Jak podłaczyć SBW-01 do sterownika Beninca Bull8

maxblant1
Posty: 2
Rejestracja: pt cze 14, 2019 10:50 am

Proszę o informacje jak podłączyć moduł Zamela do sterownika bramy Bull8. Gdzie podłączyć czujniki otwarcia/zamknięcia?
bull8
bull8
beni.jpg (45.05 KiB) Przejrzano 3441 razy
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Zaciski 11,14 z SBW podłączasz do PP i COM w centrali (sterowanie)
Zaciski A1 i A2 z SBW do zacisków 24V
Czujnik otwarcia musisz podłączyć do SCA ale przez dodatkowy przekaźnik. Czyli cewkę przekaźnika 24V podłączasz do 24V i SCA.
A styki przekaźnika do 24V i IN1 lub IN2


Ewentualnie jeżeli na SCA jest "plus" to wtedy pomijasz przekaźnik.
maxblant1
Posty: 2
Rejestracja: pt cze 14, 2019 10:50 am

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Niestety nie mogę na płycie znaleźć łącza SCA, chyba że to skrót od czego innego. Będę wdzięczny za wyjaśnienia.
borysbestia
Posty: 3
Rejestracja: pt cze 21, 2019 7:05 pm

Podłączyłem u siebie zgodnie z instrukcjami powyżej. Bez dodatkowej konfiguracji brama śmiga aż miło. Mam pytanie o te czujniki otwarcia/zamknięcia. Mam takie w bramie podłączone są do SWC i SWO. U mnie na złączu SCA (na schemacie AUX) nie pojawia się w żadnym momencie napięcie. Da się przy jakoś te czujniki wykorzystać czy żeby mieć info w aplikacji o stanie otwarcia i zamknięcia bramy czy trzeba kombinować z przekaźnikami? Jakieś pomysły, bo ja jestem zielony w temacie. Z góry dziękuję za każdą sugestię.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Podłącz jeden koniec miernika pod -25v i drugim sprawdź najpierw aux 1, a później aux 2. Jak nie będzie efektu to podłącz jeden koniec miernika pod +24v, a drugi najpierw pod aux 1, a później pod aux 2.
Napisz jakie masz wyniki.
borysbestia
Posty: 3
Rejestracja: pt cze 21, 2019 7:05 pm

Testowałem miernikiem na różne sposoby i zupełnie nic się nie dzieje. Żadnej reakcji miernika, niezależnie czy brama jest w ruchu czy nie. Jakieś pomysły?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

To pozostaje zamontowanie kontraktronu.
borysbestia
Posty: 3
Rejestracja: pt cze 21, 2019 7:05 pm

Liczyłem na to, że uda się wykorzystać już zamontowane czujniki. Polecisz jakiś konkretny kontaktron?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Na forum było kilka rozwiązań. Tak czy siak. Wydaje mi się, że taka informacja powinna "wychodzić" z tego sterownika.
Może trzeba jakieś dip switch-e przełączyć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SBW-01”