Ściemniacz LED 230V dopuszkowy

Maniek913
Posty: 491
Rejestracja: czw lut 22, 2018 9:46 pm

Przyglądałem się sprawie przed montażem i ci powiem że jeżeli samo shelly spełnia normy to ten dodatek na pewno też :D
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Niestety - jeszcze nie mam shelly więc nie mam porównania ;) ale mam "parę" lat doświadczenia i stąd moje lęki :)
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Maniek913
Posty: 491
Rejestracja: czw lut 22, 2018 9:46 pm

Ja też... :lol:
AdamT
Posty: 116
Rejestracja: ndz sty 06, 2019 9:42 am
Lokalizacja: Kraków

A może tak:
Ściemniacz schneider-electric CCT99100/merten
Do załączania ROW-02 i wyłącznik dzwonkowy podwójny.
Jeden przycisk włączenie
Drugi ściemnianie
Supla ROW-02
pierwszy kanał załączanie - mono-stabilnie
drugi kanał ściemnianie - bi-stabilnie - nie jestem pewny czy ściemnianie jest możliwe przez suplę.
Ściemniacz jest niewielki i programowalny dla różnych obciążeń w tym LED.
Żarówki led muszą mieć możliwość ściemniania.

Adam
Awatar użytkownika
Vallhalen
Posty: 163
Rejestracja: pn gru 10, 2018 9:25 am
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

I jak się temat posunął z tym ściemniaczem? Mam wszedzie w calym mieszkaniu zarowki led niektore sciemniane za sprawą ikea, niektore nie muszą być sciemniane wiec nie ma dramatu ale w salonie mam 4 zarowki ktorymi steruje przez shelly i dziala fajnie - jednak dokucza jasnosc i sa dwie drogi. Moge kupic slabsze zarowki albo zrobic cos zeby sie sciemnialo- widzialem sciemniacz RDP-01 od zamela przeczytalem tez caly wasz watek nikt o tym rdp-01 nie wspominal. Czy on nie dziala z supla? Nie zadziala z ledowymi zarowkami? Ktos sie uporał jakoś z tematem?
Zawsze pozytywny :)
Trochę Shelly + Supla + Zamel + Tradfri z Ikea z żarówkami + google home.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Porządnego ściemniacza jeszcze nie ma ale jest jedna firma, która specjalizuje się w ściemniaczach. Pracują nad integracją z Suplą. Kiedy i czy ten produkt się pojawi jeszcze nie wiem. Na pewno da się go dostosować za pomocą kilku parametrów konfiguracyjnych do wielu typów źródeł światła.
Awatar użytkownika
Vallhalen
Posty: 163
Rejestracja: pn gru 10, 2018 9:25 am
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

pzygmunt pisze: śr kwie 17, 2019 8:27 am Porządnego ściemniacza jeszcze nie ma ale jest jedna firma, która specjalizuje się w ściemniaczach. Pracują nad integracją z Suplą. Kiedy i czy ten produkt się pojawi jeszcze nie wiem. Na pewno da się go dostosować za pomocą kilku parametrów konfiguracyjnych do wielu typów źródeł światła.
Oho oho, mysle ze zarowno ja, jak i polowa forum jest zywo zainteresowana tematem. Jak bedziesz tylko cos wiedział daj znać bo wali po oczach w chałupie! ;)
Zawsze pozytywny :)
Trochę Shelly + Supla + Zamel + Tradfri z Ikea z żarówkami + google home.
emil_seba
Posty: 16
Rejestracja: wt kwie 24, 2018 6:21 am

pzygmunt pisze: śr kwie 17, 2019 8:27 am Porządnego ściemniacza jeszcze nie ma ale jest jedna firma, która specjalizuje się w ściemniaczach. Pracują nad integracją z Suplą. Kiedy i czy ten produkt się pojawi jeszcze nie wiem. Na pewno da się go dostosować za pomocą kilku parametrów konfiguracyjnych do wielu typów źródeł światła.
czy coś się wyjaśniło w sprawie integracji jednej firmy z Suplą ? :)
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Prototyp powstał. Coś więcej będę wiedział to niezwłocznie dam znać.
cino111
Posty: 714
Rejestracja: pn maja 07, 2018 8:00 pm

Czy ktoś z forumowiczów flashował już produkty TUYA? Mają np. Dimmer dopuszkowy https://pl.aliexpress.com/item/32993805 ... 3c1dbe527b
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogłoszenia / Giełda / Zlecenia”