podziękowanie

Awatar użytkownika
klew

pn sty 27, 2020 10:49 pm

Beku pisze:
pn sty 27, 2020 4:10 pm
Powodzenia! Pewnie to niczego nie zmieni, ale MQTT jest obsługiwane.

viewforum.php?f=63

Powodzenia w HA! 🤓
ja może się powtarzam, ale dla mnie zawsze bardziej intuicyjny wydawał się brak integracji w drugą stronę - czyli mam czujnik lub urządzenie wykonawcze, które obsługuje mqtt, i chciałbym je podłączyć do serwera Supli.
Taka integracja by pozwoliła np. podłączyć urządzenie z softem esphome do Supli.

Oczywiście podstawienie mqtt pod klienta Supli to też morze możliwości, które np. pozwala na podłączenie Supli pod inny system.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Kontaktowanie:

pn sty 27, 2020 11:05 pm

Już to gdzieś pisałem.... uruchomimy taką integracje w swoim czasie.
Duch__

wt sty 28, 2020 5:46 am

Zaczyna się robić wykaz niewiernych Supli :lol:
Aktualnie w domu: 8xSRW-01, 1xROW-02, SUPLA BUTTON V3.4, 16xDS na ESP (GUI), Sonoff S20 jako kontroler CWU

Przydatne linki:
viewtopic.php?f=9&t=4160
search.php?keywords=
Awatar użytkownika
Vallhalen
Kontaktowanie:

wt sty 28, 2020 6:19 am

Duch__ pisze:
To zupełnie normalne, że ludzie będą migrować :) W te i wewte. Wszystko rozbija się o to, żeby Ci którzy potrzebują czegoś, czego nie ma domyślnie mieli tyle samozaparcia co np QLQ żeby siedzieć na wybranym systemie i "się" przy okazji rozwijać a nie za każdym razem migrować na inny bo ma lepsze ficzeraski. Jest tu taka fundamentalna grupa forumowiczów (do których zdecydowanie moim zdaniem należysz), która to wszystko napędza i którzy większość nowych forumowiczów witaliście, ze zrozumieniem do braku wiedzy na temat elektroniki. I chwała wam za to bo jest mało specjalistycznych for na których ludzie z wiedzą nie są bufonami :)
Zawsze pozytywny :)
Trochę Shelly + Supla + Zamel + Tradfri z Ikea z żarówkami + google home.
Ryrzy

wt sty 28, 2020 6:55 am

pzygmunt pisze:
pn sty 27, 2020 11:05 pm
Już to gdzieś pisałem.... uruchomimy taką integracje w swoim czasie.
i bardzo się to chwali :)
Duch__ pisze:
bez przesady :D patrząc teraz, wiele rzeczy nie mogłem spiąć razem (a na pewno nie w tak prosty sposób jak teraz) będąc dalej na supli :) zaryzykowałem, spodobało mi się to i stopniowo przeniosłem wszystko do HA + sporo dołożyłem bo teraz to już nie wymaga wymyślania kodu od nowa tak zeby wspolgrało to z serwerem :) teraz to czysta przyjemnosc :D
Awatar użytkownika
klew

wt sty 28, 2020 9:05 am

Ryrzy pisze:
wt sty 28, 2020 6:55 am
bez przesady :D patrząc teraz, wiele rzeczy nie mogłem spiąć razem (a na pewno nie w tak prosty sposób jak teraz) będąc dalej na supli :) zaryzykowałem, spodobało mi się to i stopniowo przeniosłem wszystko do HA + sporo dołożyłem bo teraz to już nie wymaga wymyślania kodu od nowa tak zeby wspolgrało to z serwerem :) teraz to czysta przyjemnosc :D
Oj tam, dzień bez programowania jest dniem straconym ;P

A prawda jest taka, że jeden woli jabłka a inny gruszki. Powodzenia na HA - sporo dobrego o nim słyszałem. Szczególnie od użytkowników migrujących z Domoticza :)
Ryrzy

wt sty 28, 2020 9:21 am

klew pisze:
wt sty 28, 2020 9:05 am

(...) Powodzenia na HA - sporo dobrego o nim słyszałem. Szczególnie od użytkowników migrujących z Domoticza :)
domoticza mialem dosłownie dzień... szybko zrezygnowałem, HA mimo wszystko trzeba ogarnąć o co tam chodzi i jak to ugryźć ale jak człowiek zaskoczy to już jest mód malina :P

