Brama Novomatic 563S

Bolek_123
Posty: 3
Rejestracja: pn paź 07, 2019 1:49 pm

Witam
Mam napęd do bramy garażowej Novoferm Novomatic 563S. Działa na pilota i mam wyprowadzony bezpośrednio z napędu kabel dwużyłowy i przełącznik monostabilny. Czy mogę zastosować jakiś sterownik Supla do zdalnego sterowania tym napędem. W puszce z przełącznikiem mam tylko przewody sterujące z napędu, ale w sąsiedniej mam podłączone 220 tak że z prądem nie ma problemu. Potrzebuję tylko sterownika który będzie na krótką chwilę zwierał przewody sterujące.
Z tego co zauważyłem ROW zwiera na stałe, SRW podaje napięcie a SBW jest 24V.
Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to będę wdzięczny.
Awatar użytkownika
Demolkaa
Posty: 242
Rejestracja: czw paź 11, 2018 8:42 pm
Lokalizacja: Twardowice

zastosuj Younshan tanio i przyjemnie. Do tego zasilacz mały i będzie działać. Pamiętaj że przekaźnik musi mieć bezpotencjałowe wyjście. Możesz przerobić n sonoffa basic ale to robisz na własną odpowiedzialność. Poszukaj tematów bo już takie były.
Możesz zastosować również oryginał zamel sbw01 wtedy ładujesz go bezpośrednio do napędu. Z napędu zasilasz sterownik i równolegle do wyłącznika podłączasz sterownie
Awatar użytkownika
Lector
Posty: 1401
Rejestracja: pt lis 17, 2017 2:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Ostatnio znalazłem fajnego sonoffa https://www.houseiq.pl/pl/p/Sonoff-DC-5 ... eciowy/652
Z Younshan bywały problemy z diodą - grzały się.
Niespełniony automatyk. :mrgreen:
https://3d-lamp.photos/
Bolek_123
Posty: 3
Rejestracja: pn paź 07, 2019 1:49 pm

Dzięki za info. Z uwagi na moją znajomość elektroniki, chyba zdecyduję się na gotowe rozwiązanie czyli SBW-01.
Tylko mam jedną wątpliwość czy przy włączniku monostabilnym powinienem zmostkować IN1 i IN2?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18350
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Do IN1/IN2 podłączasz czujniki otwarcia. W Twoim przypadku SBW wpinasz równolegle do przycisku zaciskami 11,14
Bolek_123
Posty: 3
Rejestracja: pn paź 07, 2019 1:49 pm

Witam

Myślałem żeby podłączyć to tak jak w załączonym pdf-ie:
SBW-01-Novomatic.pdf
(691.17 KiB) Pobrany 208 razy
Obecnie przewody sterujące idą bezpośrednio do włącznika. Czujników otwarcia raczej nie mam.
Tylko w SBW jest jedno wejście więcej na które nie mam pomysłu.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18350
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Prawidłowe podłączenie poniżej. Pod IN1/IN2 podłączasz czujnik otwarcia informujący Cię w aplikacji czy brama jest otwarta czy zamknięta.
Załączniki
Novomatic.png
Novomatic.png (1.42 MiB) Przejrzano 2300 razy
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SBW-01”