SLW-02 pomoc w podłączeniu wzmacniacza.

ifilleat
Posty: 3
Rejestracja: wt lip 16, 2019 7:03 pm

Dobry wieczór.
Powoli przychodzi czas na podłączenie taśm LED do sterownika SLW-02.
Ponieważ istnieje możliwość mobilnego sterowania trzeba osobnymi taśmami za pomocą SLW-02 chcę skorzystać z tej opcji, przyda się możliwość włączenia tylko części oświetlenia.
Nabazgrałem wstępny rzut jak to w tej chwili wygląda.
ledy .png
ledy .png (53.35 KiB) Przejrzano 3106 razy
Mini legenda:
230v - wyciągnięte zasilanie do sporej puszki w rogu szafy, gdzie będzie miejsce na SLW-02, zasilacz itd.
włącznik - włącznik monostabilny, przewód z niego został wyprowadzony do w/w puszki (3x1,5).
W tej chwili przyszedł czas na podłączenie taśm LED oraz spięcie wszystkiego do kupy.
Z każdej taśmy LED będzie wyprowadzony przewód do puszki schowanej w szafie.
Od razu pytanie pomocnicze: pewnie przy odległościach rzędu kilku metrów wystarczy 2x0,75, a czy przyszłościowo mogę dać 3x1,5 do taśm? Półtorówki zostało mi bardzo dużo, żal wyrzucać, a jak żona kiedyś wymyśli zmiany wraz z istniejącym już 3x1,5 zaoszczędzę kilku siwych włosów na głowie i kucia ścian.

Łączna długość taśmy to 13m (będzie podzielona na odcinki 2, 4, i 7m), będzie ona schowana w profilu z mlecznym dekielkiem, zależy mi na równomiernym oświetleniu dlatego gęstość rozmieszczenia diod musi być duża.
Wstępnie wybrałem taśmę 9,6W/m, co przemnażając przez długość daje łącznie 124,8W. Za dużo.

Naszkicowałem wstępnie podłączenie, jeżeli ktoś byłby w stanie poradzić w jaki sposób najlepiej podłączyć całość oraz gdzie podłączyć ewentualny wzmacniacz.
podlaczenie.jpg
podlaczenie.jpg (226.93 KiB) Przejrzano 3106 razy
Każda porada jest mile widziana.
Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru.
Awatar użytkownika
Demolkaa
Posty: 242
Rejestracja: czw paź 11, 2018 8:42 pm
Lokalizacja: Twardowice

Według wytycznych obciążenie na kanał to 70W dla 12V czyli najdłuższa taśma wychodzi ci 68W spokojnie możesz podłączać te taśmy obwodami jak narysowałeś
ifilleat
Posty: 3
Rejestracja: wt lip 16, 2019 7:03 pm

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Gapa jestem, zakodowałem sobie w głowie 70W łącznie dla całego SLW-02. To bardzo dobra informacja.
Drugie pytanie mocno laickie - czy mogę do taśm led poprowadzić przewody 3x1,5? - przyszłościowo.
Jeżeli nie dam standardowo coś cieńszego...
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3945
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Możesz. Grubsze nigdy nie zaszkodzą.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
ifilleat
Posty: 3
Rejestracja: wt lip 16, 2019 7:03 pm

Dziękuję! :)
Randall
Posty: 3
Rejestracja: ndz kwie 11, 2021 7:37 am

Czy ktoś mógłby potwierdzić informację, że można kanał SLW-02 obciążyć 70W przy 12V? Wg instrukcji oznaczałoby to 140W dla taśmy 24V. Natomiast nie kalkuluje mi się to z obciążeniem dopuszczalnym 2A na kanał o którym mowa w instrukcji. Bardziej pasuje to do sumarycznego obciążenia całego SLW-02.
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1773
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Randall pisze: ndz kwie 11, 2021 7:49 am Czy ktoś mógłby potwierdzić informację, że można kanał SLW-02 obciążyć 70W przy 12V? Wg instrukcji oznaczałoby to 140W dla taśmy 24V. Natomiast nie kalkuluje mi się to z obciążeniem dopuszczalnym 2A na kanał o którym mowa w instrukcji. Bardziej pasuje to do sumarycznego obciążenia całego SLW-02.
70W jest dla wszystkich trzech kanałów, co daje 5,83A czyli ok 2A na kanał przy 12V.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
Randall
Posty: 3
Rejestracja: ndz kwie 11, 2021 7:37 am

Dziękuję.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SLW-02”