Jak podłączyć do siłownika BFT Deimos ultra BT A 400, A 600

missim
Posty: 37
Rejestracja: pt lis 30, 2018 11:08 pm

Zacisk A2 Zamela podłączamy do zacisku 51
Zacisk A1 do 50
Zacisk 14 do 60
Zacisk 11do 61
Pozostała jeszcze sprawa sygnalizacji położenia bramy.
Jeżeli w centrali nie jest wykorzystane wyjście AUX3 możemy z niego skorzystać.
Zacisk IN1 do 27, a 26 centrali do 51 lub A2 Zamela, jak kto woli :)
Pozostaje jeszcze zaprogramować wyjście AUX3 jako 8, ponieważ standardowo jest tam 0.
Na stronie naszej Supli w pozycji czujnika bramy wjazdowej o numerze kanału 1 ustawiamy "czujnik otwarcia bramy wjazdowej"
i w pozycji czujnik dla kanału wybieramy nasz moduł sterowania bramą.
W aplikacji będzie to wyglądać w ten sposób, że ikona otwartej bramy będzie widoczna podczas otwierania, zamykania
i otwarcia bramy, z ikona zamkniętej tylko jeżeli będzie zamknięta.

Jeżeli nie możemy skorzystać z wyjścia AUX centrali pozostaje podłączenie kontaktronów.
Możemy również podłączyć wyjście IN2 do wolnego wyjścia AUX, ale raczej to drugie jest zajęte przez sygnalizator otwierania bramy,
więc pozostaje podłączenie kontaktronu, wtedy czujnik podłączony do IN1, czyli ten który wskazuje zamkniętą bramę w jego funkcjach wybieramy "Czujnik bramy wjazdowej" i w pozycji "Czujnik dla kanału" wybieramy naszego Zamela. Teraz należ dodać czujnik podłączony do IN2. W jego funkcjach tak samo jak poprzednio wybieramy "Czujnik bramy wjazdowej" i tym razem w pozycji "Kanał dla czujnika pośredniego otwarcia" wybieramy naszą bramę. Dodatkowo w tym czujniku ustawiamy odwróconą logikę (ponieważ inaczej przy otwieraniu lub zamykaniu pokazana by była ikona otwarcia, a po całkowitym otwarciu bramy ikonka otwarcia połowicznego). Teraz wracamy do naszego sterownika bramowego i w jego funkcjach w pozycji "Czujnik otwarcia" wpisujemy nasz czujnik otwarcia bramy podłączony do IN1 a w pozycji "Czujnik pośredniego otwarcia" nasz czujnik podłączony do IN2. Efektem tego będą trzy ikonki pokazujące aktualny stan naszej bramy tzn. otwarcie, zamknięcie i stan pośredni wskazujący, że aktualnie brama się otwiera lub zamyka.
Ostatnio zmieniony sob lut 01, 2020 7:27 pm przez missim, łącznie zmieniany 1 raz.
kosmo26
Posty: 1
Rejestracja: wt sty 28, 2020 9:44 am

Witam. Jak skonfigurować aux 3 ?
missim
Posty: 37
Rejestracja: pt lis 30, 2018 11:08 pm

kosmo26 pisze: wt sty 28, 2020 9:59 am Witam. Jak skonfigurować aux 3 ?
Po otwarciu obudowy widać wyświetlacz z trzema przyciskami "+", "-" i "OK"
Naciskasz 2x"OK" powinien zacząć migać napis hAlt
Naciskasz "OK" pojawia się napis Follow the user guide
Naciskasz "OK" powinien pojawić się Param (menu parametrów)
Naciskasz przycisk "-" i pojawi się napis Logic (menu logiki)
Naciskasz "OK" - teraz jesteś w menu logiki
Naciskasz tyle razy przycisk "-" dopóki nie ukaże się AUX 3
Naciskasz "OK"
Teraz "+" lub "-" przesuwasz aż wyświetli się 8 i naciskasz "OK"
Powinno wyświetlić się Prg
Teraz kilkakrotnie jednocześnie naciskając "+" i "-" należy wyjść z menu
i to wszystko :)
Ostatnio zmieniony śr maja 13, 2020 1:17 pm przez missim, łącznie zmieniany 1 raz.
Arek79
Posty: 8
Rejestracja: sob maja 02, 2020 7:52 am

Właśnie próbuje skonfigurować Aux3 i nie mogę przejeść dalej niż folow the user guide? Ma ktoś jakieś info jak przejść do Param?
missim
Posty: 37
Rejestracja: pt lis 30, 2018 11:08 pm

No to jak jesteś w follow the user guide to naciskasz OK i jako pierwsze wyświetla się menu parametrów.
Myślałem, że masz jakieś hasło, ale ono jeżeli jest to może wyświetlać się tylko przed follow, więc z follow tylko jedna droga do menu ustawień.
W instrukcji tak to wygląda.
Ostatnio zmieniony śr maja 13, 2020 1:22 pm przez missim, łącznie zmieniany 1 raz.
missim
Posty: 37
Rejestracja: pt lis 30, 2018 11:08 pm

Arek79 pisze: śr maja 13, 2020 12:25 pm Właśnie próbuje skonfigurować Aux3 i nie mogę przejeść dalej niż folow the user guide? Ma ktoś jakieś info jak przejść do Param?
W opisie programowania powinno być napisane, że aby wejść do menu należy nacisnąć OK dwa razy (już to poprawiłem)
Jednokrotne naciśnięcie wprowadza no menu ustawień instalacji, ale skoro mówisz, że wyświetla się Follow no to na 100% jesteś we właściwym miejscu. Podszedłem do mojej bramy :) i sprawdziłem na żywym organizmie, na pewno to tak działa.
Arek79
Posty: 8
Rejestracja: sob maja 02, 2020 7:52 am

Dzięki już ogarnięte. Hasło było jednak potrzebne. 😄
jaarox
Posty: 5
Rejestracja: wt maja 11, 2021 8:19 am

Kontynuując powyższy wątek.
Można prosić o podobny opis (jak wyżej) ale przy zastosowaniu modułu SBW-02 (i dodatkowym podłączeniu elektro zaczepu furtki)
Z góry dziękuję
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

viewtopic.php?f=58&t=8625

Co do elektrozaczepu, określ w osobnym wątku jak masz go obecnie podłączonego.
jaarox
Posty: 5
Rejestracja: wt maja 11, 2021 8:19 am

Opisane w osobnym wątku
viewtopic.php?f=58&t=8625
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SBW-01”