SBW-01&Google Home - Zamykanie

tomkowski
Posty: 372
Rejestracja: wt paź 09, 2018 7:16 pm
Lokalizacja: Orzesze

Używam w/w modułu w połączeniu z napędem Mido.
Do modułu podłączone dwa kontaktrony.
Wszystko działa od dawna jak należy. Stany Otwarty/Pośredni/Zamknięty pokazywane są prawidłowo.
Często do sterowania bramą (jak i resztą "SUPLI") używam GH.
Open/Close działa prawidłowo z jednym wyjątkiem.

Gdy ze stanu Otwarty opuszczę bramę do położenia pośredniego (np. ręcznie czy z app) i wydam polecenie "Open the gate", głośnik zwraca info "Opening Gate", ale nic nie dzieje.

Gdy w takim samym przypadku powiem "Close the gate", słyszę "Closing gate", brama otwiera się całkowicie, czeka , a następnie zamyka się (czyli tak jak być powinno).

Jeśli taki przypadek był gdzieś poruszany - przepraszam. W każdym razie na niego nie trafiłem.
Czy to jakimś problem Google/Integracji? Mogę bez tego żyć jakby co:-D
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

To wynika z tego, że przy sterowaniu głosowym brane są pod uwagę tylko dwa stany tj. otwarte lub zamknięte.
Jak wydajesz polecenie "Otwórz" przy otwartej branie to serwer nic nie zrobi. Dopiero jak mówisz zamknij to zwierany jest przekaźnik. Jako, że Twoja automatyka zaczyna otwierać bramę przy częściowo otwartej to po minucie serwer ponawia rozkaz.

Słowem, opisane zachowanie jest zgodne z przewidywaniami.
tomkowski
Posty: 372
Rejestracja: wt paź 09, 2018 7:16 pm
Lokalizacja: Orzesze

Byłem przekonany że przy sterowaniu głosowym system dąży do osiągnięcia pożądanego stanu.
Czyli przy sterowaniu step-by-step (jak u mnie) i bramie w położeniu "nieustalonym" SBW poda impuls, czeka na sygnał z jednej z krańcówek i kończy jeśli osiągnięto zamierzony stan lub po minucie podaje kolejny impuls by go osiągnąć.

Tak czy inaczej - dziękuję za wyjaśnienie.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Tak też jest ale stan pośredni nie jest brany pod uwagę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SBW-01”