Sonoff Pow R2 licznik energii elektrycznej.

Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Nic nie ruszałem.
MarcinBe
Posty: 8
Rejestracja: sob wrz 14, 2019 6:36 pm

Może ta zmiana konta coś wyczyściła, ale od razu po powrocie na moje nie poszedł, dopiero po jakimś czasie. No nic, lepiej by było wiedzieć co się wydarzyło, ale skoro musi "tylko" działać, to też dobrze ;)
Dzięki za pomoc!
Awatar użytkownika
elhenio
Posty: 198
Rejestracja: wt sty 02, 2018 1:30 pm

Dzień dobry.
Mam delikatny problem z pomiarem, a raczej z wartością. Proszę o wsparcie i radą co może być nie tak lub źle zrobiłem.
Przed wczoraj z wykorzystaniem GUI-Generic-Buildera wgrałem program do mojego Sonoff Pow R2.
Mam go rok, może więcej, leżał w kartonie z elektroniką (zakładałem, że jest sprawny).
Generowanie pliku i wgrywanie rewelacja, wszystko ruszyło.
Co zauważyłem... problem np. z pomiarem temperatury... jak była temperatura to nie liczyło energii.
W sumie to moja pierwsza próba z pomiarem energii.

Kluczowe pytanie związane jest z wartością odczytywaną. Układ jest biurkowy: płytka i żarówka 40W.
Pomiar kWh jest około 10 większy niż powinien być.
Co może być tego przyczyną?
Pozdrawiam
elhenio
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze z niej korzystać.
kurus
Posty: 1036
Rejestracja: śr sty 15, 2020 8:17 pm

elhenio pisze: wt gru 13, 2022 8:49 pm Dzień dobry.
Mam delikatny problem z pomiarem, a raczej z wartością. Proszę o wsparcie i radą co może być nie tak lub źle zrobiłem.
Przed wczoraj z wykorzystaniem GUI-Generic-Buildera wgrałem program do mojego Sonoff Pow R2.
Mam go rok, może więcej, leżał w kartonie z elektroniką (zakładałem, że jest sprawny).
Generowanie pliku i wgrywanie rewelacja, wszystko ruszyło.
Co zauważyłem... problem np. z pomiarem temperatury... jak była temperatura to nie liczyło energii.
W sumie to moja pierwsza próba z pomiarem energii.

Kluczowe pytanie związane jest z wartością odczytywaną. Układ jest biurkowy: płytka i żarówka 40W.
Pomiar kWh jest około 10 większy niż powinien być.
Co może być tego przyczyną?
Robiłeś kalibracje? Podłącz coś co wiesz ile dokładnie bierze kWh i skalibruj na żarówka zwykła 60W
Awatar użytkownika
elhenio
Posty: 198
Rejestracja: wt sty 02, 2018 1:30 pm

Tak, robiłem kalibrację na samym początku na żarówce 40W. teraz mam 5,22 kWh po około 1,5h.
Odbiornik: zwykła żarówka 40W.
Pozdrawiam
elhenio
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze z niej korzystać.
Awatar użytkownika
elhenio
Posty: 198
Rejestracja: wt sty 02, 2018 1:30 pm

Dzień dobry, jak pisałem celem usprawiedliwienia się, pierwsza próba z pomiarem energii...
Gdzieś na formu znalazłem info o GPIO, którym się sugerowałem.
Dzisiaj przysiadłem do tematu od początku, bo nie dawało mi to spakuj... i error po mojej stronie, nie to GPIO miałem ustawione. Powinno być GPIO 03. Teraz pomiar jest prawidłowy :)

PS
W poszukiwaniu wiedzy znalazłem rozwiązanie jak i ważną informację, aby nie podłączać wówczas (przy pomiarze energii) innych czujników. Czy faktycznie tak jest?
Pozdrawiam
elhenio
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze z niej korzystać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sonoff POW”