SBW-01 - automatyczne zamykanie bramy garażowej

User avatar
pzygmunt
Posts: 18354
Joined: Tue Jan 19, 2016 9:26 am
Location: Paczków

Post

Tego jeszcze nie ma. Niestety nie zmieściło się do 2.3.26
mkuziel
Posts: 12
Joined: Thu Oct 14, 2021 1:04 pm

Post

Dzień dobry, kiedy zostanie dodana opcja samozamykania?
User avatar
Lector
Posts: 1401
Joined: Fri Nov 17, 2017 2:26 pm
Location: Poznań

Post

Samozamykanie powinien obsługiwać sterownik od bramy, zazwyczaj aby to działało wymagana jest instalacja fotokomórek.

Jakie zabezpieczenie będzie aby nie zamknęła się brama garażowa gdy coś będzie pod nią?
Niespełniony automatyk. :mrgreen:
https://3d-lamp.photos/
User avatar
pzygmunt
Posts: 18354
Joined: Tue Jan 19, 2016 9:26 am
Location: Paczków

Post

Ta opcja będzie wprowadzona może jeszcze w tym roku ale będzie wymagała aby automatyka posiadała fotokomórki. Opcja do stosowania na własną odpowiedzialność... zresztą jak wszystko ;)

Poszukaj w swoim napędzie bo może taką opcję już masz.
mkuziel
Posts: 12
Joined: Thu Oct 14, 2021 1:04 pm

Post

Brama posiada samozamykanie, ale ustawiając to w automatyce bramy pozbawiam się opcji harmonogramów z poziomu Supli, no chyba że czegoś nie wiem.

W moim przypadku wygląda to tak:
- brama Beninca z automatyką BRAINY wjazd na osiedle
- fotokomórki na otwórz i zamknij
- sterowanie bramą z pilotów, tylko opcja otwórz
- sterowanie bramą z domofonu, też tylko otwórz
- dodatkowy przycisk awaryjny, ukryty pod automatyką, też tylko na otwórz
- system SOS dla karetek, podpięty na przekaźnik otwórz
- supla podpięta pod przekaźnik krokowy, plus odczyt stanu bramy
- elektrozaczep furtki wpięty pod domofon, plus przycisk, plus SUPLA
SUPLA ma obsłużyć samozamykanie plus harmonogramy, tzn. otwarcie bramy od 6-9 oraz od 14-17.
User avatar
pzygmunt
Posts: 18354
Joined: Tue Jan 19, 2016 9:26 am
Location: Paczków

Post

Harmonogramów nie tracisz tylko mogą one wchodzić w konflikt z mechanizmem auto-zamykania.
User avatar
Robert Błaszczak
Posts: 4011
Joined: Sat Dec 22, 2018 8:55 pm
Location: Zielona Góra

Post

Nawet jak moduły SBW dostaną opcję automatycznego zamykania bramy, to wątpię aby działanie tej funkcji było regulowane harmonogramami. Bo jak rozumiem chcesz aby brama osiedlowa otwierała się automatycznie o 6:00 i była cały czas otwarta do 9:00 i ponownie od 14:00 do 17:00. W pozostałych godzinach sterowanie z Supli / pilota / domofonu / SOS / ukryty przycisk.

Ja bym kombinował drugi moduł, który podaje odpowiedni sygnał na wejście od fotokomórki w godzinach otwarcia bramy, a automatykę zamykania bramy po określonym czasie pozostawił z funkcji sterownika bramy.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
User avatar
Lector
Posts: 1401
Joined: Fri Nov 17, 2017 2:26 pm
Location: Poznań

Post

U mnie na napędzie robionym przez Nice jako Moovo Professional OM550N jest taka funkcja jak zawsze otwarta.
Screenshot_20211017-200006.png
To samo mam przy sterowniku STARG8 stosowanym do bram skrzydłowych i przesuwnych - u mnie w Moovo Professional DM600 funkcja firma.
Screenshot_20211017-200834.png
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Niespełniony automatyk. :mrgreen:
https://3d-lamp.photos/
User avatar
Lector
Posts: 1401
Joined: Fri Nov 17, 2017 2:26 pm
Location: Poznań

Post

Znalazłem jakąś skromną instrukcje i tu też masz chyba wejście które otwiera bramę na stałe - styk 30 piszą że może działać jako zegar. Więc chyba przy zwartym będzie zawsze otwarta, jak zwolnisz to zamknie (kiepsko opisane).
Screenshot_20211017-203017.png
Tylko że samo SBW-01 nie da rady tego ogarnąć, które masz podpięte pod styk 28 (chyba).
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Niespełniony automatyk. :mrgreen:
https://3d-lamp.photos/
mkuziel
Posts: 12
Joined: Thu Oct 14, 2021 1:04 pm

Post

Robert Błaszczak wrote: Sun Oct 17, 2021 5:21 pm te
Ja bym kombinował drugi moduł, który podaje odpowiedni sygnał na wejście od fotokomórki w godzinach otwarcia bramy, a automatykę zamykania bramy po określonym czasie pozostawił z funkcji sterownika bramy.
Dobry pomysł z dodatkowym modułem pod fotokomórki, opcję samozamykania niech ogarnia automatyka bramy a ten moduł będzie dawał sygnał na fotokomórki w określonych godzinach

Return to “ZAMEL SBW-01”