SUPLA and Zabbix Systems (Vers. 2.8.6 01/2021).
Podemnie poprawiłeś możliwość kalibracji żebym mógł użyć tego sonoffa do grzałki 380V.
djack2017
Posty: 683
Rejestracja: pn lis 27, 2017 7:36 am
Kontakt:

wiosenwp pisze: pn lis 21, 2022 8:34 pm Mam ostatni firmware który wypuściłeś. Firmware for Sonoff-Pow for SUPLA and Zabbix Systems (Vers. 2.8.6 01/2021).
Podemnie poprawiłeś możliwość kalibracji żebym mógł użyć tego sonoffa do grzałki 380V.
Jest zaktualizowana wersja oprogramowania (2.9.2) do Sonoff POW:
https://djack.com.pl/modules.php?name=D ... it&lid=328
.
Przy okazji doszły funkcjonalności:
.
ZABEZPIECZENIE STEROWNIKA:
Overload protection - Zabezpieczenie przed przekroczeniem ustawionego poziomu mocy
Na stronie konfiguracji urządzenia (192.168.4.1) dostępne są dwa dodatkowe parametry:

Switch-OFF Threshold [W] (0=off)
- moc (podana w Watach), po przekroczeniu której następuje wyłączenie zasilania na wyjściu
- z uwagi na 20-sekundowe cykle pomiarowe, wyłączenie może nastąpić po ok. 25-50 sekundach od momentu przekroczenia zadanego poziomu mocy
- wpisanie zera (0) wyłącza kontrolę mocy

Overload Sampling Time [s] (0=off)
- okres (w sekundach), po którym następuje włączenie zasilania, przy aktywnej opcji kontroli mocy.
- w przypadku, gdy moc pobierana jest wciąż większa od zadeklarowanej w parametrze "Switch-OFF Threshold", następuje ponowne wyłączenie zasilania
i cykl się powtarza, dopóki zasilanie nie zostanie wyłączone przyciskiem lub z aplikacji smartfona
- wpisanie zera (0) wyłącza próbkowanie poboru mocy

AUTOMATYCZNE WŁĄCZENIE STEROWNIKA PO ZADANYM CZASIE, OD MOMENTU WYŁĄCZENIA:
Auto Power On [s] (0=off)
- czas (w sekundach), po którym sterownik automatycznie załącza napięcie na wyjściu, po wyłączeniu z przycisku, ze smartfona lub harmonogramu
- wpisanie zera (0) wyłącza tą funkcjonalność

POMIAR NEPIĘCIA WEJŚCIOWEGO LUB WYJŚCIOWEGO:
Set the measurement of the output / input voltage
- opcja przełączająca miejsce pomiaru napięcia: na wejściu lub na wyjściu sterownika
__________________________________________________________
Specjalizowane oprogramowanie do sterowników Sonoff, Gosund, Blitzwolf, Shelly i innych:
https://djack.com.pl/modules.php?name=Downloads&d_op=viewdownload&cid=54
wiosenwp
Posty: 11
Rejestracja: sob sty 16, 2021 5:19 pm

Dziękuję. dziś zainstalowałem. Będę testował. A czy da się gdzieś zmienić kolor tych słupków w aplikacji? ten jasnozielony jest dla mnie mało czytelny a nie umiem przejść na fazę 2 lub 3.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sonoff POW”