Jak podłączyć centralkę BENINCA CP.J3 do ZAMEL SBW-01

prostynick
Posty: 5
Rejestracja: pt lip 16, 2021 11:39 am

Po otwarciu okazało się, że mam CP.J3-SW
https://www.manualslib.com/manual/18400 ... ml?page=31

Udało się podłączyć i działa, ale musiałem przełączyć DIP-4, bo inaczej sterownik działał tylko wtedy, gdy brama jeździła. Może nie jest to zbyt odpowiednie miejsce, bo to raczej problem z Benincą, ale czy to normalne, że teraz słyszę cały czas lekkie piszczenie dobiegające z zasilacza nawet gdy zgasną już wszystkie światełka? https://photos.app.goo.gl/YCBCehD1kUNponJ37 Wcześniej tego nie było, bo przełącznik DIP-4 rozłączał zasilanie zapewne
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Odłącz SBW i sprawdź czy piszczenie nadal występuje. Jeśli tak to należałoby wysłać pytanie do Beninca czy to normalny objaw.
prostynick
Posty: 5
Rejestracja: pt lip 16, 2021 11:39 am

Tak, po odłączeniu też występuje takie piszczenie. Jak tylko brama rusza to ustaje. Dzięki za pomoc

EDIT: Dla potomnych, serwis Beninca potwierdził, że jest to normalne.

Ewentualne pytanie - wydaje mi się, że bez kontaktronów się nie obejdzie w tym modelu, prawda? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Wszystko zależy jak zachowuje się wyjście "BLINK". Jeśli zmienia się w zależności od tego czy brama jest otwarta czy zamknięta to można brać to wyjście pod uwagę.
ociu
Posty: 7
Rejestracja: wt wrz 20, 2022 9:11 pm

Dobry wieczór,
Mam problem, podłączam sterownik pod 24v ale działa tylko i wyłącznie kiedy brama jedzie. W momencie zatrzymania bramy tak jakby odcina prąd. Jestem totalnym amatorem. Proszę o pomoc
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3940
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Podłączyłeś tak jak Przemek napisał w tym poście: viewtopic.php?p=97889#p97889 ?
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
ociu
Posty: 7
Rejestracja: wt wrz 20, 2022 9:11 pm

Dokładnie tak, póki co bez kontaktrów. W momencie „jechania” bramy sterownik dziala. Jak brama się zatrzymuje to sterownik się wyłącza
ociu
Posty: 7
Rejestracja: wt wrz 20, 2022 9:11 pm

Zdjecie
ociu
Posty: 7
Rejestracja: wt wrz 20, 2022 9:11 pm

Ok, już doczytałem. Ja ustawić dip 4 w pozycji ON ? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Wrzuć zdjęcie swojej centrali.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SBW-01”