Ds18b20 8 sztuk sprawdzony moduł

alankedzior
Posty: 114
Rejestracja: pn cze 18, 2018 5:38 pm

Powoli mam dość moich czujników ds18b20 na Arduino mega wiecznie się coś zawiesza rozłącza itp. szukam kogoś kto działa na jakimś sprawdzonym sofcie dla 8 ds, i stworzy coś dla mnie typu plug & Play w stylu ESP 8266 z wyprowadzonymi pinami do podłączenia zasilania płytki najlepiej 5v oraz trzech przewodów od 8 czujników które sprowadzone mam do szafy na złączki wago i z nich wyprowadziłbym 3 przewody do danej płytki stosując po drodze rezystor.
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3132
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Sam sobie złóż z gotowych elementów. Do tego wystarczy dodać rezystor podciągający przewód pomiarowy, gniazdko na przewody do czujników i podłączasz do zasilacza USB.
Na zdjęciu masz ESP-01S + Konwerter USB UART ESP8266 ESP01 (możesz nim od razu wgrać oprogramowanie), gniazdo 2x4 goldpin 11 mm, dwa przyciski i kawałek płytki uniwersalnej. Pół godziny roboty.
ESP-01S.jpg
ESP-01S.jpg (62.53 KiB) Przejrzano 2926 razy
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8285
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

alankedzior pisze: czw sty 23, 2020 12:01 am Powoli mam dość moich czujników ds18b20 na Arduino mega wiecznie się coś zawiesza rozłącza itp. szukam kogoś kto działa na jakimś sprawdzonym sofcie dla 8 ds, i stworzy coś dla mnie typu plug & Play w stylu ESP 8266 z wyprowadzonymi pinami do podłączenia zasilania płytki najlepiej 5v oraz trzech przewodów od 8 czujników które sprowadzone mam do szafy na złączki wago i z nich wyprowadziłbym 3 przewody do danej płytki stosując po drodze rezystor.
Na nowej bibliotece są już przepisane DS-y i w moim odczuciu działają bez zająknięcia się ;). Mam u siebie na stałe na biurku wpięte 5 sztuk i nie zauważyłem żadnego wybryku.

Jeśli masz jeszcze siły ;) to wrzuć tą bibliotekę: https://github.com/klew/arduino i dodaj sobie tam 8 swoich DS-ów (w przykładach jest dodany przykład na 4 DS-y - zamiana na 8 to 4 dodatkowe linie kodu z adresami DS-ów).

Możesz to wrzucić na Arduino Mega, albo na coś na ESP8266 - trzeba tylko odpowiednią bibliotekę do sieci odkomentować, podać nazwę wifi i hasło, oraz poprawnie ustawić PIN, na którym są wpięte DS-y.

Jeśli nadal będziesz miał problemy z tymi DS-ami, to podejrzewam, że problem jest natury sprzętowej, a nie softowej.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
alankedzior
Posty: 114
Rejestracja: pn cze 18, 2018 5:38 pm

@klew chciałem próbować z twoja biblioteką, ale nie ma ona wsparcia jeszcze dla przycisków fizycznych na ścianach a na tym mi bardzo zależy.
Maniek913
Posty: 494
Rejestracja: czw lut 22, 2018 9:46 pm

Też testowałem soft kol klew i potwierdzam -bez problemu obsługuje DS-y , Ale najnowsza modyfikacja softu kol krycha88 Primary v2 również bez problemu czyta Ds-y .Mam dośc rozległą sieć DS-ów , czujnik BME i Przekaźnik z przyciskiem na jednym ESP i działa stabilnie : zerknij:
viewtopic.php?f=11&t=5233&p=59180#p59180
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8285
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

alankedzior pisze: czw sty 23, 2020 4:49 pm @klew chciałem próbować z twoja biblioteką, ale nie ma ona wsparcia jeszcze dla przycisków fizycznych na ścianach a na tym mi bardzo zależy.
Wyślij mi na priv swój aktualny kod z ds i przyciskami. Może da się go łatwo przenieść o ile aktualnie używa oficjalnej biblioteki
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3132
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

klew pisze: czw sty 23, 2020 6:41 pm Wyślij mi na priv swój aktualny kod z ds i przyciskami. Może da się go łatwo przenieść o ile aktualnie używa oficjalnej biblioteki
@krycha88 używa biblioteki SuplaDevice w wersji 1.6.1
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8285
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Goral64 pisze: czw sty 23, 2020 10:55 pm
klew pisze: czw sty 23, 2020 6:41 pm Wyślij mi na priv swój aktualny kod z ds i przyciskami. Może da się go łatwo przenieść o ile aktualnie używa oficjalnej biblioteki
@krycha88 używa biblioteki SuplaDevice w wersji 1.6.1
@krycha88 używa forka biblioteki z różnymi zmianami. Stąd przenoszenie programów na wersję rozwijaną przeze mnie jest nieco trudniejsze niż z oficjalnej bibliteki.
Natomiast @alankedzior używa standardowej biblioteki i zmiana na nową wersję była dość prosta. Czekam na feedback czy działa ;)
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogłoszenia / Giełda / Zlecenia”