Zlecenie, pomoc przy przygotowaniu projektu (Poznań, WLKP)

lucasone@interia.pl
Posty: 6
Rejestracja: wt lis 13, 2018 9:51 pm

Dzień dobry,

Jestem na etapie projektowania wszystkich instalacji elektrycznych i nisko-prądowych w moim domu.
Z wykształcenia jestem technikiem elektronikiem, a z zawodu informatykiem.
Nie chciałbym „wyważać otwartych drzwi” i szukam fachowca, który pomógłby mi, doradził w przygotowaniu projektu „inteligentnego domu”. Dom(~100m2) znajduje się w Poznaniu i dobrze byłoby gdyby był to ktoś z okolicy, województwa.
Czy jest ktoś w stanie mi pomóc(zapłacę)?

Proszę o kontakt.
lucasone@interia.pl
Posty: 6
Rejestracja: wt lis 13, 2018 9:51 pm

Jeśli fachowcy z okolicy i województwa się nie odzywają.
To może mi pomoże ktoś z Polski?? :?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Odeślij się może do Zamel-a. Oni mają przeszkolonych instalatorów.
edm
Posty: 439
Rejestracja: pn sty 15, 2018 6:18 pm

Powiem Ci jak ja do tego podszedłem. Prace cały czas trwają i projekt nie jest jeszcze ukończony.

Garaż mam w bryle budynku a w nim bardzo duża rozdzielnia EATON. Trochę się takiej naszukałem. Pisze z pamięci ale wymiary tej rozdzielni to około 126 cm wysokości 60 cm szerokości i 24 cm głębokości. Rozdzielnica konfigurowalna, tzn sam decydujesz co gdzie ma być. Jest na tyle głęboka że możliwe jest upchnięcie niektórych elementów na dwóch poziomach głębokości. Np. switch, raspberry pi, multi switch do TV/SAT itp.
Rozprowadzenie przewodów, tzw topologia w gwiazdę. 98% puszek ma własny przewód, które wszystkie spotykają się w rozdzielni.
Z racji oddzielnych obwodów, czyli małe obciążenie jednostkowe dla niektórych źródeł światła użyłem przewodów 4x1m2 + 2x1m2. Czyli mogą one być obciążone zarówno 230V jak i stać się przewodami sygnałowymi w przyszłości.

W domu wszystkie puszki Simet, podtynkowa 2 x 60 mm, extra - głęboka 80 mm, szeregowa. Czyli jakby podwójne. Choć te puszki to tak na wyrost bo nie zamierzam w nie pakować za dużo esp.

Na tyle ile to możliwe wszystko związane z suplą i smart home będzie zamontowane w rozdzielni.

Mam tzw. lekki strop czyli sufit z karton gipsu. Do tych 98% puszek zastosowałem rurki sztywne elektroinstalacyjne z pcv o średnicy chyba 28 mm. O tyle fajnie że poza 2 wyjątkami rurki te są zawsze w pionie i bezpośrednio od puszki wychodzą na strych. Przeciągnięcie przewodu z góry na dół nawet w pojedynkę żaden problem, po prostu wpycham z góry i tyle. Na strychu natomiast mam z prawdziwego zdarzenia system tras, koryt kablowych (trasy przewodów) firmy Baks. Czyli powiedzmy takie korytka metalowe z ocynkowanej blachy perforowanej czy z fasolkami. Trasa ta w kształcie kwadratu (z dodatkową nitką trasy na około 1/3 kwadratu) obiega cały dom i schodzi do rozdzielni.

Takie rozwiązanie gwarantuje mi że w każdej chwili każda puszka może być tym czym chcę. Gniazdem prądowym, internetowym, satelitarnym itp. Więc nie martwię się teraz czy czegoś nie uwzględniłem w projekcie. Wiem dokładnie gdzie mam te rurki pcv w ścianach. Przed malowaniem naniesione wymiary i zdjęcia. Także teraz np. podłączenie czujnika temperatury to żaden problem, robię otwór przez ścianę w rurce...

Pomocne narzędzie to bruzdownica regulowana, odkurzacz "przemysłowy", szlifierka kątowa. Robiłem to sam.
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 :D
Awatar użytkownika
flowerek
Posty: 411
Rejestracja: wt mar 06, 2018 2:24 pm

Sprawdz priv.
Pomoge ile potrafię 😀
11xSRW-01, 1x Sonoff mini schodowy, 3xSonoff SV, 5xSonoff S26, 4xSonoff Basic, 1xGosund Sp-111, 1xSonoff Touch, 1xH801, 1xSonoff Dual, czujnik poczty w skrzynce DIY, 1x Loratap roletowy (test trwa), 1x MiniTiger (test trwa), 1 x zawór wody BQ05 DIY
WinstonW
Posty: 19
Rejestracja: pt lip 10, 2020 3:50 pm

lucasone@interia.pl pisze: czw mar 25, 2021 10:09 pm Dzień dobry,

Jestem na etapie projektowania wszystkich instalacji elektrycznych i nisko-prądowych w moim domu.
Z wykształcenia jestem technikiem elektronikiem, a z zawodu informatykiem.
Nie chciałbym „wyważać otwartych drzwi” i szukam fachowca, który pomógłby mi, doradził w przygotowaniu projektu „inteligentnego domu”. Dom(~100m2) znajduje się w Poznaniu i dobrze byłoby gdyby był to ktoś z okolicy, województwa.
Czy jest ktoś w stanie mi pomóc(zapłacę)?

Proszę o kontakt.
Na czym ta pomoc miałaby polegać?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogłoszenia / Giełda / Zlecenia”