Sonoff Pow wydanie R2 - firmware dla systemu SUPLA i ZABBIX

djack2017
Posty: 683
Rejestracja: pn lis 27, 2017 7:36 am
Kontakt:

Skoro niebieska dioda miga tzn. że nie może uzyskać dostępu do sieci WiFi. W komunikacie też masz informację o nieznalezieniu domeny. Nie ma jakiejś literówki w podanej nazwie?
__________________________________________________________
Specjalizowane oprogramowanie do sterowników Sonoff, Gosund, Blitzwolf, Shelly i innych:
https://djack.com.pl/modules.php?name=Downloads&d_op=viewdownload&cid=54
Awatar użytkownika
Dawid84
Posty: 154
Rejestracja: pn sty 14, 2019 12:45 pm
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Literówki niema bo dzialal bez problemu i nagle przestał działać w cloud widniał jako rozłączony, usunolem go z cloud chce ponownie go dodać, konfigurację na 192.168.4.1 przechodzi, po resecie nic dalej to samo, dodawanie nowych urządzeń mam aktywne.
Pozdrawiam
Dawid
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Wpisz adres IP serwera albo uaktualnij firmware do wersji z naszym klientem DNS.
Awatar użytkownika
Dawid84
Posty: 154
Rejestracja: pn sty 14, 2019 12:45 pm
Lokalizacja: Piekary Śląskie

pzygmunt pisze: ndz wrz 20, 2020 9:34 am Wpisz adres IP serwera albo uaktualnij firmware do wersji z naszym klientem DNS.
Sorry ale nie bardzo rozumiem co mam zrobić, proszę o łopatologiczne wytlumaczenie.
Pozdrawiam
Dawid
lglowacki82
Posty: 4
Rejestracja: ndz paź 04, 2020 11:50 am

Witam,

Posiadam Sonoff Pow R2,

Na początku testowałem na oryginalnym sofcie,  wszystko działa poprawnie, pozakuje pieknie napięcie, prąd, moc zarówno w trybie włączony jak i wyłączony.

Zakupiłem go w jednym celu: posiadam fotowoltaike, chce jak wzrośnie napięcie w sieci do np.252V włączyć grzałkę 2kw (zbiornika na wode) co obniży napięcie.

Po wgraniu supli na sonoffa, wszystko działa (pokazuje napięcie itd) gdy sonoff jest w trybie włączony (zasila grzałkę), natomiast gdzy jest wyłączony nie pokazuje napięcia - nie można zrobić warunku jeśli napięcie > 252 włącz grzałkę.

Czy to bug w firmwarze supla?

Testowałem na obu dostępnych:

 Firmware for Sonoff-Pow-R2 V1.0 & V2.0 for SUPLA and Zabbix Systems (Vers. 2.7.4 05/2019) 

Firmware for Sonoff-Pow-R2 V1.0 & V2.0 for SUPLA System (Vers. 2.7.9 07/2019)

Można gdzieś to przestawić aby pokazywał napięcie w trybie wyłączony?
djack2017
Posty: 683
Rejestracja: pn lis 27, 2017 7:36 am
Kontakt:

lglowacki82 pisze: ndz paź 04, 2020 11:56 am Po wgraniu supli na sonoffa, wszystko działa (pokazuje napięcie itd) gdy sonoff jest w trybie włączony (zasila grzałkę), natomiast gdzy jest wyłączony nie pokazuje napięcia - nie można zrobić warunku jeśli napięcie > 252 włącz grzałkę.
Sonoff mierzy napięcie, prąd i moc na wyjściu. Skoro jest wyłączony to jak może być na wyjściu napięcie?
__________________________________________________________
Specjalizowane oprogramowanie do sterowników Sonoff, Gosund, Blitzwolf, Shelly i innych:
https://djack.com.pl/modules.php?name=Downloads&d_op=viewdownload&cid=54
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8177
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

