Sonoff Pow wydanie R2 - firmware dla systemu SUPLA i ZABBIX

lglowacki82
Posty: 4
Rejestracja: ndz paź 04, 2020 11:50 am

djack2017 pisze: śr paź 07, 2020 11:23 am
klew pisze: śr paź 07, 2020 10:53 am Ja bym podszedł do tego inaczej. Gdyby pomiar fizycznie był robiony na wyjściu, to było by 0 V przy wyłączonym.
Tutaj pomiar jest robiony gdzieś wcześniej, więc da się to zmierzyć. Skoro się da, to czemu by tego nie pokazać?
Chyba nie wyraziłem się zbyt jasno. Nie ważne jak i gdzie jest robiony pomiar napięcia. Ważne jest jaką konwencję się przyjmie co do przekazywanych na zewnątrz wyników. Ja przyjąłem taką, jaką opisałem w poprzednim poście. Nie ma żadnego problemu aby przekazywać wartość napięcia wejściowego przy wyłączonym sterowniku, ale to już jest inna konwencja. Mnie i półtora tysiąca innym osobom, które ten software ściągnęły widać moja konwencja odpowiadała.
Jeśli komuś tak zależy aby otrzymywać akurat napięcie wejściowe to mogę taką wersję software'u w wolnej chwili przygotować.

Jeśli możesz przygotować taką wersję, jestem jak najbardziej za.

Moim zdaniem ma znaczenie gdzie jest robiony pomiar napięcia - na podstawie pobranego napięcia i prądu obliczana jest moc (W)
Nie wiem czy dobrze rozumuje ale w obecnej sytuacji (pomiar na wyjściu) nie jest brane pod uwagę Waty jakie zużywa sam sonoff.
Przy podłączonej grzałce 2000W nie ma większego znaczenia czy sonoff pobiera np. +2W
Ale przy np. routerze który zużywa 8W to te dodatkowe 2W to już 25% błędnego pomiaru.
djack2017
Posty: 683
Rejestracja: pn lis 27, 2017 7:36 am
Kontakt:

Zgadza się - sonoff pobiera ok. 2W. Ale jak pisałem już dawno temu, te sterowniki to nie są precyzyjne mierniki. Jak pamiętam, z tego co testowałem kiedyś, wynika, że pomiary mają sens przy obciążeniach co najmniej kilkudziesięciu Watów. I wyniki na pewno nie powinny być traktowane jako wzorcowe pomiary.
Moc nie jest wyliczana z napięcia i prądu tylko mierzona.
__________________________________________________________
Specjalizowane oprogramowanie do sterowników Sonoff, Gosund, Blitzwolf, Shelly i innych:
https://djack.com.pl/modules.php?name=Downloads&d_op=viewdownload&cid=54
djack2017
Posty: 683
Rejestracja: pn lis 27, 2017 7:36 am
Kontakt:

lglowacki82 pisze: śr paź 07, 2020 11:57 am Jeśli możesz przygotować taką wersję, jestem jak najbardziej za.
Dołączam wersję oprogramowania dla Sonoff POW R2 mierzącego napięcie wejściowe.
Sonoff_POW_R2_Uwe.zip
(237.65 KiB) Pobrany 189 razy
__________________________________________________________
Specjalizowane oprogramowanie do sterowników Sonoff, Gosund, Blitzwolf, Shelly i innych:
https://djack.com.pl/modules.php?name=Downloads&d_op=viewdownload&cid=54
lglowacki82
Posty: 4
Rejestracja: ndz paź 04, 2020 11:50 am

Dzięki, jak będę miał chwilę to wrzucę i dam znać.
lglowacki82
Posty: 4
Rejestracja: ndz paź 04, 2020 11:50 am

działa super, mierzy napięcie zarówno w trybie włączony jak i wyłączony.

