SBW-01 problem z zasięgiem pilota

wary
Posty: 59
Rejestracja: pn kwie 26, 2021 10:43 pm

na innych wątkach było. sam tez przerabiałem spadek zasięgu pilota po instalacji 2x SBW-02

SBW nie może być blisko radia, które współpracuje z pilotem. Oddal oba urządzenia. Nawet 10 cm robi bardzo dużą różnicę.
sebaadamaszek
Posty: 24
Rejestracja: ndz kwie 11, 2021 7:14 am

Jezeli dołozenie antenek zewnętrznych nie przyniesie efektu,to sprobuje wyciagnąć SBW-1 na zewnątrz obudowy silnika do jakiejs puszki .Czytalem,ze SBW-2 sa bardziej na to czułe niż SBW-1.
sebaadamaszek
Posty: 24
Rejestracja: ndz kwie 11, 2021 7:14 am

Po dołożeniu antenek zewnętrznych do elektroniki bram problem znikł.Wynika z tego,ze wifi zakłoca radio w znacznym stopniu.
Wszystkim dziekuje za pomoc
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18276
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

WIFi pracuje na innej częstotliwości (chyba, że masz pilota na 2.4Ghz z czym się nie spotkałem). Raczej stawiam, że coś innego generuje częstotliwość pokrywającą się z Twoim radiem. Może układ zasilania.
sebaadamaszek
Posty: 24
Rejestracja: ndz kwie 11, 2021 7:14 am

jbyć moze,ale juz w to nie bede wnikal,zalozylem antenki i jak ręką odjął wiec dla mnie temat jest zamkniety
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Praca na innej częstotliwości nie jest gwarancją sukcesu :).
Oczywiście na interfejsie radiowym te sygnały nie będą sobie przeszadzać, ale umieszczenie nadajnika WiFi obok elektroniki radia RF może powodować zakłócenia w samej elektronice, a nie w "eterze". Na antenie radia będzie się indukował prąd wywołany przez sygnał WiFi. Jeśli takie WiFI jest kilka cm od anteny, to różnica mocy docierającego sygnału może być rzędu 10^5-10^6 między WiFi a RF. Kto wie jak sobie z tym radzie elektronika radia.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SBW-01”