djack2017 pisze: wt paź 06, 2020 12:45 pm
lglowacki82 pisze: ndz paź 04, 2020 11:56 am Po wgraniu supli na sonoffa, wszystko działa (pokazuje napięcie itd) gdy sonoff jest w trybie włączony (zasila grzałkę), natomiast gdzy jest wyłączony nie pokazuje napięcia - nie można zrobić warunku jeśli napięcie > 252 włącz grzałkę.
Sonoff mierzy napięcie, prąd i moc na wyjściu. Skoro jest wyłączony to jak może być na wyjściu napięcie?
Skoro orginalny soft był w stanie pokazać napięcie, to może pomiar jest przed wyjściem z przekaźnika?
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
djack2017
Posty: 683
Rejestracja: pn lis 27, 2017 7:36 am
Kontakt:

klew pisze: wt paź 06, 2020 2:23 pm Skoro orginalny soft był w stanie pokazać napięcie, to może pomiar jest przed wyjściem z przekaźnika?
Jest to kwestia przyjęcia jakiejś konwencji. Generalnie wartość napięcia jest taka sama na wejściu jak i na wyjściu (przy włączonym sterowniku), bo niby dlaczego miałaby być inna. Ja w swoich rozwiązaniach oprogramowania przyjąłem, że pokazuję to co jest na wyjściu: moc, prąd i napięcie. Tak więc zgodnie z tą konwencją, jeśli sterownik jest wyłączony to napięcie na wyjściu ma wartość 0 i taką wartość przekazuję jako wynik. Oryginalny soft widać przyjął inną konwencję.
__________________________________________________________
Specjalizowane oprogramowanie do sterowników Sonoff, Gosund, Blitzwolf, Shelly i innych:
https://djack.com.pl/modules.php?name=Downloads&d_op=viewdownload&cid=54
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8177
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

djack2017 pisze: śr paź 07, 2020 10:42 am
klew pisze: wt paź 06, 2020 2:23 pm Skoro orginalny soft był w stanie pokazać napięcie, to może pomiar jest przed wyjściem z przekaźnika?
Jest to kwestia przyjęcia jakiejś konwencji. Generalnie wartość napięcia jest taka sama na wejściu jak i na wyjściu (przy włączonym sterowniku), bo niby dlaczego miałaby być inna. Ja w swoich rozwiązaniach oprogramowania przyjąłem, że pokazuję to co jest na wyjściu: moc, prąd i napięcie. Tak więc zgodnie z tą konwencją, jeśli sterownik jest wyłączony to napięcie na wyjściu ma wartość 0 i taką wartość przekazuję jako wynik. Oryginalny soft widać przyjął inną konwencję.
Ja bym podszedł do tego inaczej. Gdyby pomiar fizycznie był robiony na wyjściu, to było by 0 V przy wyłączonym.
Tutaj pomiar jest robiony gdzieś wcześniej, więc da się to zmierzyć. Skoro się da, to czemu by tego nie pokazać?
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
djack2017
Posty: 683
Rejestracja: pn lis 27, 2017 7:36 am
Kontakt:

klew pisze: śr paź 07, 2020 10:53 am Ja bym podszedł do tego inaczej. Gdyby pomiar fizycznie był robiony na wyjściu, to było by 0 V przy wyłączonym.
Tutaj pomiar jest robiony gdzieś wcześniej, więc da się to zmierzyć. Skoro się da, to czemu by tego nie pokazać?
Chyba nie wyraziłem się zbyt jasno. Nie ważne jak i gdzie jest robiony pomiar napięcia. Ważne jest jaką konwencję się przyjmie co do przekazywanych na zewnątrz wyników. Ja przyjąłem taką, jaką opisałem w poprzednim poście. Nie ma żadnego problemu aby przekazywać wartość napięcia wejściowego przy wyłączonym sterowniku, ale to już jest inna konwencja. Mnie i półtora tysiąca innym osobom, które ten software ściągnęły widać moja konwencja odpowiadała.
Jeśli komuś tak zależy aby otrzymywać akurat napięcie wejściowe to mogę taką wersję software'u w wolnej chwili przygotować.
__________________________________________________________
Specjalizowane oprogramowanie do sterowników Sonoff, Gosund, Blitzwolf, Shelly i innych:
https://djack.com.pl/modules.php?name=Downloads&d_op=viewdownload&cid=54
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sonoff POW”