Sonoff Pow wydanie R2 - firmware dla systemu SUPLA i ZABBIX

djack2017
Posty: 683
Rejestracja: pn lis 27, 2017 7:36 am
Kontakt:

Skoro na trzech Ci chodzi a na jednym nie....
Może wykasuj blankiem tego sonoffa i wgraj jeszcze raz soft.
__________________________________________________________
Specjalizowane oprogramowanie do sterowników Sonoff, Gosund, Blitzwolf, Shelly i innych:
https://djack.com.pl/modules.php?name=Downloads&d_op=viewdownload&cid=54
kodak
Posty: 2
Rejestracja: pn cze 29, 2020 7:31 am

Witam, mam kilka pytań i o duet POW+SUPLA w związku z monitorowaniem pompy zanurzeniowej:
- czy system można skonfigurować tak aby przekaźnik był zawsze włączony? również po zaniku i przywróceniu zasilania? to chyba kwestia konfiguracji urządzenia
- czy oprócz chwilowych odczytów mocy (rozumiem, że świeże dane pojawiają się co 20s) da się z otrzymywać powiadomienia o rozpoczęciu/zakończeniu poboru mocy? to raczej kwestia serwerowa
Z góry dziękuję za informacje
djack2017
Posty: 683
Rejestracja: pn lis 27, 2017 7:36 am
Kontakt:

kodak pisze: pn cze 29, 2020 7:36 am Witam, mam kilka pytań i o duet POW+SUPLA w związku z monitorowaniem pompy zanurzeniowej:
- czy system można skonfigurować tak aby przekaźnik był zawsze włączony? również po zaniku i przywróceniu zasilania? to chyba kwestia konfiguracji urządzenia
Urządzenie pamięta stan przed zanikiem zasilania i po jego przywróceniu ustawia się w tym stanie. Ja również używam sonoffa do zasilania pompy zanurzeniowej. Dla urządzeń, które mają być zasilane w sposób ciągły, dodatkowo ustawiam harmonogram "włącz kanał", wysyłany np. co 10 minut, tzw. "keep alive".
kodak pisze: pn cze 29, 2020 7:36 am - czy oprócz chwilowych odczytów mocy (rozumiem, że świeże dane pojawiają się co 20s) da się z otrzymywać powiadomienia o rozpoczęciu/zakończeniu poboru mocy? to raczej kwestia serwerowa
Z góry dziękuję za informacje
Jeśli chodzi o powiadomienia, to ja, oprócz supli, mam też serwer zabbix (na tej samej maszynie), który wysyła mi powiadomienia o zdefiniowanych zdarzeniach (w zależności od ich kategorii i innych warunków) na serwer openfire (też na tej samej maszynie) i odbieram je w komunikatorze jabber.
W zasadzie można by dołożyć do oprogramowania sonoffa wysyłanie maili, ale lepiej to jednak robić z pozycji serwera.
__________________________________________________________
Specjalizowane oprogramowanie do sterowników Sonoff, Gosund, Blitzwolf, Shelly i innych:
https://djack.com.pl/modules.php?name=Downloads&d_op=viewdownload&cid=54
Hobo
Posty: 44
Rejestracja: ndz wrz 29, 2019 8:08 pm

Czy oprogramowanie może mieć rozdział stawki za energię na dzienną i nocną? Chyba że któraś wersja ma... Uśrednienie stawki może być wskaźnikiem zużycia energii, ale i tak samo urządzenie ma też swoja tolerancję co do wskazań zużycia.
-------------------------------------------------------------------------------
Jeśli nie uważałeś jak robiłeś to rób jak uważasz.
Jeśli uważałeś to bądź pewny tego co zrobiłeś.
djack2017
Posty: 683
Rejestracja: pn lis 27, 2017 7:36 am
Kontakt:

Hobo pisze: pn lip 06, 2020 7:49 pm Czy oprogramowanie może mieć rozdział stawki za energię na dzienną i nocną? Chyba że któraś wersja ma... Uśrednienie stawki może być wskaźnikiem zużycia energii, ale i tak samo urządzenie ma też swoja tolerancję co do wskazań zużycia.
Wysokość stawki za energię definiujesz na serwerze supla w konfiguracji kanału. Urządzenie jedynie mierzy różne wartości i przesyła
je cyklicznie na serwer supli. Nie ma żadnej informacji o rodzajach taryf, stawkach itp. Takie rzeczy robi się na wyższym poziomie, czyli na serwerze supla.
__________________________________________________________
Specjalizowane oprogramowanie do sterowników Sonoff, Gosund, Blitzwolf, Shelly i innych:
https://djack.com.pl/modules.php?name=Downloads&d_op=viewdownload&cid=54
Hobo
Posty: 44
Rejestracja: ndz wrz 29, 2019 8:08 pm

Ok, rzeczywiście, zły tok rozumowania. Tak czy inaczej - można zdefiniować albo czy i kiedy będzie można zdefiniować 2 stawki jako dzienną i nocną?
-------------------------------------------------------------------------------
Jeśli nie uważałeś jak robiłeś to rób jak uważasz.
Jeśli uważałeś to bądź pewny tego co zrobiłeś.
kodak
Posty: 2
Rejestracja: pn cze 29, 2020 7:31 am

Moc przy zerowym natężeniu??? (soft 2.7.4)
Załączniki
IMG_2147.PNG
IMG_2147.PNG (188.85 KiB) Przejrzano 2370 razy
djack2017
Posty: 683
Rejestracja: pn lis 27, 2017 7:36 am
Kontakt:

kodak pisze: pt lip 10, 2020 8:31 pm Moc przy zerowym natężeniu??? (soft 2.7.4)
Pomiar prądu, napięcia i mocy odbywa się po kolei, nie jednocześnie. Cały cykl pomiarowy trwa ok. 20 sekund (takie warunki narzuca hardware). Może więc się zdarzyć, że w danej chwili któraś wartość jest zerowa, a inne nie. W dłuższej perspektywie nie ma to znaczenia. Chyba, że ktoś włącza odbiornik np. na sekundę (czy kilka) i wyłącza. Ale to wtedy należy użyć bardziej profesjonalnego sprzętu, nie Sonoff.
__________________________________________________________
Specjalizowane oprogramowanie do sterowników Sonoff, Gosund, Blitzwolf, Shelly i innych:
https://djack.com.pl/modules.php?name=Downloads&d_op=viewdownload&cid=54
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2087
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

Witam,

Czy ktoś już kompilował soft dla POW przez Arduino?
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
Awatar użytkownika
Dawid84
Posty: 154
Rejestracja: pn sty 14, 2019 12:45 pm
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Mam Sonoff POW R2 i taki problem wszystko było dobrze działało jak trzeba, wczoraj zauważyłem że niebieska dioda miga a w aplikacji jest na czerwono, wprowadziłem go w tryb konfiguracji po wpisaniu adresu 192.168.4.1 wyswietla sie strona konfiguracyjna i w last state pisze takie coś, dodam że pozostałe sonoffy działają bez problemu co to może być?
Załączniki
IMG_20200916_223317_1.jpg
IMG_20200916_223317_1.jpg (99.55 KiB) Przejrzano 2210 razy
Pozdrawiam
Dawid
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sonoff POW”