na pierwszy rzut oka domoticz jest prostszy, ale to tylko pozory :)
mariusz_70

wt sty 28, 2020 4:54 pm

Home Assistant to taki potężny most łączący wiele platform automatyki domowej.
Chociaż moim zdaniem nie dla zwykłego Kowalskiego.
Ryrzy pisze:
HA mimo wszystko trzeba ogarnąć o co tam chodzi i jak to ugryźć
Właśnie trzeba to ogarnąć czyli poświęcić bardzo dużo czasu aby prawidłowo skonfigurować HA tak aby wszystko działało prawidłowo,
wystarczy mały błąd w konfiguracji i całość leży.
Supla jest nastawiona na prostotę w przeciwieństwie do HA gdzie jest wiele plików konfiguracyjnych które muszą współgrać ze sobą.
Prosty przykład konfiguracji ROW-01 i sonoff z TASMOTA:
supla.jpg
supla.jpg (113.02 KiB) Przejrzano 775 razy
tasmota.jpg
tasmota.jpg (126.73 KiB) Przejrzano 775 razy
Ryrzy pisze:
ale jak człowiek zaskoczy to już jest mód malina
I tu się z Tobą zgadzam, ale trzeba mieć dużo samozaparcia.
Ryrzy pisze:
pn sty 27, 2020 2:19 pm
Z początkiem roku zakończyłem migracje wszystkich urządzeń z suplą na inny system smart
Znam kilka osób które migrowały z Supli do HA i wiem że nie zajęło im to kilku godzin a kilkanaście dni.
Mnie szkoda by było poświęconego czasu na programowanie modułów najpierw softem Supli a później Tasmoty.
Sam bym zrobił to inaczej. Zresztą nie widzę przewagi jednego nad drugim.
Ryrzy pisze:
pn sty 27, 2020 3:25 pm
jedyne co dla czesci osob moze być minusem to trzeba własny serwer w domu postawic :)
Dla mnie jest to pozytyw mam wszystko lokalnie. Mając HA np: na malinie, można dodatkowo postawić serwer Supli obok HA na tej
samej maszynie i w kilka godzin zamiast w kilka dni migrować, zintegrować oba systemy i cieszyć się dobrodziejstwami obydwu.
Jak wcześniej pisałem HA to potężny most a Supla może być jego częścią składową.
Ryrzy pisze:
pn sty 27, 2020 2:19 pm
Panowie... myślę, że warto pomyśleć na rozbudową systemu chociażby o standard mqtt na serwerach ;) wtedy supla zaczęła by się liczyć na rynku jeszcze bardziej niż do tej pory!
100% popieram, tym bardziej że mamy podstawę którą udostępnił nam @Beku, wielu użytkowników w oczekiwaniu na logikę mogło by
zrealizować kilka własnych projektów z wykorzystaniem np: HA

I żeby nie było że staje w obronie Supli ,sam jestem autorem kilku wpisów na tym forum gdzie wychwalam polskiego asystenta głosowego który jak wiemy oparty jest na HA, i uważam że "JOLKA + SUPLA" robi robotę!!!, i ja z takiej połączenia jestem mega zadowolony.
Chciałem tylko uświadomić przyszłych użytkowników że trzeba mieć dużo samozaparcia i czasu aby wszystko skonfigurować prawidłowo o czym często zapominamy poinformować aby zwykły Kowalski mógł podjąć właściwą decyzję.

Pozdrawiam.
krycha88

śr sty 29, 2020 7:00 am

mariusz_70 pisze:
wt sty 28, 2020 4:54 pm
Właśnie trzeba to ogarnąć czyli poświęcić bardzo dużo czasu aby prawidłowo skonfigurować HA tak aby wszystko działało prawidłowo,
wystarczy mały błąd w konfiguracji i całość leży.
Supla jest nastawiona na prostotę w przeciwieństwie do HA gdzie jest wiele plików konfiguracyjnych które muszą współgrać ze sobą.
Prosty przykład konfiguracji ROW-01 i sonoff z TASMOTA:

supla.jpg

tasmota.jpg
Nie powiedziałbym, że jest to zaleta, softy rozwijane pod SUPLĘ są dedykowane pod konkretne urządzenie w tym przypadku pod ROW-01. Ten soft nie będzie działać z SONOFFem lub innym urządzeniem. Na chwilę obecną nie ma uniwersalnego softu takiego jak TASMOTA, efektem tego są ciągłe pytanie gdzie znajdę soft do urządzenia xxx, odpowiedz przeważnie jest taka, musisz sobie skompilować czy to jest łatwiejsze? :)
mariusz_70

śr sty 29, 2020 9:52 am

A w którym miejscu napisałem że jest to zaleta? Napisałem że Supla jest nastawiona na prostotę - podłącz,zaloguj,działaj. Ty ja i wielu innych użytkowników poradzi sobie z bardziej zaawansowaną konfiguracją, a zwykły Kowalski? Zauważ ile jest wpisów na forum - "Kupiłem Suple nie działa a w instrukcji nie napisali że trzeba zatrudnić elektryka i informatyka".Ideą mojego wpisu było uświadomienie zwykłego użytkownika że musi poświęcić dużo więcej swojego czasu na prawidłową konfigurację o czym często zapominamy wspomnieć a potem rodzą się frustracje. Sam mam HA i jestem z niego zadowolony.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogłoszenia / Giełda / Zlecenia”