Ściemniacz LED 230V dopuszkowy

Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

Sibikk pisze: wt sty 08, 2019 8:23 am Ja robiłem płytki ale nie za bardzo chciał mi działać ściemniacz, dało sie tylko 100% albo 0% i porzuciłem projekt, jak będę w pracy wrzucę plan płytki. Może wrócę do tego po weekendzie, (Jak ręce się za bardzo trząść nie będą) :roll: w sobotę 30 stuknie :cry:
Są też gotowce ale nie działają z suplowym softem. mogę podesłać do testów jak by ktoś był chętny go obsłużyć.
Jeżeli były to płytki do projektu z mojego wątku, to chętnie je odkupię.
elmaya
Posty: 1482
Rejestracja: śr cze 27, 2018 5:48 pm
Lokalizacja: El Saucejo - Sevilla

Sibikk
Posty: 366
Rejestracja: pn lis 07, 2016 12:42 pm
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Zybi pisze: czw sty 10, 2019 9:11 pm
Sibikk pisze: wt sty 08, 2019 8:23 am Ja robiłem płytki ale nie za bardzo chciał mi działać ściemniacz, dało sie tylko 100% albo 0% i porzuciłem projekt, jak będę w pracy wrzucę plan płytki. Może wrócę do tego po weekendzie, (Jak ręce się za bardzo trząść nie będą) :roll: w sobotę 30 stuknie :cry:
Są też gotowce ale nie działają z suplowym softem. mogę podesłać do testów jak by ktoś był chętny go obsłużyć.
Jeżeli były to płytki do projektu z mojego wątku, to chętnie je odkupię.
Projekt płytki, Zerknij czy to ma prawo działać :D
Obrazek
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

Sibikk pisze: pn sty 14, 2019 6:15 am ...
Projekt płytki, Zerknij czy to ma prawo działać :D
Brakuj mi tu rezystora równoległego do diody Zenera, a ponadto na JP1 wejście 1 oznacz jako PWM, a wejście 2 jako +3,3V (a nie GND).
Maniek913
Posty: 491
Rejestracja: czw lut 22, 2018 9:46 pm

Maniek913 pisze: ndz sty 06, 2019 9:50 pm
fracz pisze: ndz sty 06, 2019 6:28 pm A kiedy jest to niedługo? ;-)
No nie wiem.... 2tygodnie?? zresztą i tak zrobię kilka. :)
Mam już gotowy ten ściemniacz dla ciebie -wyszło bardzo kompaktowo :D
płytka.jpg
płytka.jpg (2.3 MiB) Przejrzano 3941 razy
Chciałem ci wysłać gotowy moduł,ale nie mogę bo mam problem opisany tutaj:
viewtopic.php?f=6&t=3762&p=33568#p33568

Idea jest taka że po podłączeniu do esp sterowany jest manualnie zwykłym przyciskiem chwilowym - wtedy zapala się na max. nie można na razie ściemniać go manualnie - ale to kwestia softu. Z poziomu aplikacji obsługa typowa - on/off /ściemnianie. Oczywiście widać w aplikacji czy jest załączony / wyłączony niezależnie czy załączymy go manualnie czy zdalnie - ale to też kwestia softu.
Co do działania to na zwykłej żarówce działa świetnie-regulacja w pełnym zakresie. Żarówki LED jednak nie obsłuży - w tym rozwiązaniu zasilamy żarówkę prądem stałym, a w wszystkich chyba modelach na rynku jest szeregowy kondensator ograniczający prąd... :( .Robiłem testy z ściemniaczem na triaku - taki by mógł zasilić te żarówki led , ale są duże problemy - nie można zastosować załączania w zerze (sygnał PWM ) , a sterowany bez synchronizacji triak tak sieje że o zamknięciu go w jednej malutkiej obudowie razem z naszym układem esp8266 nie ma mowy. Zresztą i tak zakres regulacji żarówek Led które miałem w domu w tym rozwiązaniu jest wysoce nie satysfakcjunujący.
Więc odezwij się na priv.jeżeli chcesz samą płytkę ściemniacza to ci mogę to wysłać.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Masz może więcej tych płytek - najlepiej same PCB...?
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Maniek913
Posty: 491
Rejestracja: czw lut 22, 2018 9:46 pm

Chyba żartujesz ... to przecież kawałeczek płytki prototypowej :D Do tak prostego układu nie warto robić płytki, ale oczywiście można..
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Ja trochę się boję puszczać 230V na płytkę prototypową, bo układ to jest oczywiście prosty... ale te odległości między ścieżkami...
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Maniek913
Posty: 491
Rejestracja: czw lut 22, 2018 9:46 pm

To jest ściemniacz do zabudowy w Shelly - czyli nie ma kontaktu ze światem zewnętrznym, a poza tym samo wejście transoptora ma zachowane odstępy - nie ma obaw 8-)
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Maniek913 pisze: czw sty 17, 2019 10:09 pm To jest ściemniacz do zabudowy w Shelly - czyli nie ma kontaktu ze światem zewnętrznym, a poza tym samo wejście transoptora ma zachowane odstępy - nie ma obaw 8-)
Nie chodzi o świat zewnętrzny, a odległości ścieżek po stronie 230V... normy toto żadnej nie wytrzyma ;)
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogłoszenia / Giełda / Zlecenia”