PS. nie myślałeś aby dodać to niego jeszcze obsługę czujników temperatury (np. DS18B20) ?
bigthomas
Posty: 234
Rejestracja: pn sie 12, 2019 3:35 pm

Czy w tym sofcie
jest możliwość aktualizacji przez internet? Czy za każdym razem trzeba rozbierać?
djack2017
Posty: 683
Rejestracja: pn lis 27, 2017 7:36 am
Kontakt:

lglowacki82 pisze: pt paź 16, 2020 8:17 pm PS. nie myślałeś aby dodać to niego jeszcze obsługę czujników temperatury (np. DS18B20) ?
Już pisałem o tym dawno temu, że ze względu na to, że jedna z linii zasilającej jest bezpośrednio na masie, nie zrobię obsługi zewnętrznych czujników. Przy pomyleniu fazy z przewodem zerowym grozi to porażeniem prądem, a także innymi konsekwencjami.
__________________________________________________________
Specjalizowane oprogramowanie do sterowników Sonoff, Gosund, Blitzwolf, Shelly i innych:
https://djack.com.pl/modules.php?name=Downloads&d_op=viewdownload&cid=54
djack2017
Posty: 683
Rejestracja: pn lis 27, 2017 7:36 am
Kontakt:

bigthomas pisze: sob paź 17, 2020 8:30 am Czy w tym sofcie
jest możliwość aktualizacji przez internet? Czy za każdym razem trzeba rozbierać?
Trzeba rozbierać.
__________________________________________________________
Specjalizowane oprogramowanie do sterowników Sonoff, Gosund, Blitzwolf, Shelly i innych:
https://djack.com.pl/modules.php?name=Downloads&d_op=viewdownload&cid=54
djack2017
Posty: 683
Rejestracja: pn lis 27, 2017 7:36 am
Kontakt:

Jest nowa wersja oprogramowania dla Sonoff POW R2 (2.8.6).
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Dodatkowa funkcjonalność:
Overload protection - Zabezpieczenie przed przekroczeniem ustawionego poziomu mocy

Na stronie konfiguracji urządzenia (192.168.4.1) dostępne są dwa dodatkowe parametry:

Switch-OFF Threshold [W] (0=off)
- moc (podana w Watach), po przekroczeniu której następuje wyłączenie zasilania na wyjściu
- z uwagi na 20-sekundowe cykle pomiarowe, wyłączenie może nastąpić po ok. 25-50 sekundach od momentu przekroczenia zadanego poziomu mocy
- wpisanie zera (0) wyłącza kontrolę mocy

Overload Sampling Time [s] (0=off)
- okres (w sekundach), po którym następuje włączenie zasilania, przy aktywnej opcji kontroli mocy.
W przypadku, gdy moc pobierana jest wciąż większa od zadeklarowanej w parametrze "Switch-OFF Threshold", następuje ponowne wyłączenie zasilania i cykl się powtarza, dopóki zasilanie nie zostanie wyłączone przyciskiem lub z aplikacji smartfona
- wpisanie zera (0) wyłącza próbkowanie poboru mocy

!!!! UWAGA:
Oprogramowanie nie zabezpiecza urządzenia Sonoff przed przeciążeniem. Funkcjonalność powinna być używana w zakresie takim, jaki dopuszcza Sonoff-POW-R2 (czyli poniżej 15A).


----------------------------------------------------------------------------
Firmware obsługuje kanał informacyjny SUPLA_CHANNEL_FLAG_CHANNELSTATE

IP - adres IP urządzenia w sieci WIFI
MAC - MAC Address urządzenia
Wifi RSSI - Received Signal Strength Indicator
Siła sygnału WiFi - poziom sygnału WIFI w %
Czas pracy - czas nieprzerwanej pracy urządzenia od ostatniego restartu

Software do pobrania z linku:
https://www.djack.com.pl/modules.php?na ... it&lid=330
__________________________________________________________
Specjalizowane oprogramowanie do sterowników Sonoff, Gosund, Blitzwolf, Shelly i innych:
https://djack.com.pl/modules.php?name=Downloads&d_op=viewdownload&cid=54
Remi
Posty: 129
Rejestracja: wt maja 22, 2018 4:03 pm

Wrzuciłem ostatni soft i niebieska dioda szybko miga (jak by był w trybie konfiguracji), możliwe jest załączenie przekaźnika poprzez harwdare'owo wbudowany przycisk ale nie rozgłasza sieci WiFi. Zasilanie przez 3V puki co. Jakieś pomysły co może być nie tak?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sonoff POW”