Ktoś pomoże w insralacji

Fantomek
Posty: 13
Rejestracja: śr sty 27, 2021 8:57 am

Okolice wawy tj. Piastów potrzebuje wpiąć płytki sanoff do bramy wjazdowej aby móc otwierać i zamykać po WiFi zdalnie to samo jeśli chodzi o dzwonek przy posesji aby otwierać elektrozaczep płytki mam
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2087
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

Fantomek pisze: śr sty 27, 2021 9:02 am Okolice wawy tj. Piastów potrzebuje wpiąć płytki sanoff do bramy wjazdowej aby móc otwierać i zamykać po WiFi zdalnie to samo jeśli chodzi o dzwonek przy posesji aby otwierać elektrozaczep płytki mam
Mogę podjechać, całe 4km mam do Piastowa.
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8177
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Oby to nie był jakiś Sonoff Basic ;)
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2087
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

klew pisze: śr sty 27, 2021 10:05 am Oby to nie był jakiś Sonoff Basic ;)
Spokojnie, jeśli kolega się do mnie odezwie, to na pewno na Basicu mu tego nie podłączę ;)
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
Remi
Posty: 129
Rejestracja: wt maja 22, 2018 4:03 pm

klew pisze: śr sty 27, 2021 10:05 am Oby to nie był jakiś Sonoff Basic ;)
Chodzi o izolację galwaniczną?
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1772
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Basic ma na wyjściu 230V
Obrazek
Remi
Posty: 129
Rejestracja: wt maja 22, 2018 4:03 pm

Duch__ pisze: pt cze 25, 2021 4:18 am Basic ma na wyjściu 230V
Można go przerobić że działa jako dry contact więc dalej nie rozumiem...
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8177
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Remi pisze: pt cze 25, 2021 12:11 pm
Duch__ pisze: pt cze 25, 2021 4:18 am Basic ma na wyjściu 230V
Można go przerobić że działa jako dry contact więc dalej nie rozumiem...
Raczej: "można go uszkodzić, że działa jako bezpotencjałowy" :)

Pytanie po co wciskać basic do zastosowań, do których nie został stworzony? Jest masa układów z przekaźnikami bezpotencjałowymi z napięciem zasilania 5-32 V
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Remi
Posty: 129
Rejestracja: wt maja 22, 2018 4:03 pm

klew pisze: pt cze 25, 2021 12:39 pm Pytanie po co wciskać basic do zastosowań, do których nie został stworzony? Jest masa układów z przekaźnikami bezpotencjałowymi z napięciem zasilania 5-32 V
W skrócie - bo można i jest to wykonalne. Są układy z napięciem bezpiecznym tylko rodzi się kolejne pytanie bo jak widzę to w takich "domowych" projektach często obniżanie napięcia nie jest robione w sposób bezpieczny i w ten oto sposób zataczamy błędne koło Panowie.

Do czego zmierzam - na forum niejednokrotnie spotkałem się ze stwierdzeniami "nie używaj tego" albo "nie rób tego" co prowadzi do dezinformacji w pewnym stopniu. Przydało by się napisać dlaczego tak a nie inaczej.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8177
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Remi pisze: pt cze 25, 2021 12:49 pm
klew pisze: pt cze 25, 2021 12:39 pm Pytanie po co wciskać basic do zastosowań, do których nie został stworzony? Jest masa układów z przekaźnikami bezpotencjałowymi z napięciem zasilania 5-32 V
W skrócie - bo można i jest to wykonalne. Są układy z napięciem bezpiecznym tylko rodzi się kolejne pytanie bo jak widzę to w takich "domowych" projektach często obniżanie napięcia nie jest robione w sposób bezpieczny i w ten oto sposób zataczamy błędne koło Panowie.

Do czego zmierzam - na forum niejednokrotnie spotkałem się ze stwierdzeniami "nie używaj tego" albo "nie rób tego" co prowadzi do dezinformacji w pewnym stopniu. Przydało by się napisać dlaczego tak a nie inaczej.
Ja mówię o gotowych układach na napięcie 5-32V z przekaźnikami bezpotencjałowymi. Sonoff też taki ma: Sonoff SV. Ale jest wiele innych dostępnych gotowych ukłądów.

Z Basic'iem problem jest taki, że go kupują "wszyscy", w tym wiele osób, które o elektronice nie ma zielonego pojęcia. Potem to podłączają do bramy i w najlepszym wypadku elektronika jest do wymiany. Poza tym po co kupować układ, który trzeba przerabiać przy pomocy szlifierek/pilników/śrubokrętów, jak można kupić gotowy układ, którego nie trzeba przerabiać.

Abstrahując od Basic'a i bramy: przy niektórych układach gotowych na 230V jest jeszcze problem z brakiem izolacji galwanicznej. Także dla świętego spokoju i bezpieczeństwa, do domowych układów - tam gdzie coś się przerabia, doczepia - też lepiej kupować takie na niskie napięcia.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogłoszenia / Giełda / Zlecenia”