Zablokowane (?) wejścia

Jaszczur
Posty: 11
Rejestracja: czw lis 21, 2019 4:10 pm

Zawiesiłem w końcu lampy (do teraz żarówki wisiały sobie na kablach).
I coś się stało z jednym ze sterowników SLW-02.
Do tego sterownika muszę podpiąć 2 lampy.
I teraz tak:
Wejście W1 - świeci zawsze
Wejscie W2 - nie świeci nigdy
Wejście W3 - działa poprawnie
Zamieniałem lampy miejscami w wejściach (problem przeskakuje z lampy na lampę przy takiej zamianie), próbowałem wyłączyć prąd, wejść w konfigurację, zmieniać parametry w supla cloud... NIC.
Dodam jeszcze, że wejścia W1 i W2 nie reagują ani na polecenia Cloud ani na włącznik na ścianie.

Sterownik oszalał? Ktoś coś?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Możesz doprecyzować o jakie wejścia chodzi i jak to wszystko podłączyłeś ?
Jaszczur
Posty: 11
Rejestracja: czw lis 21, 2019 4:10 pm

Właściwie to wyjscia... Sterownik SLW-02 ma 3 wyjścia do podłączenia lampek tak? W1, W2, W3 (nie jestem elektrykiem, więc proszę się nie czepiać terminologii ;) )
Ja miałem to wszystko już podłączone od ponadmiesiąca. Działało. Tylko, że z sufitu zwisały kable, do których złączkami podpiąłem żarówki zamiast całych lamp.
Nie było mnie tu jakiś czas (złamany obojczyk - nie byłem w stanie wiercić i przykręcać lamp na suficie). Dziś się za to zabrałem. Wszystko się udało od strony "budowlanej", ale nagle zauważyłem, że jedna lampa świeci a druga nie. Próba klikania włącznikiem na ścianie (monostabilny jeśli to ma znaczenie) nic nie dała. I zaczęły się kombinacje z telefonem/cloudem/przełączaniem kabli... W końcu doszedłem do tego, że tylko trzecie wyjście na lampę W3 (dotychczas nieużywane) działa poprawnie.
W tej chwili spiąłem te dwie lampy razem (jestem świeżo po remoncie i mam tu topologie gwiazdy - wszystko schodzi się w mini rozdzielni i mogę sobie dowolnie lampy do sterownika podłączyć) i działa OK. Jedyne co, że nie mogę nimi sterować osobno jak poprzednio.
Nie ogarniam co się stało :/
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Nie przewierciles jakiegoś przewodu ?
Jaszczur
Posty: 11
Rejestracja: czw lis 21, 2019 4:10 pm

Taka była moja pierwsza obawa.. Ale myślę, że nie. Specjalnie dałem prawie 2cm odstępu od przewodów.
Poza tym gdybym przewiercił jakiś przewód to lampa na tym przewodzie by nie działała prawda?
A tu mam tak jak napisałem na sterowniku W1 - świeci, W2 - nie świeci, W3 - działa normalnie i da się sterować. I to wszystko niezależnie od tego gdzie która lampa jest podpięta (sprawdzałem już chyba wszystkie kombinacje podłączeń).
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Przy wierceniu wszystko jest możliwe.
Spróbuj je zasilić z pominięciem SLW i będziesz miał odpowiedź.
Jaszczur
Posty: 11
Rejestracja: czw lis 21, 2019 4:10 pm

Skorzystałem z Twojej sugestii. Spiąłem kolejno jedną i drugą lampę na krótko (z pominięciem slw).
Kable są całe - wszystko działa poprawnie.
Sterownik oszalał. Nie wiem tylko czy w ogóle dziś czy może przez ostatnie 2 tyg jak mnie nie było. Nie włączałem dziś światła przed całym zamieszaniem - wparowałem do mieszkania i zacząłem pracę. Teoretycznie skoro mnie nie było to się nic nie działo i nie mogło nic się stać ze sterownikiem, ale skoro nie trafiłem żadnego kabla to jak to wytłumaczyć?
Zielonego pojęcia nie mam co jest grane.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Zgłosiłem Zamelowi
Jaszczur
Posty: 11
Rejestracja: czw lis 21, 2019 4:10 pm

Dzięki :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SLW-02”