Kupię sonoff DW 2 czujnik otwierania drzwi

Sebastiansuplamini
Posty: 4
Rejestracja: sob gru 26, 2020 9:09 am

Witam serdecznie czy ktoś może mi pomóc :roll: potrzebny jest mi sonoff DW 2 czujnik otwierania drzwi z wgraną supla bo jest mi potrzebna informacja na telefon że drzwi zostały otwarte chyba że ktoś ma jeszcze jakiś prościejszy pomysł dzięki ;) ;)
Awatar użytkownika
flowerek
Posty: 411
Rejestracja: wt mar 06, 2018 2:24 pm

Supla jeszcze nie wspiera natywnie czujników.
Nie wiem czy na ten czujnik jest dostępny soft supla.
Mozna to zrobic na skryptach @fracz i wirtualnym przekażniku oraz pushover ale z tego co widze na wątkach - to raczej rozwiązanie testowe niż gotowy produkt. Czasem nie zadziala czasem wyśle z opóźnieniem...
Osobiście nie stosuje powiadomień...czekam aż będzie to na tyle stabilne zeby mnie nie wkurzało.
11xSRW-01, 1x Sonoff mini schodowy, 3xSonoff SV, 5xSonoff S26, 4xSonoff Basic, 1xGosund Sp-111, 1xSonoff Touch, 1xH801, 1xSonoff Dual, czujnik poczty w skrzynce DIY, 1x Loratap roletowy (test trwa), 1x MiniTiger (test trwa), 1 x zawór wody BQ05 DIY
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

To jest urządzenie wifi na baterie. Ono powinno się usypiać i wybudzać tylko, gdy zmienia się stan, po czym łączyć się z siecią i aktualizować stan czujnika w Supli.
Takiego softu Suplowego chyba nie znajdziesz. Do tego serwer Supli wymaga, aby urządzenie maksymalnie co kilka minut się odmeldowało - w przeciwnym wypadku pokaże że jest offline. Już nie wiem, czy nie łatwiej byłoby zrobić tego z sonoffem DW 1 na RF 433. Tylko bramkę RF 433 trzeba by zaimplementować na jakimś urządzeniu.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
dude
Posty: 37
Rejestracja: czw wrz 03, 2020 8:02 pm

@Sebastiansuplamini
Zapoznaj się z tym tematem viewtopic.php?f=24&t=7881.
Ale musisz wiedzieć, że umieszczenie takiego czujnika (wifi) w miejscu, które będzie powodowało częste (tj. kilkanaście razy dziennie) jego wybudzanie nie skończy się dobrze dla baterii...
Awatar użytkownika
flowerek
Posty: 411
Rejestracja: wt mar 06, 2018 2:24 pm

Dokładnie. Choc czytalem na oficjalnej stronie producenta ze przy 4-5 wybudzeniach dziennie ponoć baterie starczaja na rok.
Trudo powiedzieć. Czujnik poczty testuje dopiero kilkanaście dni. Za pol roku powiem co z bateria.

Działa to dość niezawodnie w sensie zmiany stanu kanału wirtualnego. Natomiast na ile niezawodne będą notyfikacje za pomocą skryptów @fracz i pushover nie wiem.
Może wypowie się ktoś kto ma ustawione powiadomienia dla kanalu ktory czesto zmieni stan...czy zawsze przchodza powiadomienia?

Jeśli intresuje cie tylko podgląd w aplikacji to mogę polecić to rozwiązanie z czujnikiem poczty (równie dobra moze byc czujnikiem drzwi). Ale za powidomienia nie ręczę.

W razie czego odezwij się n priv.
11xSRW-01, 1x Sonoff mini schodowy, 3xSonoff SV, 5xSonoff S26, 4xSonoff Basic, 1xGosund Sp-111, 1xSonoff Touch, 1xH801, 1xSonoff Dual, czujnik poczty w skrzynce DIY, 1x Loratap roletowy (test trwa), 1x MiniTiger (test trwa), 1 x zawór wody BQ05 DIY
elmaya
Posty: 1482
Rejestracja: śr cze 27, 2018 5:48 pm
Lokalizacja: El Saucejo - Sevilla

the sensor can send notifications directly to Telegram using Telegram Bot.
dude
Posty: 37
Rejestracja: czw wrz 03, 2020 8:02 pm

flowerek pisze: czw lut 04, 2021 7:51 pm Może wypowie się ktoś kto ma ustawione powiadomienia dla kanalu ktory czesto zmieni stan...czy zawsze przchodza powiadomienia?
Nie mam może ustawionych na jakimś powodującym częste komunikaty kanale, ale generalnie mam kilka scen z powiadomieniem i zawsze jak coś się działo póki co przychodziły sprawnie. Te czujniki z Twojego tematu też męczyłem wybudzaniem z powiadomieniem i moje "agresywne" testy przeszły :lol:
Awatar użytkownika
flowerek
Posty: 411
Rejestracja: wt mar 06, 2018 2:24 pm

No to mamy to 😊.
@elmaya ma jeszcze jakieś chyba prostsze rozwiazanie ale ja nie wiem jak to skonfigurować...

Ten czujnik zalania który @elmaya osuplowal wystepuje tez w wersji z kontaktronem (jako czujnik drzwi i okien) ale nie mam akurat. Natomiast warto spróbować bo ma się gotowy produkt w obudowie bez kombinowania.
https://pl.aliexpress.com/item/10050020 ... b201603_
Zamówię sobie 1 sztukę u majfrendow to dam znać. Tylko nie wiem kiedy przyjdzie bo u nich teraz swieta wypadaja.
11xSRW-01, 1x Sonoff mini schodowy, 3xSonoff SV, 5xSonoff S26, 4xSonoff Basic, 1xGosund Sp-111, 1xSonoff Touch, 1xH801, 1xSonoff Dual, czujnik poczty w skrzynce DIY, 1x Loratap roletowy (test trwa), 1x MiniTiger (test trwa), 1 x zawór wody BQ05 DIY
dude
Posty: 37
Rejestracja: czw wrz 03, 2020 8:02 pm

flowerek pisze: czw lut 04, 2021 8:26 pm @elmaya ma jeszcze jakieś chyba prostsze rozwiazanie ale ja nie wiem jak to skonfigurować...
https://dev.to/rizkyrajitha/get-notific ... m-bot-537l
Chyba o tym mówi. Generalnie jakieś plusy i minusy pewnie się znajdzie między tym sposobem a pushover... Chociażby, że pushover jest płatny (jednorazowo, ale jednak jest :lol: )
flowerek pisze: czw lut 04, 2021 8:26 pm Zamówię sobie 1 sztukę u majfrendow to dam znać.
Tylko dobrą wersję kup :)
Awatar użytkownika
flowerek
Posty: 411
Rejestracja: wt mar 06, 2018 2:24 pm

No wiem wiem. Podlinkowalem dobrą...przynajmniej na zdjeciu 😀
11xSRW-01, 1x Sonoff mini schodowy, 3xSonoff SV, 5xSonoff S26, 4xSonoff Basic, 1xGosund Sp-111, 1xSonoff Touch, 1xH801, 1xSonoff Dual, czujnik poczty w skrzynce DIY, 1x Loratap roletowy (test trwa), 1x MiniTiger (test trwa), 1 x zawór wody BQ05 DIY
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogłoszenia / Giełda / Zlecenia”